Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

7. oktoobril kell 13.08 sai häirekeskus teate, et Herne tänaval põleb tänavapuhastusauto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga selles osas, kuhu kogunevad puulehed. Põleng lokaliseeriti kella 13.15 paiku ning inimesed selles viga ei saanud. Kuna tänavapuhastusautost lekkis põlengu tagajärjel maha ka hüdraulikaõli, siis teavitati sellest Keskkonnaametit ning kutsuti kohale tänavapuhastusega tegelev ettevõte. Puhastustööde ajal reguleeris sündmuskohal liiklust politsei, kuna reostuse tagajärjel oli tee kohati väga libe.

7. oktoobril kell 13.48 kutsuti päästjad Kristiine linnaosasse, kus Vindi tänaval asuva elumaja ühes korteris oli tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid, et korteri köögis lekkis gaasiboiler. Gaasi pealevool suleti, ruumid tuulutati ning elanikul paluti kiiresti kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

7. oktoobril kell 15.35 teatas Põhja-Tallinna linnaosas Rohu tänaval elav kodanik, et tema maja juures ripub ohtlikult suure puu oks, mis kukkudes potsatab täpselt sõidukite peale. Päästjad eemaldasid elektriliinidele kukkunud murdunud oksa kell 16.16.

7. oktoobril kell 22.10 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Astri tänaval asuvas elumajas oli pärast kütmist tuba suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes, et maja esimene korrus oli paksult suitsu täis, kuna kütmise käigus oli ahjusiiber avamata jäänud. Elanikele tehti selgitustööd ning paluti enne korstnapühkija kohalekutsumist kütmisega mitte tegeleda.

Harjumaa

7. oktoobril kell 12.44 teatas Rae vallas Järveküla metsas jalutanud inimene, et sealkandis on näha suitsu ja märkas ka paari põlenud puud. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et süttinud oli ca 6 ruutmeetri ulatuses pinnast, mis kustutati kella 14.11-ks.

7. oktoobril kell 12.50 saabus häirekeskusele kõne liiklejalt, kes Tallinn-Narva maantee 13. kilomeetril Jõelähtme kandis märkas enda ees sõitmas autot, mille pealt suured mustad kotid maha paiskusid. Päästjad võtsid ühendust firma omanikuga, kellele sõiduk kuulus ning said info, et kottides on puulehed. Kotid koristati teelt ning tee vabastati takistustest kell 13.14.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

8. oktoobril kella 00.51 ajal põles Tõrvas Karja tänaval sõiduauto. Päästjad hoidsid ära tule leviku kolme meetri kaugusel olevale hoonele ning kustutasid põlengu kell 1.37. Põlengu tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. oktoobril kell 19.01 andis juhuslik möödakäija teada, et Kohtla-Järvel Keskalleel põles kultuurimaja juures kastilaadne ese. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et tegemist oli leekides kõlariga. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.13.

7. oktoobril kell 21.38 sai häirekeskus kõne, kus teatati, et Narvas Kosmonaudi tänaval oli plastikkonteinerist näha suitsu tõusmas. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest papi ja paberi kogumiseks mõeldud konteineri, mis põles sõiduautode vahetus läheduses. Päästjad kustutasid põlengu ning hoidsid ära kahju tekkimise sõidukitele.

7. oktoobril kell 21.54 tuli päästjatele kutsung järjekordsele prügikastipõlengule. Seekord põles lahtise leegiga metallist prügikonteiner Narvas Tallinna maanteel. Kella 22.07-ks olid päästjad tulekahju kustutanud.


Lääne päästekeskus

Läänemaa

8. oktoobril kell 6.11 said päästjad teate, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus on põlema süttinud maakeldri peale ehitatud eterniitkatus, mille all ladustati erinevaid esemeid. 6x6 meetri suurusega katusealune hävines täielikult, kuid tule tekkimise põhjust teada ei ole. Põleng likvideeriti kell 7.03.