Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-11. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

8. oktoobril kell 15.41 teatati häirekeskusele, et ehitustööde käigus vigastati Tallinna lennujaama territooriumil gaasitrassi. Päästjad teostasid eemalt mõõtmise ning kohalesaabunud gaasiavarii teenistus sulges trassi. Kõrvalolevast hoonest evakueeriti 8 inimest. Ühe inimese toimetas kiirabi haiglasse.

8. oktoobril kell 15.37 kutsuti päästjad appi Liivalaia tänavale, kus 8aastane laps oli üle tunni viibinud liftis. Kuna hooldusfirma lubas abi saata alles viie tunni pärast, tuli päästjatel liftivõtmega uks avada ja nad said lapse emale üle anda.

9. oktoobril kell 7.39 käisid päästjad Tartu maanteel 12-kordses kortermajas, kus oli tööle rakendunud tuletõrjealarm. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit.

10. oktoobril kell 6.26 andis turvatöötaja teada, et Mardi tänaval on hoones näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid umbes 18 ruutmeetri suuruse kalapaviljoni, mis kahjuks tules hävis. Kõrvalasuvad hooned said suitsukahjustusi. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada külmikust.

11. oktoobril kell 02.18 põles Kristiine linnaosas Nõmme teel sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid tulekahju kell 2.46. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega.

Harjumaa

9. oktoobril kell 15.18 kutsuti päästjad Lääne-Harju valda Niitvälja külla, kus keset põldu põles kaheksa heinapalli. Tulekahju likvideeriti kell 16.46.

Kell 17.56 tuli samast külast teade, et põllul põles 2-3 heinapalli. Päästjad panid seekord tulele piiri kell 18.27.

10. oktoobril kell 10.48 anti häirekeskusele tead, et Jõelähtme vallas jooksis ära hobune, kes leiti Parasmäe külas rabast. Loom oli seljani vees ning appi oli vaja päästjaid, et teda mülkast kätte saada. Kella 12.35-ks olid päästjad hobuse UTV abil kraavist välja saanud. Pärast seda, kui päästjad ka masina kraavist välja olid sikutanud, selgus, et loomal oli koju minekuks jõud otsas. Pärast kella kahte olid päästjad kohale toimetanud lohisti, millele hobune panna, ning hakkasid metsa teed rajama. Kui suksu oli kõvakattega teeni veetud, suutis viimane oma jõu kokku võtta ning tõusis jalgadele, et veokisse minna.

10. oktoobril kell 14.18 kutsuti päästjad Laagrisse Nõlvaku tänavale, kus nähti vigastatud jalaga metskitse. Päästjad said kitsetalle paksust kuusehekist kätte ning viisid ta loomaaeda spetsialistide hoole alla.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9. oktoobril kell 16.42 teatati, et Põlva vallas Peri külas süttis hooletust lõkkepõletamisest 250 ruutmeetrit kõrrepõldu. Tulekahju sumbus suures osas ise. Päästjad tagasid tuleohutuse lõplikult.

Tartumaa

8. oktoobril kell 21.36 teatati, et Tartus Nõva tänaval on kortermaja rõdul näha tuld. Päästjad selgitasid, et kodanik põletas rõdul metallanumas prahti. Mees kustutas tule päästjate saabudes ise. Päästjad selgitasid, et rõdul on lahtise tule tegemine keelatud ja ohtlik tegevus. Veel avastati, et korteris puudus töökorras suitsuandur. Elanikud lubasid selle kiiremas korras paigaldada.

Viljandimaa

8. oktoobril kell 17.51 põles Viljandi vallas Jämejala külas soisel alal 300 ruutmeetrit metsaalust. Päästjad otsisid drooni abil põlengualale ligipääsu ja kustutasid tulekahju kell 20.29. Järgmise päeva õhtul käisid päästjad samas kohas turbapinnases suitsema hakanud tulekoldeid kustutamas.

Võrumaa

11. oktoobril kell 7.37 käisid Mõniste päästekomando päästjad Rõuge vallas Vastse-Roosa külas eemaldamas kahte teele kukkunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. oktoobril kell 13.57 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Kuru külas oli osaliselt elumaja all asuvast garaažist välja tulnud suitsu. Majas viibinud naisterahvas väljus hoonest enne päästjate saabumist. Päästjad tegid kindlaks, et garaažis lahtiseid leeke polnud ning suure suitsemise oli põhjustanud kütteseadme rike.

8. oktoobril kell 19.57 tunti suitsulõhna Narvas I. Grafovi tänava kortermajas. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks korteri, kust põlemise lõhn pärines ning pärast elamisse sisenemist avastasid põleva diivani. Päästjad likvideerisid diivani ja selle ümber süttinud põranda põlengu kella 20.34-ks. Korteris viibinud naisterahvas õnneks viga ei saanud. Kahjuks puudus elamisest kohustuslik suitsuandur.

9. oktoobril kell 02.21 kutsuti päästjad Narva Kreenholmi tänavale, kus kortermaja trepikojas oli tunda kõrbemise lõhna. Päästjad sisenesid 2. korruse korterisse ning leidsid eest pliidile unustatud toidu. Korteris viibinud elanikule tuli kutsuda kiirabi, kuna isik oli tugeva joobe tunnustega. Elamises puudus kohustuslik suitsuandur.

9. oktoobril kell 13.00 käisid päästjad Iisakus Tartu maanteel kustutamas lõkkes põlevat mööblit, mis ohustas keskkonda.

9. oktoobril kell 19.10 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Sompa külas põles tee kõrval puu. Päästjad kustutasid paarkümmend minutit hiljem kuivanud puu ära.

10. oktoobril kell 02.26 kutsuti päästjad Narva Rakvere tänavale, kus oli kortermaja trepikoda täis paksu suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks korteri, kust suits pärines ning avastasid sealt põleva jope. Kahjus puudus ka selles korteris kohustuslik suitsuandur.

10. oktoobril kell 18.16 andis tähelepanelik kodanik teada, et Narvas Rahu tänaval oli metsa tehtud lõke. Päästjad kustutasid järelevalveta jäetud lõkke esmaste kustutusvahenditega.

Lääne-Virumaa

9. oktoobril kell 00.23 andis turvafirma patrull häirekeskusele teada, et Tapal Kalda tänaval oli näha ühest majast paksu suitsu tulemas. Päästjate saabumise ajaks olid maja uksest juba leegid väljas. Kella 01.51-ks panid päästjad tulekahjule piiri. Põlengus sai kahjustada 50-ruutmeetrise maja esiku sein ja osa katusest.

9. oktoobril kella 18.08 ajal käisid päästjad Tapal Valve tänaval kustutamas lõket, milles põletati kaableid. Kohapeal lõkke süüdanud isikuid tabada ei õnnestunud. Päästjad tuletavad meelde, et lõkkes tohib põletada vaid pappi, paberit ja immutamata puitu.

10. oktoobril kella 17.58 ajal süttis Haljala vallas Kandle külas tuletööde käigus elumaja katus. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid umbes viie ruutmeetri suurune katusealuse põleng. Hoone sai vee- ja tulekahjustusi. Päästetööd lõpetati kell 19.21.

10. oktoobril kella 19.44 ajal tuli päästjatel sõita Rakvere Reaalgümnaasiumi jalgpalliväljakule, kus 14aastane noormees oli läinud platsile palli järele, kuid ei pääsenud enam sealt välja. Päästjad aitasid hädalise üle aia.

11. oktoobril kell 7.18 sai päästjad väljakutse Aserisse Pargi tänavale, kus põles umbes 30 ruutmeetri suurune ala, milles olid leekides kännud ja puuoksad. Kella 9.02-ks olid päästjad tulekahju likvideerinud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. oktoobril kell 14.39 lõhkes Türil Viljandi tänaval sõitnud traktoril rehv ning ta sõitis seetõttu vastu teepiiret ning lõhkus kütusepaagi. Õnnetuse tõttu lekkis traktorist ca 300 liitrit eriotstarbelist kütust maha. Kuna traktor oli risti ühel suunalõigul, toetudes vastu teepiiret ning omal jõul enam liikuda ei saanud, lõikasid päästjad teepiirde katki ning tõmbasid traktori tee pealt ära. Maha valgunud kütusest teavitati Keskkonnaametit ning ligi 15 meetri ulatuses deformeerunud teepiirdest Maanteeametit.

9. oktoobril kell 13.09 andis suitsuanduri signaal märku tulekahjust kahekordses kortermajas Järva vallas Ahula külas. Päästjad tuvastasid esimese korruse korteris toidukõrbemise. Perenaine oli kodust ära läinud ning unustanud toidu pliidile. Päästjad eemaldasid toidu pliidilt, ventileerisid korteri ning ka trepikoja, kuhu suits samuti levinud oli.

Pärnumaa

8. oktoobril kell 20.04 ajal teavitati häirekeskust, et Pärnus Väike-Posti tänaval on põlema süttinud pesukuivati. Päästjad tuvastasid, et pesukuivatis olnud põleng oli küll ise kustunud, kuid ohutuse tagamiseks liigutasid päästjad kodumasina õue.

9. oktoobril kella 9.16 ajal kustutasid päästjad Lemmetas külas Ullaste bussipeatuse läheduses umbes kuue meetri pikkuselt põleva lehevaalu.

9. oktoobril kella 12.41 paluti päästjaid appi Lääneranna valda Mõtsu kaupluse juurde, kus kass oli roninud lehispuu otsa ja ei tahtnud sealt enam alla tulla. Päästjad püstitasid tõmberedeli ning tõid looma puu otsast alla.

10. oktoobril kell 14.20 teavitas möödasõitja, et Pärnus Papsaare külas põletatakse Jõeristi tee ääres kraavis lehti ning sellest tulev paks suits on halvendanud nähtavust sõiduteel. Kuna tuleohutusnõuded olid täidetud, siis selgitasid päästjad inimesele probleemi ning lehtede põletamine lubati lõpetada.

Raplamaa

9. oktoobril kell 11.47 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Jädivere külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid õnnetuses osalenud sõidukil süttimisohu. Kiirabi toimetas sõidukijuhi tervisekontrolliks haiglasse.

10. oktoobril kell 00.46 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Rangu külla, kus metsas põles mahajäetud puukuur ning tuld on võtnud ka kõrval asuvad põõsad. Päästjate saabumise ajaks oli 5x5 meetrine puukuur tules praktiliselt hävinenud. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 01.19ks. Süttimise põhjust teada ei ole.

10. oktoobril kell 8.58 teatati häirekeskusele, et Raplas Mahlamäe tänava kortermajas on kuulda suitsuanduri signaali ning trepikojas on tunda suitsulõhna. Kuna kedagi korteris ei olnud, sisenesid päästjad korterisse akna kaudu ning tuvastasid pliidile kõrbema jäetud toidu. Päästjad eemaldasid panni pliidilt ning ventileerisid ruumid.

10. oktoobril kell 10.08 teatati häirekeskusele, et Rapla linnas Uus tänaval põleb kahekordse maja esimese korruse rõdu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 10.26. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

Saaremaa

8. oktoobril kell 15.16 juhtus liiklusõnnetus Saaremaa vallas Lahekülas. Päästjad likvideerisid kraavi sõitnud autol süttimisohu ning tõmbasid puksiiri abiga selle tagasi ratastele. Kiirabi toimetas autojuhi tervise kontrollimiseks haiglasse.