Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. oktoobril kell 9.03 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval asuva elumaja ühes korteris on põlema süttinud elektritõukeratas. Teataja püüdis ratast veega kustutada, kuid see süttis pidevalt uuesti. Päästemeeskonna saabudes oli omanik aga põlengu siiski likvideerida suutnud ning päästjad eemaldasid rattalt vigase aku ja tuulutasid ruumid.

20. oktoobril kell 14.21 sai häirekeskus teate, et Masina tänaval on kaevetööde käigus vigastatud gaasitrassi ning on tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid lekke asukoha kell 14.38 ning asusid seda sulgema. Päästetööde ajaks evakueeriti kahest lähedal asuvast hoonest inimesed ning suleti liiklus Masina tänaval. Kell 15.01 suleti Masina tänava piirkonnas kõik gaasiventiilid ning inimesed lubati tagasi hoonetesse. Oht likvideeriti lõplikult kell 15.09 ning seejärel asusid Eesti Gaasi avariitehnikud teostama trassi parandustöid.

20. oktoobril kell 18.49 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosa elanik, kelle Pelguranna tänaval asuvas korteris oli tunda gaasilõhna. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid gaasilekke ning sulgesid selle kell 19.14. Kõikidel majaelanikel keelati enne gaasiavarii tehnikute saabumist gaasi kasutada.

Harjumaa

20. oktoobril kell 23.58 said päästjad väljakutse Harku valda, kus Türisalu külas oli posti küljes põlema süttinud elektrikilp. Põleng likvideeriti kell 00.24.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku kolm väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu tekkinud ohtude likvideerimisega. Neist kahel korral tuli eemaldada teedele kukkunud puud ning ühel korral reklaamtahvel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. oktoobril kell 22.58 teatati, et Mustvee vallas Võtikvere külas kukkus murdunud suur puu teele ja elektrikaablile. Päästjad eemaldasid puu. Kaabli võimaliku rikke ja murdunud elektriposti taastamisega hakkasid tegelema kohale tulnud elektrikud.

21. oktoobril kell 2.48 käisid päästjad Põltsamaa vallas Vitsjärve külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kella 5.18 ajal eemaldati Pudivere külas teelt veel kaks murdunud ja liikluse täielikult sulgenud puud.

Tartumaa

20. oktoobril kell 22.58 teatati, et Mustvee vallas Võtikvere külas kukkus murdunud suur puu teele ja elektrikaablile. Päästjad eemaldasid puu. Kaabli võimaliku rikke ja murdunud elektriposti taastamisega hakkasid tegelema kohale tulnud elektrikud.

21. oktoobril kell 2.48 käisid päästjad Põltsamaa vallas Vitsjärve külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kella 5.18 ajal eemaldati Pudivere külas teelt veel kaks murdunud ja liikluse täielikult sulgenud puud.

Valgamaa

20. oktoobril kell 12.54 käisid päästjad Otepää vallas Laukakülas eemaldamas õhukaablile kukkunud vahtraoksa.

21. oktoobril kell 1.16 eemaldati puu teelt Kurevere külas.

Viljandimaa

20. oktoobril kella 21.19 ajal eemaldasid päästjad Põhja-Sakala vallas Tipu külas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puu. Kell 22.50 eemaldati puu teelt Mulgi vallas Lilli külas.

Võrumaa

21. oktoobril kell 00.32 käisid päästjad Võru vallas Otsa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

21. oktoobril kell 2.31 said päästjad väljakutse Setomaa vallas Kasakova küla rekkaga juhtunud liiklusavariile. Päästjad aitasid kabiinist kätte saada viga saanud juhi, kelle kiirabi tervisekontrolliks haiglasse viis. Ühtlasi kõrvaldati tuleoht, milleks eemaldati akujuhtmed. Hiljem tõmmati veoauto ja haagis tee äärde. Kohale saabunud transpordiameti koostööpartner tähistas ohtliku teelõigu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. oktoobril kell 21.53 kutsuti päästjad appi Lüganuse valda Koljala külla, kus teele oli kukkunud kaks puud. Teataja suutis ühe puu teelt ise eemaldada, kuid teisega tegelesid päästjad ning vabastasid sõidusuuna kella 22.05-ks.

Lääne-Virumaa

20. oktoobril kell 17.47 andis pealtnägija häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Ama külas Kadrina-Viitna mnt 12. kilomeetril oli teelt välja sõitnud ning katusele rullunud sõiduauto. Pealtnägija aitas juhi masinast välja ning võttis ta oma autosse sooja kuni päästjate ja politseipatrulli saabumiseni. Päästemeeskond ja Kadrina vabatahtlikud päästjad likvideerisid masina süttimisohu ning lükkasid auto ratastele. Avariis keegi viga ei saanud. Esialgsetel andmetel oli sõiduk sattunud lauges kurvis vesiliugu.

20. oktoobril kella 21.58 ajal oli Vinni vallas Männikvälja külas Rakvere-Rannapungerja mnt 22. kilomeetril kukkunud teele suur puu ning sulgenud ühe sõidusuuna. Teataja jäi sisselülitatud ohutuledega sõidukiga ootama päästjate saabumist. Roela vabatahtlikud päästjad vabastasid tee ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 22.24-ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. oktoobril eemaldasid päästjad tuule tõttu sõiduteele murdunud puu Jõekülas ning kaks puud Lelu külas.

Järvamaa

21. oktoobri varahommikul kell 4.33 sõitsid päästjad Järva valda Lehtmetsa külla, kus sirgel teelõigul oli teele langenud kuuse latv. Edasi kontrollides leiti ka Jäneda teel üle tee kukkunud mänd. Puu eemaldati ning tagati edasine ohutu liiklemine.

Pärnumaa

20. oktoobril eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Häädemeeste vallas Papisilla külas.

Raplamaa

20. oktoobril märkas möödasõitja Märjamaa vallas Kasti küla tee ääres midagi suitsevat ning teavitas häirekeskust. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid lõkke, kus põletati plastmassi. Päästjad kustutasid keskkonnaohtliku lõkke ning teavitasid olukorrast Keskkonnaametit.

20. oktoobri õhtul kella 20.23 ajal kukkus Kehtna vallas Kastna külas sõitnud matkabussile ootamatult ette suur puu ning purustas bussi esiosa. Lisaks sõitis langenud puule otsa teinegi auto. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, kuid kumbki sõiduk tehnilistel põhjustel edasi liikuda ei saanud ning teisaldati puksiiride abil. Päästjad eemaldasid teele langenud puu ning reguleerisid liiklust kuni autode teisaldamiseni.

20. oktoobril kell 21.47 sõitsid päästjad Rapla linna Jaama tänavale, kus korteris oli hakanud tööle suitsuandur ning köögist tuli valget suitsu. Leeke näha ei olnud. Päästjad tuvastasid köögis toidukõrbemise ning elamine tuulutati.

Saaremaa

20. oktoobril kell 20.19 ajal eemaldasid päästjad Selja külas teele kukkunud suure puu, mis oli sulgenud ühe sõidusuuna.