Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. oktoobril kell 17.44 teatati, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel põleb viiekordse elumaja kolmanda korruse rõdu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et tuld oli võtnud ühe korteri kinniehitatud rõduakna puitraamistik ning kustutasid selle kell 17.56. Inimesed põlengus viga ei saanud ning tekkepõhjus on selgitamisel.

6. oktoobril kell 23.16 teatati häirekeskusele põlevast prügikonteinerist Mustamäe linnaosas Vilde teel. Päästjate saabudes põles pargitud autode vahetus läheduses asuv konteiner lahtise leegiga ning see kustutati kella 23.39-ks.

7. oktoobril kell 2.51 helistati häirekeskusesse teatega, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel põleb lahtise leegiga sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid põlengu kell 03.08, kuid sõidukist jäi sellegipoolest järele vaid vrakk. Inimesed viga ei saanud ning esialgsel hinnangul sai tuli alguse auto salongist. Tekkepõhjust asus uurima politsei.

7. oktoobril kell 5.57 sai häirekeskus taaskord teate sõiduauto põlemisest, mis sedakorda leidis aset Põhja-Tallinna linnaosas Ketraja tänaval. Päästemeeskonna saabudes oli sõiduk leekides. Kustutustööde käigus kaitsti ka põleva sõiduki läheduses parkivat nelja sõidukit, mis õnneks viga ei saanud. Põleng likvideeriti kell 6.40 ning tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseimenetlus.

Harjumaa

6. oktoobril kell 18.18 helistati häirekeskusesse teatega, et Saue vallas Hüüru külas põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid sõiduki kapoti all suitsevad plastmasstihendid kell 18.54 ning inimesed õnnetuses viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole teada.

6. oktoobril kell 20.30 märkas Harku vallas Türisalu külas elav inimene, et tema aiabasseinis ujub pesukaru ning teatas sellest koheselt häirekeskusesse. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et tegemist oli siiski kährikuga, kes tõenäoliselt teadlikult võõrasse basseini suplema ei läinud, vaid ringi uidates sinna täiesti ekslikult kukkunud oli. Loom anti üle Eesti Metsloomaühingule.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. oktoobril kell 15.24 käisid päästjad Jõgeva vallas Kaera külas eemaldamas teele kukkunud murdunud puulatva.

Põlvamaa

6. oktoobril kell 13.13 käisid päästjad Räpina vallas Raigla külas ja kell 20.01 Kanepi vallas Kooraste külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Tartumaa

6. oktoobril kell 11.17 käisid päästjad Elva vallas Pühaste külas, kell 15.37 Rebaste külas ja kell 17.12 Nõo vallas Vissi külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavaid puid.

Kell 13.32 teatati, et Kambja vallas Palumäe külas on kõrgepingeliini mast pooleks murdunud ja ripub maa kohal. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Valgamaa

6. oktoobril kell 12.52 käisid päästjad Valga vallas Rebaste külas, kell 13.36 Otepää vallas Kähri külas ja kell 13.51 Otepää linnas eemaldamas teelt murdunud puid.

7. oktoobril kella 00.26 ajal põles Valgas Võru tänaval mahajäetud hoones prügi täis garaažiboks, mille päästjad kell 1.45 kustutasid.

6. oktoobril kell 17.45 teatati, et Tõrva vallas Patkülas põleb graanulitehase saepuruhoidla (70x30 m). Päästjate saabudes põles hoones puidutolm ja saepuru. Hoonesse sisenemiseks sobiv uks oli kuumast deformeerunud ja see tuli avamiseks kahveltõstuki abil üles tõsta. Tulepesasid oli täis kogu hoidla, osa pesadest oli hoone laekonstruktsioonidele ladestunud saepurus. Tulekahju kustutamisel olid abiks töötajad, kes oma voolikuliinidega tulepesasid summutasid. Põleng kustutati kell 21.19. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida transportööri tehnilisest rikkest.

Võrumaa

6. oktoobril kell 13.38 käisid päästjad Rõuge vallas Parmupalu külas ja kell 15.44 Võru vallas Pindi külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. oktoobril kella 12.06 ajal eemaldasid päästjad Alutaguse vallas Sälliku külas teele kukkunud puu, mis takistas liiklust.

Lääne-Virumaa

6. oktoobril kell 14.29 said päästjad kutse Väike-Maarja valda Äntu külla, kus oli sõiduteele kukkunud paju. Päästjad puhastasid tee ja likvideerisid liiklust ohustava olukorra kella 14.41-ks.

6.oktoobril kell 14.44 sai häirekeskus teate, et Rakveres Tootmise tänaval oli puitu täis angaari katuse alt tõusmas suitsu. Suurendatud jõududega reageerinud päästjad leidsid saabumise järel eest angaari, milles toimunud tulekahju olid töölised suutnud ära kustutada. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ning tegid kindlaks, et edasist süttimisohtu ei olnud. Esialgsel hinnangul viis tugev tuul kõrval asetseva katlamaja korstnast sädeme kaarhalli katusepleki vahelt sisse ja süütas soojustusmaterjali.

Ida-Eesti pommigrupp

6. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuust leitud 54 erinevat lõhkekeha.


Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. oktoobril kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Imavere saeveskis on põlema süttinud hakkepuidu hunnik. Frontaallaadur aitas hakkepuidu auna laiali tõsta ning päästjad kustutasid põlengu. Isesüttinud hakkepuidu kustutamine lõpetati kell 21.35.

6. oktoobril kell 23.17 ajal süttis põlema Järva vallas Sääskülas asuv kuivati. Põlengu läheduses asunud elumaja, laut ja kuur olid samuti süttimisohus. Päästjad asusid kaitsema elumaja süttimise eest ning jahutasid viljamahuteid. Kell 00.10 suudeti tulekahju levikule piir panna ning edasi asuti tulepesi otsima ning teostama järelkustutust. Tulekahju likvideeriti kell 2.22.