Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

13. oktoobril kell 8.38 anti häirekeskusele teada, et Vana-Kalamaja tänaval ärkas elanik suure peavalu ja tasakaaluhäiretega. Kohale kiirustanud päästjad tegid korteris kindlaks kõrge vingugaasi kontsentratsiooni, mis pärines ahjust. Päästjad keelasid ahju edasise kütmise kuni korstnapühkija on küttekolde üle kontrollinud. Omanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

13. oktoobril kell 9.43 juhtus Tallinnas Koplis asuval territooriumil laeva hooldustöödel tööõnnetus, kus seni tuvastamata põhjustel kukkus tõstetööde käigus metallist mootoriosa laeva sisemusse ja vigastas seal töid teinud 53- ja 65-aastast meest. Päästjad vabastasid mehed metallkonstruktsiooni alt ja tõstsid nad lavatrümmist välja. 53-aastane mees hukkus sündmuskohal, 65-aastane mees viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Surnukeha suunati kohtuarstlikule lahangule. Politsei ja prokuratuur alustasid juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse.

14. oktoobril kell 7.06 käisid päästjad Puhangu tänaval kustutamas põlevat prügimaja. Tulekahju likvideeriti kell 7.22.

Harjumaa

13. oktoobril kell 23.23 oli päästjaid appi vaja Ämarisse Lennu tänavale, kus oli pliidil süttinud pann. Päästjate saabumise ajaks olid korteris viibinud inimesed omal käel välja läinud, põlengut enam polnud, kuid elamine oli täis tossu. Päästjad tuulutasid korteri ning andsid halba enesetunnet kurtva elaniku üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. oktoobril kell 14.57 teatati, et Tartus Mõisvahe tänaval on maja hoovis gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et gaasi lekkis hoovi pargitud haagissuvilas olevast balloonist. Rikkis balloon tõsteti õue ja olukorrast teavitati omanikku.

Valgamaa

13. oktoobril kell 10.50 teatati, et Valgas Viljandi tänaval on koolimajas gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et hoonesse oli keldris asuvast kütteõlimahutist imbunud kütteõli aur. Plahvatusohtu ei olnud, kuid päästetöö juht hindas aurude sissehingamise inimeste tervisele ohtlikuks. Koolipere evakueeriti esialgu spordihoonesse. Probleemi põhjuse ning lahenduse otsimisega hakkas tegelema kooli juhtkond ning vallavalitsus koostöös küttesüsteemi töös hoidva firmaga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. oktoobril kell 12.39 sai häirekeskus teate, et Kiviõlis Rohu tänaval oli puurimistööde käigus hakanud seinast suitsu immitsema oli tunda ka kärsahaisu. Inimesed väljusid eramajast ning jäid päästjaid ootama. Viimased tegid pärast saabumist kindlaks, et kuumenenud puur tekitas vanas soojustusmaterjalis suitsemise. Pärast termokaameraga olukorra ohutuse kontrollimist andsid päästjad juhised, kuidas remonttöö lõpuni teha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. oktoobril kell 5.58 teatati häirekeskusele, et Türi linnas Vabriku puiesteel põleb vana, mahajäetud ja juba varasemalt põlenud katuseta hoone. Teadmata põhjusel süttinud hoone põleng lokaliseeriti kell 6.46. Järelkustutustööd hetkel kestavad.

Läänemaa

13. oktoobril kell 9.01 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Lääne-Nigula valda Risti külla. Päästjad likvideerisid kokku põrganud autodel süttimisohu, tõmbasid autod tee pealt ohutusse kohta ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Kiirabi viis ühe kannatanu haiglasse.

Pärnumaa

13. oktoobril kell 11.31 märkasid Eametsa külas õppusel viibinud päästjad metsa tagant tõusmas musta suitsupilve. ATV-ga kohale sõitnud päästjad tuvastasid lõkke, kus põletati koos muu prügiga autorehve. Päästjad kustutasid keskkonnaohtliku lõkke.

13. oktoobril kell 20.26 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnus Mai tänaval. Päästjad vabastasid ühe kannatanu autost hüdrauliliste abivahenditega ning andsid üle kiirabile. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.