Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

12. oktoobril kell 12.57 sai häirekeskus teate, et Pirital Lükati teel on korteris süttinud saun. Kohale kiirustanud päästjad panid põlengule piiri kella 13.13 ajal. Esialgsetel andmetel oli pikalt kodust eemal viibinud omanik naastes kogemata sisse lülitanud elektrikerise kaitsme. Kuna aga sauna kasutati panipaigana, süttis kerise vastas olnud liist, mille tagajärjel puhkes tulekahju ka leiliruumi laes ja seinas. Põlengus inimesed viga ei saanud.

12.oktoobril kella 14.22 ajal tuli päästjatel abi osutada Lasnamäel Linnamäe teel, kus lukustusid sõiduauto uksed. Masinas oli lisaks võtmele ka 5-kuune laps. Päästjad avasid ukse ning kell 14.39 sai lapsevanem maimukese juurde.

13.oktoobril kell 7.54 said päästjad kutse Kesklinna Toom-Kuninga tänavale, kus oli korteris tööle rakendunud nii suitsu- kui ka vingugaasiandurid. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et naaber oli eelmisel päeval kütnud ahju, kuid kuna lõõrid olid umbes, toimus korstnas hõõgumine edasi. Päästjad puhastasid kolde, tuulutasid elamise ning kutsusid tänaseks kohale korstnapühkija.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

12. oktoobril kella 17.55 ajal hävis Põlvas Pärna tänaval tules surnuaia jäätmete kogumise plastprügikast. Päästjad kustutasid prügikasti jäätmed. Kuumakahju sai kõrval olev metallist prügikast.

Tartumaa

12. oktoobril kell 13.22 teatati häirekeskusele, et Tartus Anne tänaval on korteris gaasilõhn, kuid gaasifirmad kohe olukorda kontrollima tulla ei saa. Päästjad leidsid lekkiva gaasivooliku. Päästjad pingutasid vooliku kinnituskohti, et lekkimist peatada. Vooliku väljavahetamise korraldamine jäi korteriomaniku ülesandeks.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. oktoobril kell 21.22 said päästjad väljakutse Järva valda Norra külla. Metsas põles umbes 25 ruutmeetri suurune turbane ala ning kuulda oli paari pauku. Kustututustööde käigus leidsid päästjad umbes 200 sõjaaegset padrunit, mis anti koha peal üle politseile. Põleng likvideeriti kell 21.52, süttimise põhjust teada ei ole.

Pärnumaa

12. oktoobril kell 10 hommikul helistas häirekeskusesse murelik inimene Pärnust Papiniidu tänavalt, kelle eakal naabri toas põles küll toas tuli, kuid ust ei avatud. Päästjad avasid ukse ning leidsid põrandalt eaka memme, kes anti üle kiirabiarstide hoole alla.

12. oktoobril kell 13.18 sõitsid päästjad Pärnus Vana-Sauga tänavale, kus põles umbes kuue ruutmeetri suurune lõke. Lähemal uurimisel selgus, et tegemist oli olnud väikesemõõtmelise suvilahoonega, mis päästjate saabumise hetkeks täielikult maha põlenud oli. Süttimise põhjust teada ei ole. Päästjad kustutasid põlengu kell 13.34.