Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. oktoobril kell 16.14 said päästjad teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel põleb pargitud sõidukite vahetuses läheduses kollane prügikast, mis intensiivse põlemise käigus aina tumedamaks tõmbub. Loetud minutitega kohale jõudnud päästjad kustutasid põlengu kell 16.32 ning sõidukid selles viga ei saanud.

Harjumaa

26. oktoobril kell 18.05 helistas häirekeskusesse liikleja, kes märkas, et Saku vallas Tammemäe küla kandis on maanteele kukkunud suur puuoks. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 18.20 ajal.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. oktoobril kell 15.40 said päästjad teate, et Räpina vallas Meeksi külas on koer hätta jäänud. Suurt kasvu koer oli jäänud tagumiste jalgadega muda sisse kinni ja enam välja ei pääsenud. Päästjad tõmbasid koera välja. Loomaga oli kõik korras ja näilisi vigastusi tal ei olnud.

Tartumaa

27. oktoobril kell 8.06 eemaldasid päästjad Peipsiääre vallas Kolkja alevikus kommunikatsioonikaablile vajunud puu. Puu eemaldati ning elektriliin kannatada ei saanud.

Viljandimaa

27. oktoobril kell 7.32 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Lilli külas põleb puidust eluhoone. Päästjad tõid kustutustööde käigus majast välja hukkunu. Kaks teist inimest said majast välja iseseisvalt ning vigastusteta. Tulekahju lokaliseeriti kell 08.25, hetkel teostatakse järelkustututustöid. Tulekahju tekkimise põhjused selgitatakse välja menetluse käigus. Päästetöödele reageerisid Abja, Nuia ja Tõrva päästekomandod.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

26. oktoobril kell 12.26 said päästjad väljakutse Tapa valda, kus Tamsalu viadukti all olid keevitustööde käigus süttinud plastikust veetorud. Kohale kiirustanud päästemeeskond kustutas tulekahju kella 12.57 ajal.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

26. oktoobril kell 14.18 ajal lendas tihane Pärnus asuvasse Suurejõe apteeki. Kuna apteegi uks viis toidupoodi ning lind sealtkaudu välja ei pääsenuks, kutsuti päästjad, kes olukorra lahendasid. Lind püüti kinni ja lasti tagasi vabadusse.