Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

18. oktoobril kell 18.41 teatati häirekeskusele sõiduauto põlengust Lasnamäe linnaosas Laagna teel. Kuna päästjad said saabudes autoomanikult info, et tegemist on gaasiautoga, siis esmalt suruti kella 18.53-ks maha leegid ning seejärel asuti mõõteriistade abil tuvastama võimalikku gaasileket, mida õnneks ei leitud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel selge.

18. oktoobril kella 22.49 paiku käisid päästjad abistamas Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval asuva elumaja rõdule kinni jäänud tuvi. Päästjad vabastasid võrku kinni jäänud linnu kella 00.06 ajal ning toimetasid ta loodusesse.

Harjumaa

19. oktoobril kell 08.05 anti häirekeskusele teada, et Saue vallas Kaasiku küla kandis on põder rongi alla jäänud mistõttu peatus ka rongiliiklus. Päästjad eemaldasid hukkunud põdra raudteelt ning rongiliiklus taastati kella 09.02 paiku.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. oktoobril kell 11.45 teatati häirekeskusele, et Rõngu alevikus Aia tänaval kukkus kodus 93-aastane mees ja ei saa enam iseseisvalt püsti. Kannatanu kukkus korteri magamistoa ukse ette nii, et sinna ei olnud võimalik sisse saada. Päästjad eemaldasid kangide ja sae abil ukse ning kiirabi pääses patsiendi juurde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. oktoobril kell 11.05 oli päästjate abi vaja Toila vallas Täkumetsa külas Kukruse viaduktil, kus teele oli sattunud umbes 200 ruutmeetri suurune õliloik. Seni, kuni politsei sulges liikluse, korjasid päästjad absorbendi abil õli kokku. Liiklus taastati kell 11.53.

18. oktoobril kell 15.24 said päästjad väljakutse Narva Vestervalli tänavale, kus bastioni ääres põlesid puulehed. Päästjate saabumise ajaks lehed veel vaid hõõgusid, kuid päästjad kustutasid mõne minutiga ka need, et hoida ära edasist põlengut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. oktoobril kell 13.07 käisid päästjad Türi vallas Kolu külas, kus maanteele oli autokoormast pudenenud vana aknaraam ning klaasikillud. Päästjad koristasid takistuse teelt.

18. oktoobril kell 17.34 ajal tuvastati Paides Tarbja külas Väätsa metskonnas umbes 100-ruutmeetrisel turbasel alal viis väikest tulekollet. Kuna tule leviku ohtu ei olnud otsustati põlengu kustutamisega jätkata varahommikul. Paide ja Türi päästemeeskonnad on hetkel kohapeal likvideerimas väikeseid tulekoldeid.

18. oktoobril kell 20.26 teavitati häirekeskust, et Aravete alevikus Aasa tänaval asuvas korteris midagi põleb. Päästjad kontrollisid korteri üle, kuid põlengut ei tuvastanud. Kuna küttesüsteemis olid väiksemad probleemid, siis paluti pererahval kutsuda korstnapühkija, kes vaataks küttesüsteemi üle. Niikaua soovitati ohutuse mõttes mitte ahju kütta.

Raplamaa

18. oktoobril kell 14.35 teavitati päästjaid, et Rapla linnas Savi tänaval on tunda gaasilõhna. Lähemal kontrollimisel selgus, et midagi ohtlikku ei olnud. Läheduses asuvas metallikokkuostus oli lõigatud gaasiballoone ning neist eraldunud gaasilõhn kandus ümbrusesse.

18. oktoobril eemaldasid päästjad tuule tõttu teele kukkunud puu Rapla vallas Vaopere külas.