Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. oktoobril kell 12.15 käisid päästjad väljakutsel Pirita linnaosas Rummu teel, kus põles riidekonteiner. Põleng kustutati kell 12.40.

22. oktoobril kell 22.58 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Liivalaia tänaval asuva Radisson Blu Hotel Olümpia 1. korruse lae alt tuleb tossu. Kohale kiirustanud päästjad põlemist ei tuvastanud, kuid leidsid eest rikkis konditsioneeri, mis vooluvõrgust lahti ühendati. Hotelli turvateenistus kutsus seejärel kohale elektrikud, kes jahutusseadme rikkega edasi tegelesid. Inimesed viga ei saanud.

23. oktoobril kell 1.55 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas elav inimene, kes ei saanud kinni kiilunud välisuksest välja ning oli selle probleemiga maadelnud juba mitu tundi. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et probleemi põhjustas pisike kivike, mis end ukse vahele sedasi sättinud oli, et ukse avamine seestpoolt väga raskeks osutus. Päästjad aitasid inimese välja kell 2.06.

23. oktoobril kell 17.41 teatati päästjatele, et Tallinnas Tuukri tänaval põletatakse elumajade vahetus läheduses prahti. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist ei olnud mitte põleva prahiga vaid sõiduautoga. Põleng kustutati kell 17.56 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

24. oktoobril kell 16.14 teatati päästjatele, et Põhja-Tallinna linnaosas Neeme tänaval põleb väike mahajäetud laohoone. Päästemeeskond tuvastas saabudes prahipõlengu ühes hoone osas ning likvideerisid selle kell 17.23.

24. oktoobril kell 18.08 teatati, et Lasnamäe linnaosas Läänmere teel on kass auto kapoti alla läinud ning sinna kinni jäänud. Päästjad vabastasid kassi sõiduki mootoriruumist kell 19.27 ning loomake toimetati varjupaika.

24. oktoobril kell 23.11 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Sadama tänaval asuvas hotellis rakendus tööle suitsuandur ning hoone keldrikorrus on suitsu täis. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et hoone spaa osas asuvas kilbiruumis oli tegemist elektrilühisega ning elektrikilbi põleng oli lokaalne. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati kella 00.17-ks ning sündmusega tegelesid edasi elektriavarii tehnikud. Kuna inimesi selles hoone osas ei viibinud, siis keegi õnneks kannatada ei saanud.

25. oktoobril kell 2.15 käisid päästjad väljakutsel Põhja-Tallinna linnaosas, kus Kolde puiesteel põles pargitud sõidukite vahetus läheduses prügimaja. Põleng likvideeriti kell 2.31.

Harjumaa

24. oktoobril kell 19.10 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda, kus Madise küla kandis olid sõiduteele kukkunud keraamilised kraanikausid. Päästjad tuvastasid saabudes, et tee oli keraamilisi tükke täis ca 50 meetri ulatuses ning puhastasid maantee liiklustakistustest kella 19.40 ajal.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. oktoobril kell 12.53 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Kaunase puiesteel on tulekahju. Viiekorruselise kortermaja ühes korteris oli põlema süttinud pesumasin. Päästjad asusid kiirelt kustutustöödele ning likvideerisid kodumasinast tekkinud väikese põlengu kell 13.27. Korteris puudus suitsuandur.

22. oktoobril kell 21.37 teatati häirekeskusele, et Tartus Väike kaares asuvas korteris töötab suitsuandur. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid ventileeriti.

23. oktoobril kell 01.33 ajal sõitis sõiduauto Tartus Puiestee tänaval üle katuse. Päästjad lükkasid auto tagasi ratastele ning eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kiirabi toimetas ühe isiku haiglasse tervisekontrolli.

23. oktoobril kell 7.35 teatati häirekeskusele, et Tartus Magistri tänaval põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid lausleekides sõiduauto kell 8.04. Süttimise põhjust teada ei ole.

24. oktoobril kell 16.12 said päästjad teate tulekahjust Elva vallas Rämsi külas. Lausleegiga põles kahekordne mahajäetud ning varisemisohtlik hoone. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 18.47. Tulekahju tekkepõhjus on hetkel teadmata.

24. oktoobril kell 17.11 ajal toimus liiklusõnnetus sõiduki ja kaubiku vahel Tartus Kaunase puiesteel. Päästjad tegelesid sõidukite lekete peatamise ning süttimisohu likvideerimisega.

24. oktoobril kell 19.03 teatati häirekeskusele, et inimene on läinud päeval paadiga Saadjärvele kalale, kuid tagasi pole tulnud ning temaga kontakti saada pole õnnestunud. Päästjad alustasid koheselt otsinguid nii paadi kui drooniga. Tund peale otsingute algust leiti kõrkjatest paat, mille põhjas alajahtunud kalamees, kes kiirabile terviskontrolliks üle anti.

24. oktoobril kell 20.33 teavitati häirekeskust, et Tartus Jaama tänaval on auto sõitnud maha tänavavalgustusposti. Päästjad tõstsid posti teelt ära ning katsid kokkupõrke tõttu autost teele lekkinud õli absorbentainega.

Põlvamaa

24. oktoobril kell 00.39 kaotas Kanepi vallas Mügra külas sõiduauto juhitavuse ning rullus katusele. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu, aitasid vigastatud sõiduki treilerile ning katsid teele valgunud õli absorbentainega.

Võrumaa

24. oktoobril kell 20.50 vajati päästjaid Võru vallas Kurenurme külas, kus pliidi ja kamina all oli tuli ning korstnast lendas sädemeid. Samuti oli tunda teisel korrusel suitsuhaisu. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mis õnneks veel majja levinud ei olnud. Päästjad jahutasid ohutuse tagamiseks katust veega, kuni temperatuur korstnas alanes.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. oktoobril kell 17.37 teatati häirekeskusele, et Narva linnas Puškini tänaval põleb midagi kooli juures. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema olid süttinud kooli keldri sissepääsu juurde ladustatud euroalused ning kustutasid põlengu kell 17.53. Õnneks tuli hoonesse sisse ei pääsenud. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

24. oktoobril kell 1.24 anti päästjatele teada, et Narva linnas Fama tänaval asuva toidupoe juures põleb prügikast. Kohale saabudes tuvastasid päästjad, et põlema oli süttinud taaraautomaadi nurka tekitatud prügihunnik ning kustutasid selle kella 01.32 ajal.

24. oktoobril kell 15.57 käisid päästjad väljakutsel Kohtla-Järvel, kus Järve linnaosas põletati lõkkes vana mööblit, mille hulgas oli ka külmkapp. Päästjad likvideerisid ohutusnõuetele mittevastava lõkke kell 16.11 ning selgitasid inimesele, kes selle eest vastutav oli, miks selliseid esemeid lõkkes hävitada ei tohi.

24. oktoobril kell 22.36 sai häirekeskus teate, et Jõhvi vallas Kahula küla metsas on näha suurt lõket ning ohtralt musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et tegemist ei olnud mitte lõkkega, vaid sõiduautoga. Põlev sõiduk kustutati kell 00.01 ning sündmusega tegeleb edasi politsei.

25. oktoobril kell 2.25 teatati häirekeskusele, et Jõhvi linnas Narva maanteel põleb kahekordne hoone, mis varasemalt on kasutuses olnud kohtumajana. Päästjate saabudes põlesid hoone teine korrus ning katus lahtise leegiga. Kell 02.59 õnnestus leegid maha saada hoone teisel korrusel misjärel alustati katuse kustutamisega. Tulekahju lokaliseeriti kell 3.31 ning likvideeriti lõplikult kell 5.20. Inimesi hoones ei viibinud ning põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseijuurdlus.

Lääne päästekeskus

22. oktoobri keskööst kuni 24. oktoobri keskööni reageerisid Lääne regiooni päästjad tormituulte põhjustatud väljakutsetele kokku 119 korral. Pärnumaal 35 korral, Raplamaal 24 korral, Saaremaal 21 korral, Järvamaal 19 korral ja Läänemaal 14 korral. Enamasti oli tegemist teedele ja elektriliinidele kukkunud puudega.

Järvamaa

23. oktoobril kell 4.49 said päästjad väljakutse Järva valda Koigi külla, kus Mõisavahe teel põles mahajäetud hoones prügi. Päästjad kustutasid põlengu kell 6.32.

23. oktoobril teatas murelik kodanik häirekeskusele, et naaber teeb väga suure tuulega lõket. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke ning lugesid lõkketegijale sõnad peale, et nii suure tuulega majade läheduses lõket teha ei tohi.

Raplamaa

23. oktoobril kell 20.26 ajal juhtus liiklusõnnetus Kohila vallas Vana-Aespa külas. Kahe sõiduki kokkupõrke tulemusel oli üks auto risti teel ning teine sõitis bussipaviljoni. Päästjad aitasid tee vabastada ning puhastasid sündmuskoha liiklusõnnetuse tagajärgedest.

24. oktoobril kell 15.19 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Lestima külla, kus kahekordse puitmaja katuse alt immitses musta suitsu. Päästjad tuvastasid tulekolde saunas ning kustutasid tulekahju kell 16.43. Täpsemat tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

24. oktoobril kell 17.58 teavitati häirekeskust, et Rapla vallas Alu alevikus Männi tänaval asuva elumaja seinas oli suitsema hakanud elektrikilbi tagune sein. Peremees oli suurema kahju suutnud ennetada, kustutades juba enne päästjate saabumist põlengu käsikustutiga. Päästjad kontrollisid olukorra ohutuse tagamiseks üle.

Saaremaa

23. oktoobril kell 1.01 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Pikale tänavale. Helistaja tundis korteris plastmassi sulamise lõhna. Päästjad tuvastasid, et halogeenvalgusti läheduses olnud tolmuhari oli hakanud sulama ning oli süttimise äärel. Hari eemaldati ning oht likvideeriti.