Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. oktoobril kell 18.06 käisid päästjad Pirital Vabaõhukooli teel kustutamas kahte heinarulli. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega.

11. oktoobril kell 19.32 tuli päästjatel kustutada Kristiines Kotka tänaval lõõmanud metallist konteiner.

11. oktoobril kell 21.09 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Meeliku tänava kortermajas on tunda tugevat atsetooni lõhna. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli naisterahvas pesnud atsetooniga jopet. Päästjad ventileerisid kortermaja ja käskisid atsetoonis leotatud jope õue viia. Õnneks keegi majaelanikest kohal viibinud kiirabibrigaadi abi ei vajanud.

11. oktoobril kella 22.12 ajal hakkas Kesklinnas Oa tänaval ahi vingugaasi korterisse ajama. Esimesena reageeris mürgisele gaasile kass ning seejärel said ka elanikud aru, et aken tuleb avada ning halva enesetunde tekkimise tõttu korterist väljuda. Kohale saabunud päästjad ventileerisid korteri ning viisid elanikele läbi koolituse, kuidas ahju kütta.

Harjumaa

11. oktoobril kell 12.02 anti häirekeskusele teada, et Sauel Tule tänaval oli värviettevõtte tootmishoone katuse alt näha leeke. Suurendatud jõududega reageerinud päästjad leidsid saabumise järel eest hoone vaheseina vahel hõõguva soojustusmaterjali. Tulekahjule pandi piir kell 12.36. Põlengu tekkepõhjus on teadmata.

11. oktoobril kell 18.37 andis tähelepanelik kodanik teada, et Sakus Nurme tänaval on näha maja läheduses leeke. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest maja vahetusse lähedusse tehtud umbes 4 ruutmeetri suuruse lõkke, mis ohustas hoonet. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kell 19.10 ning selgitasid lõkkemeistrile tuleohutusnõudeid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. oktoobril kell 16.13 teatati, et Valgas Jakobi tänaval on kortermaja trepikojas gaasilõhn. Päästjad leidsid ühest korterist veidi lekkiva kraaniga gaasiballooni. Magamistoas oli elanik, kes millegi üle ei kaevanud. Päästjad lasid rikkis ballooni hoonest väljas ohutus kohas tühjaks ja viisid omanikule tagasi.

Võrumaa

11. oktoobril kell 14.09 käisid päästjad Rõuge vallas Väiku-Ruuga külas kustutamas seest põlevat kuivanud puud.

11. oktoobril kell 20.44 teatati, et Setomaa vallas Obinitsa külas on kortermaja trepikojas ja korteris suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oleva malmahju küljest oli teadmata põhjusel lahti tulnud suitsutoru ning suits pärines ahjust. Tuli ahjus kustutati veega ja tuleohtu ei tekkinud. Päästjad ühendasid toru ajutiselt tagasi ahju külge. Omanik lubas kutsuda kütteseadme korrasoleku kontrolliks spetsialisti.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.


Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.