Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. oktoobril kell 9.23 vajati päästjate abi Põhja-Tallinna linnaosas, kus Kari tänaval asuva neljakordse elumaja esimesel korrusel asuva korteri põranda alt imbus tossu. Kuna korter oli päris korralikult suitsu täis, väljus teataja hoonest ning käis läbi ka keldrist, kus ta midagi ei avastanud. Küll aga avastasid keldrikorruselt ohuallika kohale saabunud päästjad ning kustutasid seal kärssama läinud juhtmed kella 10.11 ajal. Majaelanikud õnnetuses viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

27. oktoobril kell 14.47 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas Lauri teel on korvtõstuk vastu maja seina vajunud ning selle sees olev inimene ei julge liigutada ei ennast ega tõstukit. Kohale saabunud päästjad aitasid hättasattunu kolmanda korruse kõrgusel asuvast rikkis korvtõstukist alla ning kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud. Päästetu lubas katkist tõstukit enam mitte kasutada.

28. oktoobril kell 7.31 märkas Lasnamäe linnaosa elanik metsa all põlevat lõket. Päästjad tuvastasid kohapeal, et lõkkes põletati juhtmeid ning likvideerisid järelevalveta ja keskkonnale ohtliku põlengu kell 7.46.

Harjumaa

28. oktoobril kell 9.09 said päästjad teate, et Rae vallas Indreku teel on eakas meesterahvas ca 1,5 meetri sügavusse kraavi kukkunud ning ei saa sealt enam välja. Päästjad aitasid mehe kraavist välja.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. oktoobril kell 9.33 teavitas naaber Elvast Õuna tänavalt häirekeskust, et eakas naabrinaine on kodus kukkunud ja enam püsti ei saa ning ust avama tulla ei suuda. Päästjad tõstsid ukse eest ära ning kiirabi pääses abivajaja juurde.

27. oktoobril kell 14.04 ajal käisid päästjad abistamas Tartus Marja tänaval puu otsa tamiili külge kinni jäänud varest. Päästjad püstitasid tõmberedeli, vabastasid varese ning lasid vabadusse tagasi.

27. oktoobril kell 16.34 teavitas murelik ema Tartust Uuelt tänavalt häirekeskust, et prügi välja viies oli uks selja taga lukku läinud ning pooleteise aastane laps jäi üksi korterisse. Päästjad sisenesid korterisse õhutusasendis olnud akna kaudu ning avasid ukse. Ema ja laps said õnnelikult kokku.

Võrumaa

27. oktoobril kell 17.41 teavitati häirekeskust, et Võru vallas Oro külas on järelevalveta jäetud lõke. Päästjad tuvastasid oksahunniku, mis tuulise ilmaga põlema oli pandud ning järelevalveta jäetud. Lõke kustutati kell 18.41.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval said päästjad kaks väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puudega.
Päästjad eemaldasid takistused teelt Ida-Virumaal Narva linnas ning Lääne-Virumaal Vinni vallas.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. oktoobril kell 18.51 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Koigi külas põleb prügihunnik. Sõrandu vabatahtlikud päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetrise prügipõlengu kell 19.33.

27. oktoobril kell 18.52 ajal juhtus liiklusõnnetus Paides Tarbja külas. Sõiduauto oli sõitnud sillalt alla kraavi ning sõiduki taga olnud järelhaagis lendas eemale. Päästjad aitasid inimesed kraavist välja ning andsid kiirabile tervise kontrollimiseks üle. Päästjad kontrollisid üle auto ohutuse ja süttimisohtu ega ohtu keskkonnale ei tuvastatud.

Pärnumaa

28. oktoobril kell 4.15 said päästjad teate tulekahjust Tori vallas Selja külas asuvas puidukuivatis. Põlema oli süttinud hakkepuidu hunnik. Paremaks kustutamiseks tõstis kohalik kopp hunniku laiali, et tulekolletele ligi pääseda. Tõenäoliselt isesüttimise tõttu tekkinud, umbes 50 ruutmeetri suurune põleng, likvideeriti kell 6.27.