Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. oktoobril kell 11.14 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosa elanik, kes oli oma Sütiste teel asuva korteriuksega püstihädas. See nimelt ei avanenud seestpoolt mitte kuidagi. Päästjad sisenesid korterisse läbi rõdu ning aitasid elaniku korterist välja kell 11.39.

25. oktoobril kell 15.25 said päästjad teate prügikastipõlengust Haabersti linnaosas Väike-Õismäe tiigi juures. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.40.

25. oktoobril kella 17.31 ajal põles prügikast Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel. Põleng kustutati kell 17.41.

25. oktoobril kell 18.32 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele, mis toimus Nõmme linnaosas Metsa tänaval. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli autodest lekkinud mootoriõli, mis kaeti absorbentainega ning eemaldati ka sõidukite süttimisoht. Üks kannatanu toimetati haiglasse tervisekontrolli. Sündmusega tegeles edasi politsei.

25. oktoobril kell 20.32 vajati päästjaid appi järjekordsele liiklusõnnetusele, mis toimus Kristiine linnaosas Endla tänaval. Päästjad aitasid ühest sõidukist välja sinna kinni kiilunud inimese, kes toimetati kiirabi poolt tervisekontrolli. Hospitaliseeriti ka teises sõidukis viga saanud kodanik.

25. oktoobril kell 22.06 teatati häirekeskusele taaskord prügikastipõlengust Haabersti linnaosas Õismäe teel, mis kustutati päästjate poolt kella 22.24 ajal.

Harjumaa

25. oktoobril kella 18.27 paiku märkas Tallinn-Tartu maanteel Jõelähtme valla kandis liigelnud kodanik, et teele on kukkunud raudbetoonist kamakas, mis takistab liiklust. Päästjad tuvastasid saabudes, et liiklustakistuseks osutus plastikust ämber, mis eemaldati teelt kella 18.33 ajal.

25. oktoobril kell 20.10 sai häirekskus teate, et Kiili vallas Luige alevikus on kahekordse elamu ühest korterist kuulda suitsuanduri häält ja näha suitsuvinet, kuid koputusele keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid kõnealusesse korterisse ning leidsid sealt eest pliidil kõrbeva toidu. Oht likvideeriti ning kella 20.32 ajal koju saabunud elanikule viidi läbi nõustamine.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. oktoobril kell 13.34 sai häirekeskus teate, et Kambja vallas oleval ehitusobjektil vajus kaevikus tööd teinud mehele peale mullakoorem. Päästjad tõid kannatanu kaevikust välja ning andsid üle kiirabile. Paraku sai mees sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal. Juhtunu üksikasju uurib politsei

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

25. oktoobril kell 16.17 said päästjad väljakutse Rakvere valda, kus Päide külas oli süttinud väike alajaam. Kuna alajaam põles seestpoolt, siis kutsusid päästjad saabudes appi ka elektrikud, kes kella 16.49 ajal vabastasid elektrivõrgu paigaldise pinge alt ning seejärel said päästjad alajaama põlengu kella 16.51 paiku lokaliseerida. Põleng likvideeriti lõplikult kell 17.05 ning alajaama sisemus hävis selles täielikult.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. oktoobril kell 15.26 sõitsid päästjad Türile Haava tänavale, kus pliidi alla tuld tehes tekkis soojamüüris ja korstnas tahmapõleng. Päästjad tagasid turvalisuse, kuni temperatuurid soojamüüris ja korstnas langesid. Korstnapühkija vaatab küttesüsteemid peatselt üle.

25. oktoobril kell 16.31 teavitati häirekeskust, et Järva vallas Koigi külas põleb vanade varemete vahel umbes 10 ruutmeetrit prügi. Sõrandu vabatahtlikud päästjad tõmbasid prügihunniku laiali ning kustutasid selle. Kuna samas kohas oli põleng ka 23. oktoobril, teavitati omavalitsust omanikega kontakteerumiseks.

Pärnumaa

25. oktoobril kell 19.18 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Ahaste külas on põlema süttinud elumaja. Tulekahju sai alguse tõenäoliselt kuivkäimlast, kust tuli levis edasi eluhoonesse. Inimesed ja loomad said hoonest välja. Päästjad suutsid teisele korrusele levinud tulekahjule piiri panna kell 20.59. Järelkustutuse jaoks avati katuse- ning seinakonstruktsioone. 12x40 meetri suuruse elumaja põleng likvideeriti kell 22.38. Hoone sai tugevaid vee- ja tulekahjustusi. Tulekahju täpseid asjaolusid hetkel teada ei ole.