Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

16. oktoobril kell 01.25 kaasati päästjad abiks liiklusõnnetusele, mis leidis aset Tallinnas Pronksi tänaval. Kokku olid põrganud kolm sõiduautot, millest ühes oli kaasreisija tagaistmele kinni kiilunud ning tema vabastamiseks ja ukse avamiseks kasutasid päästjad hüdraulilisi tööriistu. Kannatanu anti üle kiirabile.

16. oktoobril kell 14.08 kutsuti päästjad Lasnamäele, kus Mahtra tänaval asuva elumaja lifti oli kinni jäänud vanem naisterahvas. Kuna liftiavariispetsialistid ei osanud pakkuda aega, millal nad kohale saabuvad ning vanainimesel oli tekkinud õhupuudus, avasid liftiuksed kohale kiirustanud päästjad, kes andsid vanaproua tervisekontrolliks üle kiirabile.

17. oktoobril kella 01.00 paiku öösel käisid päästjad abiks politseipatrullil, kes kutsuti öörahu häirimise tõttu Mustamäele Akadeemia teele, kuid kes jäid lifti kinni. Kuna liftiavariitehnikute reageerimine sündmusele võttis liialt palju aega, aitasid kella 01.19 paiku politseinikud liftist välja päästjad.

17. oktoobril kell 03.25 kutsuti päästjad Mustamäele, kus Laki tänaval asuva neljakordse eluhoone ühes korteris töötas suitsuandur, kuid uksele koputades seda keegi ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest toidukõrbemise, mis sai alguse asjaolust, et unine korterielanik oli magama minnes toidu pliidile unustanud. Ohtlik olukord likvideeriti, ruumid tuulutati ning elanik viga ei saanud. 

17. oktoobril kell 06.06 saabus häirekeskusele kõne, kus teatati, et Tallinnas Türnpu tänaval on sõiduteele varisenud maja sein. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et sõiduteele oli osaliselt varisenud telliskividest ehitatud kuuri sein. Koheselt asuti uurima, kas eksisteerib ka edasine varinguoht ning ohuala piirati. Kella 06.49 paiku, kui oli suheldud ka korteriühistu esimehega, veenduti, et edasine varinguoht kuuris, kus hoiustati küttepuid, hetkel puudub, kuid esimehel paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda ekspert, kes hoone konstruktsiooni üle kontrolliks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, kuid ohutuse huvides keelati neil enne ehituseksperdi hinnangut kuuri siseneda.

17. oktoobril kell 14.29 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus elumaja lifti olid esimesel korrusel kinni jäänud 4 inimest, nende hulgas kaks last. Kuna liftiavariitehnikud ei öelnud, kaua neil saabumiseks aega läheb, aitasid inimesed liftist välja päästjad ning andsid nad tervisekontrolliks üle kiirabile.

18. oktoobril kell 07.27 teatati päästjatele, et Tallinnas Juhkentali tänaval asuva kuuekordse elumaja ühes viienda korruse korteris hakkas äkitselt televiisori tagant suitsu ning kärsahaisu tulema, mille järgselt lülitas elanik ise kohe elektri välja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kärssamine sai alguse sellest, et perekass oli pikendusjuhtmele pissinud. Õnneks keegi viga ei saanud ning edasine oht puudus.

Harjumaa

16. oktoobril kell 11.49 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Saue vallas Tuula külas, kus olid kokku põrganud kaks sõidukit. Päästjad likvideerisid kraavi paiskunud ning tee äärde kaldunud sõidukitel süttimisohu, aitasid politseil liiklust reguleerida ja puhastasid tee. Avariis osalenud isikud vaatas üle kiirabi ning kaks neist hospitaliseeriti.

16. oktoobril kell 12.38 tuli päästjatel taaskord reageerida liiklusõnnetusele, mis leidis aset Tallinna ringtee 11. kilomeetril Rae vallas. Eaka kodaniku poolt juhitud sõiduk oli teelt välja kraavi sõitnud, kuid õnneks hospitaliseerimist ei vajanud ei tema ega kaasreisija. Päästjad eemaldasid avariilisel sõidukil akuklemmid ning likvideerisid süttimisohu.

16. oktoobril kell 17.40 teatati päästjatele tulekahjust Maardu linnas Kreegipuu puiesteel. Päästjate saabudes põles kahekordne elumaja lahtise leegiga. Elanikke kodus ei olnud, kuid majast toodi välja kaks koera, kes anti üle meedikutele. Kella 18.33-ks oli tulekahju lokaliseeritud ning alustati võimalike lisatulekollete otsimisega. Veidi enne suuremate leekide mahasaamist jõudsid kohale ka maja omanikud ning ühe neist viis kiirabi šokiseisundis haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju likvideeriti lõplikult kell 19.42 ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

17. oktoobril kell 01.08 teatati häirekeskusele tulekahjust Saue vallas Laitse külas, kus põles elumajade vahetus läheduses lahtise leegiga saunamaja. Põleng likvideeriti kell 02.30 ning inimesed ega kõrvalhooned selles vigastada ei saanud. Küll aga hävines põlengus täielikult saunamaja ise. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. oktoobril kell 18.52 said päästjad äreva teate emalt, kes ütles, et tema poeg on ähvardanud kusagilt alla hüpata. Paldiskisse saabunud päästjad asusid koos politsei ning ema abiga poissi otsima ning leidsid ta kella 21.59 paiku Pakri tuletorni alt. Päästjad alustasid koheselt nööripääste operatsiooniga ning tõid poisi üles kella 23.45 paiku. Laps anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel seitsmel korral eemaldamas suure tuulega teedele ning elektriliinidele kukkunud puid ja oksi (kuuel korral Harjumaal ning ühel korral Tallinnas) ning likvideerisid viiel korral prügikastipõlenguid Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
15. oktoobril kella 20.12 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Raadivere külas teelt eemaldamas murdunud kuusepuud.

17. oktoobril kella 18.52 ajal kustutasid päästjad Põltsamaa vallas Kalme külas metsa ääres põleva järelevalveta lõkke.

Kella 21.23 ajal hukkus Põltsamaa vallas Pikknurme külas sõiduauto ja metssigadega juhtunud liiklusõnnetuses kaks siga. Päästjad lükkasid avariilise auto tee äärde ja kutsusid hukkunud sigadele järgi jahimehed. Avariiline auto aidati treilerile.

Põlvamaa

15. oktoobril kell 21.11 käisid päästjad Kanepi vallas Voorepalu külas teelt eemaldamas murdunud männipuud.

Tartumaa

15. oktoobril kella 23.06 ajal põlesid Alatskivi alevikus Tartu mnt prügikastide juures ilutulestikupaketi jäänused. Põleng kustutati paari ämbri veega.

16. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidutööstus. Päästjate saabudes oli tules vanasse loomakasvatushoonesse ehitatud puidutööstushoone üks tiib. Päästjad piirasid põlengu leviku hoones, kus tules said kannatada puidutöötlemise seadmed ja puitmaterjal. Seejärel kustutati tulekolded ehitise katusekonstruktsioonides. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 18.59 käisid päästjad Tartus K. E. von Baeri tänaval kustutamas tühjalt seisvas hoones põlevat lõket.

17. oktoobril kell 16.45 teatati, et Peipsiääre vallas Kodavere külas annab majas vingugaasiandur häiret. Päästjad selgitasid, et vingugaas imbus tuppa suletud siibriga ahjust, kus oli lõpuni põlemata puutukk. Päästjad juhatasid pererahva värske õhu kätte ja tuulutasid ruumid. Vingugaasiandur päästis elanikud rasketest tagajärgedest ja keegi neist arstiabi ei vajanud. Elanikke manitseti edaspidi kütmisel hoolikam olema ja siibrit mitte liiga vara sulgema.

Valgamaa

16. oktoobril kell 20.27 käisid päästjad Tõrva vallas Aitsra külas teelt eemaldamas murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. oktoobril kell 11.24 sai häirekeskus teate, et Narvas A. Puškini tänaval tuli kasutuseta hoone 3. korruse korteri aknast paksu suitsu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetrit põlevat põrandat. Päästetööd lõpetati kell 11.54.

16. oktoobril kell 21.29 kutsuti päästjad Narva A. Puškini tänavale, kus oli kortermaja trepikojas tunda kärsahaisu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et ühes korteris oli ilmselgete joobetunnustega omanik unustanud toidu pliidile kõrbema. Päästjad tuulutasid korteri, kus puudus kohustuslik suitsuandur.

17. oktoobril kell 14.22 oli päästjaid appi vaja Narvas Vestervalli tänaval, kus bastioni seina all põlesid lehed ja lehehunnik. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.42-ks.

17. oktoobril kell 15.31 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa Aru tänavale, kus tähelepanelik naabermaja elanik märkas mahajäetud lasteaiahoone juurest tossu tõusmas. Päästjad kustutasid saabumise järel loetud minutitega põleva prügihunniku.

17. oktoobril kell 19.23 andis tähelepanelik kodanik häirekeskusele teada, et Jõhvis Kivi tänaval on aiamajade juures näha põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lõõmava lauavirna. Kella 20.58 paiku oli tulekahju kustutatud.

17. oktoobril kella 21.31 ajal kutsuti päästjad Jõhvi Kaare tänavale, kus oli kortermaja koridoris tunda kõrbelõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. oktoobril kell 17.14 teatati häirekeskusele, et Türi linnast Vabriku tänavalt tuleb vanast mahajäetud tehasehoonest valget suitsu. Päästjad tuvastasid paari ruutmeetri suuruse tossava, kuid leekideta tulekolde. Põlema läinud üks ruutmeeter saepuru kustutati kell 17.38

17. oktoobril kell 17.03 said päästjad väljakutse Järva valda Ämbra külla, kus olid süttinud virnadesse ladustatud heinarullid. Lahtise leegiga põlevate heinarullide läheduses asus ka tööstushoone, mida päästjad süttimise eest kaitsma asusid. Kohale tulnud töölised asusid heinarulle laiali tõstma, et tulekolletele paremini ligi pääseda. Päästetööd lõpetati 18. oktoobril kell 00.09. Süttimise põhjust teada ei ole.

Pärnumaa

15. oktoobril kell 16.48 kukkus Pärnu linnas Metsa tänaval suur kasepuu teeservas seisnud autode peale. Kokku sai kannatad neli autot. Päästjad eemaldasid puu.

16. oktoobril kell 12.26 leiti Pärnus Mündi tänaval asuvast tiigist uppunud meesterahvas. Päästjad toimetasid surnukeha kaldale ning andsid üle politseile.

Raplamaa

15. oktoobril eemaldasid päästjad suure tuule tõttu teele kukkunud puu Mukri külas Eidapere-Mukri teel.

Saaremaa

16. oktoobril kell 14.48 ajal sõitis Kärla-Karujärve maanteel teelt välja sõiduauto. Päästjad aitasid sõidukijuhi autost välja ning kiirabi toimetas juhi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad tõmbasid auto ratastele ning kontrollisid üle sõiduki süttimisohutuse.