Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. oktoobril kell 10.46 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas on tänavakiosk pooleldi kokku varisenud ning selle rippuv katus võib olla ohuks sealsetele liiklejatele. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning teavitasid sellest ka linnaosavalitsust.

21. oktoobril kell 22.39 said päästjad väljakutse Piritale, kus Varju teel asuva kahekordse puidust korterelamu esimene korrus oli suitsu täis. Päästjad tuvastasid, et maja ees põlesid kaltsud ning kustutasid põlengu kella 22.46 paiku. Sündmusega asus edasi tegelema politsei.

Harjumaa

21. oktoobril kell 20.01 teatati, et Tallinn-Narva maantee 23. kilomeetril Jõelähtme kandis on teele pudenenud koormatäis põhurulle, mille vahel autod slaalomit sõidavad, et mööda pääseda. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et teele olid kukkunud ehitusvilla jäätmed ning puhastasid maantee ca 150 meetri ulatuses kella 20.35-ks.

Möödunud ööpäeval aset leidnud esimese sügistormiga seoses said Põhja piirkonna päästjad kokku 50 väljakutset, mis olid valdavalt seotud teedele ning elektriliinidele murdunud puude eemaldamisega. Kahel korral tuli teelt eemaldada ka tuulega katki murdunud liiklusmärgid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. oktoobril kell 2.29 teatati, et Jõgeva vallas Kaera külas kukkus puu teele ja sellele sõitis otsa auto. Päästjate saabumise ajaks oli auto lahkunud, kuid teel oli avarii jälgi. Liiklust ohustav puu eemaldati teelt.

21. oktoobril kella 2.48 kuni 22. oktoobri hommikul kell 7.05 oli 12 päästjate väljasõitu Jõgevamaale seotud tugeva tuule tõttu murdunud ja teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Põlvamaa

Öösel kell 2.05 käisid päästjad Kanepi vallas Pikajärve külas teelt eemaldamas murdunud puud.

22. oktoobril kell 6.48 teatati, et Põlva vallas Aarna külas sõitis murdunud ja teele kukkunud puule otsa auto ning kahjustada sai seetõttu ka teine auto. Päästjate saabumise ajaks olid autojuhid puu teelt eemaldanud. Viga saanud autode juhid pöördusid kahjude korvamiseks kindlustusse.

Tartumaa

21. oktoobril kella 18.22 ajal põles Tartus Nisu tänaval suvemajja ehitatud väike tuba, mille päästjad kustutasid. Inimesed viga ei saanud. Ilmselt algas põleng elektrisüsteemi rikkest.

Täna öösel kella 3.21 kuni hommikul kella 7.22 käisid päästjad 6 korral teedelt eemaldamas murdunud puid. Üks väljasõit Luunja alevikku oli seotud murdunud ja elektrikaabli lõhkunud puuga. Päästjad eemaldasid osa puust, mis oli teele kukkunud. Kaabli parandamine jäi elektrikute hooleks.

Valgamaa

Täna öösel ja varahommikul oli 4 päästjate väljasõitu seotud tuules murdunud ja teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Viljandimaa

21. oktoobril kell 18.24 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võlli külas kustutamas hoonetele liiga lähedale tehtud suurt lõket.

Kella 19.10 ajal kustutati Viljandi vallas Mustivere külas ettevõtte territooriumil põlev suur prügilõke, kus põlesid plasttorud ja vanad rehvid. Keskkonda saastanud lõkkest teavitati keskkonnaametit.

Kella 22.46 ajal hävis Põhja-Sakala vallas Tipu külas tulekahjus sõiduauto BMW. Päästjad kustutasid auto jäänused. Omanikult saadud info järgi sai tulekahju alguse armatuurlaua alt.

Eile hilisõhtul oli üks ja varahommikul 6 päästjate väljasõitu Viljandimaale seotud teedele kukkunud murdunud puude eemaldamisega.

Võrumaa

Täna öösel ja varahommikul oli kolm päästjate väljasõitu Võrumaale seotud teedele kukkunud murdunud puude eemaldamisega.

22. oktoobril kell 2.52 teatati, et Võrus Kooli tänaval on teele lennanud näidiskasvuhoone. Päästjad eemaldasid liiklust ohustava kasvuhoone teelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. oktoobril kell 4.38 anti häirekeskusele teada, et Narvas Tallinna mnt tanklas rippus lahtiste juhtmetega kaamera. Päästjad isoleerisid pärast saabumist kaamera juhtmed, et hoida ära süttimisoht.

22. oktoobril kella 6.20 ajal kukkus tugeva tuule tõttu Narvas Oru tänaval pargitud sõiduautole puu. Päästjad eemaldasid kahjustada saanud masinalt puu kella 6.45-ks.

22.oktoobril kell 7.09 kutsuti päästjad Püssi Hõbepaju tänavale, kus oli puu kukkunud elektriliinidele ning jäänud rippuma sõidutee kohale. Päästjad tähistasid ohuala lindiga ja kutsusid kohale tõstukiga elektrikud.

Lisaks said möödunud ööl ja varahommikul päästjad kolm väljakutset teedele kukkunud puude eemaldamiseks ja ühel korral oli teele kukkunud elektripost.

Lääne-Virumaa

22. oktoobril kell 1.07 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Piira külas põles elektripost. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest vastu maad rippuva liini, mis oli süüdanud maapinna. Pärast seda, kui kohale kutsutud elektrikud olid voolu kõrgepingeliinist välja võtnud, said päästjad ka põlengu kustutada.

22. oktoobril kell 6.08 oli Haljala vallas Eru külas Võsu-Kotka mnt 5. kilomeetril teele kukkunud puu. Kuigi häirekeskusele kõne teinud bussijuht hakkas liiklust takistavat puud ise saagima, oli vaja ka päästjate abi. Tee vabastati kella 6.52-ks.

22. oktoobril kell 6.30 kutsuti abi Haljala valda Vihula külla, kus teele oli kukkunud lausa kolm puud ja sulgenud liikluse. Võsu vabatahtlikud päästjad jõudsid esimese puu juurde kella 6.56-ks ja poole tunni pärast olid kõik puud teelt eemaldatud ning liiklus taastatud.

22. oktoobril kell 6.59 saabus päästjatele väljakutse Väike-Maarja valda Pudivere külla, kus puu oli kukkunud elektriliinidele ja sinna rippuma jäänud. Enne nimetatud sündmuskohta jõudmist leidsid päästjad aga veel ühe teele kukkunud puu, mis eemaldati. Päästjate saabumise ajaks olid elektriliinid kahjustatud ning puu langenud teele. Ohtlik olukord likvideeriti kell 7.34.

Kokku said möödunud ööl ja varahommikul päästjad 13 väljakutset teedele kukkunud puude eemaldamiseks.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

21. oktoobril kell 18.48 kutsuti päästjad Järvakandi alevisse Rahu tänavale, kus kahekordse maja keldris oli suits. Päästjad tuvastasid, et tõenäoliselt oli suure tuule tõttu hakanud korsten tagurpidi tööle, kuid kuna alumised tahmaluugid polnud päris korras, imbus suits sealt keldrisse. Päästjad soovitasid kutsuda korstnapühkija korstna tervist kontrollima.

Pärnumaa

21. oktoobril kell 9.11 käisid päästjad Audru alevikus Pärna alleel püüdmas keldrisse magama pugenud kährikkoera. Loom püüti puuri ning viidi loodusesse, talle loomulikumasse keskkonda tagasi.

21. oktoobril kell 18.03 sattus kaubik Pärnu linnas Soeva külas vesiliugu ning sõitis teelt välja. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu, kiirabi kontrollis üle sõidukis olnud inimesed ning andis kohapeal esmaabi.

Eile õhtul alanud sügistormi tõttu oli öö päästjatele väga tihe. Lääne regioonis reageeriti tormiga seotud väljakutsetele 148 Korral. Enamasti oli tegemist teedele ja tänavatele ning elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega. Olgugi, et puud olid teedel ning elekter katkenud, ei katkenud omavalitsuste elutähtsad teenused nagu vesi, kanalisatsioon ja küte. Päästjad sõitsid Pärnumaal välja 42 korral. Kutsed olid seotud puudega, mis takistasid teedel liiklemist. Pärnus rebis tuul lahti ka Eliisabeti kiriku tornis olnud plekitüki, mis tuules laperdas. Kuna aga tuul oli väga tugev, siis redelautoga üles ronimine oli liiga riskantne ka päästjate jaoks, seetõttu jäi plekitükk sealt öösel alla toomata. Saaremaal sõitsid päästjad välja 40 korral. Kutsed olid enamasti seotud teedele kukkunud puudega, kuid Mullutu külas kukkus puu pargitud sõidukile ning Sundimetsa külas murdusid elektripost ja puu elektriliinidele ja ohtu sattusid läheduses olnud hobused ja lambad. Inimesed hoidsid loomad liinidest eemal niikaua, kuni saabusid elektrikud. Järvamaal reageerisid päästjad 17 ohu likvideerimisele, Raplamaal 20 väljakutsele, Läänemaal 14 väljakutsele ning Hiiumaal sõitsid päästjad välja ühel korral.