Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

14. oktoobril kell 15.10 sai häirekeskus teate, et Tallinnas T1 kaubanduskeskuse parklas põleb sõiduauto. Kohale reageerinud päästemeeskonnad leidsid keskuse 2. korruse parklast põleva sõiduki ning kaubanduskeskuse turvameeskond evakueeris ohutuse huvides kõik keskuses viibinud inimesed. Õnneks oli parklas tööle rakendunud ka sprinklersüsteem, mis hoidis tulekahju lokaalsena ning keegi vigastada ei saanud. Põleng likvideeriti kell 15.40 ning sõiduki mootoriosa hävines selles täielikult. Kell 15.54 lubati inimesed keskusesse tagasi. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

14. oktoobril kell 11.29 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Saue vallas Vanamõisa külas, kus järelevalveta jäänud lõkkest oli süttinud ca 20 ruutmeetrit turbapinnast. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.35.

15. oktoobril kell 3.48 teatati päästjatele, et nende abi vajatakse liiklusõnnetusel, mis leidis aset Harku vallas Rannamõisa külas. Avariisse oli sattunud kaks sõiduautot, millest üks oli kokkupõrke tulemusel külili paiskunud. Päästjad katsid mahavalgunud vedelikud absorbentainega, eemaldasid sõidukite süttimisohu ning puhastasid tee. Mõlema auto roolis viibinud inimesed toimetati haiglasse tervisekontrolli.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. oktoobril kell 11.52 teatati, et Tartus Kalda teel on korteri köögis gaasilõhn. Päästjate saabumise ajaks oli gaasikraanid kinni keeratud. Väike leke avastati peakraani juurest. Kohale tulid gaasiavarii spetsialistid, kes hakkasid peakraani välja vahetama.

Viljandimaa

14. oktoobril kell 11.27 käisid päästjad Viljandi vallas Jakobimõisa külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Juht sai ise autost välja. Päästjad panid kannatanu kiirabi saabumiseni oma auto tagaistmele sooja. Ühtlasi eemaldati tuleohutuse tagamiseks avariiliselt sõidukilt akujuhe.

Võrumaa

14. oktoobril kell 12.11 teatati, et Võrus Võrumõisa teel on valgustusmast sõidutee poole viltu. Päästjad selgitasid, et masti murdumisohtu pole ning kallutasid selle teest eemale.

Kell 16.35 teatati, et Rõuge alevikus Viitina mnt on betooniauto külili vajunud. Päästjad piirasid välja lekkinud õli ja kütusereostuse absorbentaine ja liivaga. Lekkekohtade alla pandi anumad. Ühtlasi tagati tuleohutus. Avariisse sattunud veoauto omanik tellis kohale kraana, mille abil auto ratastele saadi. Päästjad eemaldasid seejärel õli ja kütuse teelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. oktoobril kell 9.29 juhtus Toila vallas Ontika külas, Tallinn-Narva mnt 155. km kahe sõiduautoga avarii, mille tagajärjel paiskus üks masinatest kraavi. Kohale kutsutud päästjad lükkasid kraavis külili olnud sõiduauto ratastele, eemaldasid masinatelt süttimisohu ning puhastasid teelõigu. Avariis osalenud kolm inimest vaatas üle kiirabi, keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

14. oktoobril kella 17.29 ajal kutsuti päästjad Kiviõlisse Võidu tänavale, kus viiekordse kortermaja 4. korrusel oli tunda kõrbelõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks korteri, kus oli toit pliidile unustatud ning pererahvas viibis ise tagumises toas. Päästjad tuulutasid elamise ning viisid läbi nõustamise.

14. oktoobril kell 18.40 tuli päästjatel sõita Narva P. Kerese tänavale, kus garaažide lähedal põles prügikast. Kümne minuti pärast olid päästjad tulekahju kustutanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. oktoobril kell 14.04 ajal tegelesid päästjad Pärnus Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 134. kilomeetril veoauto kütusepaagi lekke likvideerimisega. Paak oli katki ning sealt voolas teele paarkümmend liitrit kütust. Päästjad pumpasid kanistritesse ümber ligi 185 liitrit veel paagis olnud kütust ning katsid maha voolanud reostuse absorbentainega. Päästetööde ajal oli liiklus maanteel häiritud.

14. oktoobril kell 18.24 said päästjad väljakutse Häädemeeste valda Uulu külla. Pealtnägija sõnul oli näha musta suitsu ja tuld, mida päästjad kontrollima sõitsid. Päästjad tuvastasid järelevalveta jäetud 10 x 10 meetri suuruse lõkke, mis lasti kontrollitult lõpuni põleda. Tule levimise ohtu ei olnud.

Raplamaa

15. oktoobril kell 01.56 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Varbola külas on juhtunud õnnetus metssea ja auto vahel. Hukkunud loom oli maanteel ning pimedas halva nähtavuse tõttu ohtlik ka teistele liiklejatele. Päästjad viisid hukkunud looma teelt ära ning puhastasid tee õnnetuse tagajärgedest.