Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. oktoober - 1. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. oktoobril kell 16.32 said päästjad teate, et Kristiine linnaosas Keemia tänaval on inimene korvtõstuki rikke tõttu umbes 15 meetri kõrgusel korvis kinni. Päästjad aitasid tõstukil töötanud inimese korvist alla, meditsiiniabi ta ei vajanud. Tõstuki rikkega tegelesid edasi tehnikud.

30. oktoobril kell 02.23 teatati päästjatele, et nende abi vajatakse Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuvas elumajas, kuna ühe neljanda korteri elanik kuulis seina seest kolistamist ja piiksumist. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et päkapikud need veel polnud ning öise mürgli peategelaseks oli väike käbikuningas, kes talvevarude kogumise missioonil oli aknapleki ja karkassi vahele kinni jäänud. Päästjad eemaldasid välisseinast peotäie kruvisid ning ka aknalaua, et tubli oravapoiss pärast nende lahkumist oma rada minna saaks. 

30. oktoobril kell 07.45 helistas häirekeskusesse neiu, kes ütles, et ta on Haabersti linnaosas Kakumäe teel asuva vana merekindluse rajatiselt alla kukkunud ning ei pääse enam kuidagi üles. Kohale kiirustanud päästjad aitasid ca 10 meetri kõrguselt alla kukkunud tütarlapse kella 08.20 paiku üles ning andsid ta üle kiirabile, kes toimetas ta jalavigastuse tõttu haiglasse.

30. oktoobril kell 10.59 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuva viiekordse elumaja ühes korteris on tunda gaasilõhna ning töötab gaasilekkeandur. Päästjad sulgesid saabudes gaasikraani ning tuulutasid nii korteri kui trepikoja. Elanik viga ei saanud.

30.oktoobril kell 18.49 helistas häirekeskusesse Kristiine linnaosas Haigru tänaval elav ema, kes teatas, et tema 2-aastane laps on end kogemata magamistuppa lukustanud ning ei oska end sealt enam välja aidata. Kuna toa aken oli avatud, said päästjad tõmbredeli abil kiiresti tuppa siseneda ning ukse avada. Lapsega oli kõik korras.

30. oktoobril kell 22.10 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Paldiski maanteel liigelnud autojuht, kes märkas teel autolt löögi saanud jänest. Eeskujulik kodanik aitas jänese teelt ära ning helistas ka ise jäägriabisse, kust lubati kohale tulla ca 1,5 tunni jooksul. Et autojuht ei peaks nii kaua ootama, panid kohale saabunud päästjad jänese karpi ning viisid ta komandosse sooja seniks, kuni jäägriabi talle järele tuli.

Harjumaa

31.oktoobril kell 12.02 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Rohuneeme külas tossas maastik koos vanade kändudega. Päästjad likvideerisid põlengu kella 12.42 paiku.

31. oktoobril kell 12.02 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus põleb lahtise leegiga väike suvilatüüpi aiamajake. Kohale reageerinud päästemeeskond tuvastas, et majas inimesi ei viibinud ning kustutas põlengu kella 13.15 paiku. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

31. oktoobril kell 19.25 kutsuti päästjad Kose valda, kus Saula külas põles sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.52 ning sõiduk hävis selles täielikult. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

31. oktoobril kell 14.42 teatati, et Mustvee vallas Alekere külas süttis majapidamishoone katus. Tulekahju kustutati enne päästjate saabumist mootorsae, sõrgkangi ja veeämbri abil. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutuse üle. Tõenäoliselt süütas põlengu väliköögist katuse vahele lennanud säde.

Tartumaa

30. oktoobril kell 8.57 põles Tartus Orava tn elumajas elektrikilp, mis kustutati enne päästjate saabumist.

Kell 13.04 teatati, et Tartus Luigelahe tn on koduhoovis kährik. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid loodusesse.

Valgamaa

31. oktoobril kell 4.32 teatas oma kodus põrandale kukkunud puudega naine, et ei saa enam tagasi voodi. Päästjad tõstsid hädasolija voodisse tagasi ning enam abi ta ei vajanud.

Võrumaa

31. oktoobril kella 19.32 ajal teatati, et Rõuge vallas Kokõmäe külas süttis palksaun. Päästjad avasid seinu ja kustutasid leitud tulekolded kell 20.17.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. oktoobril kell 11.50 andis naaber teada, et Kohtla-Järvel Põllu tänaval oli kahekordse elumaja 1. korruse korterist kuulda vingugaasianduri signaali. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et kütmiskeeluga korteri omanik oli siiski ahju kütnud ja ise hiljem kodust lahkunud. Tuulutusasendis olnud aken avati lõhkumata ja siseneti korterisse, kus avastati põlev plastikust tuhaämber. Korteris oli vingugaas. Päästjad kustutasid põlengu kraaniveega ja ämber viidi välja. Õnneks naabritele ohtu ei olnud. Ahju ümbrus viitas sellele, et muuhulgas köetakse õliga ja küttesüsteemiga käiakse ringi hooletult.

29. oktoobril kell 15.31 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus Aia tänaval põletati puulehti. Lõkkest kerkinud suits aga häiris lähedal asuva sanatooriumi kliente. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et lõke oli küll tuleohutuse seisukohast korralikult tehtud, kuid siiski palusid päästjad ümbruskonda häiriva lõkke kustutada.

30. oktoobril kell 15.50 kutsuti päästjad Alutaguse valda Katase külla, kus Honga väikekohas põles lahtise leegiga umbes 70 ruutmeetri suurune suvila, mis ohustas ka lähedalasuvaid hooneid. Kella 16.25-ks oli tulekahju saadud kontrolli alla. Õnneks inimesed põlengus viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada sauna kütmisest.

31. oktoobril kell 11.14 oli Narvas Rahu tänaval süttinud sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid mõne minuti pärast põleva mootori ning eemaldasid masinalt aku. Põlengu põhjus ei ole teada.

31. oktoobril kell 12.25 leiti Alutaguse vallas Rannapungerja külas Peipsi järvest 400 meetri kaugusel kaldast ümber läinud kummipaat ja selle juurest 63-aastase mehe surnukeha. Uppunu suunati kohtuarstlikule lahangule.

31. oktoobril kell 21.34 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Tallinna maanteel paisjärve ääres jalutanud neljast alkoholi tarvitanud alaealisest kaks olid kukkunud järsakust alla. Kohale kiirustanud päästjad ja kiirabitöötajad laskusid umbes nelja meetri kõrgusest järsakust alla ning tegid kindlaks, et üks kukkunutest oli pääsenud vigastusteta, kuid teisel oli jalatrauma. Päästjad transportisid kühvelraami abil kannatanu järsakust üles ja andsid üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

31. oktoobril kell 11.39 kutsuti päästjad Kundasse Mäe tänavale, kus kortermaja koridoris oli tunda põlemise lõhna. Korteris elanud vanem inimene ei saanud aga ust avada, kuna ei teadnud, kus võti asus. Päästjad tegid pärast akna kaudu sisenemist kindlaks, et omanik oli teinud sööki ning see oli jäänud liiga kauaks pliidile. Päästjad andsid pärast toast võtmete leidmist elaniku üle kiirabile tervisekontrolliks.

Ida-Eesti Pommigrupp

29. oktoobril tehti kahjutuks Sillamäelt leitud 75-mm mürsk ja Narva linnast leitud 100-kilogrammine lennukipomm.

30. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust kaevetöödelt leitud miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

30. oktoobril kell 15.03 teatati häirekeskusele, et Paides Tarbja tehisjärvel, vähem kui 100 meetrit kaldast, oli paat ümber läinud ning selles olnud inimene kukkus vette. Päästjad tõid inimese kaldale, kuid kahjuks tema elustamine tulemust ei andnud ning mees suri. Täpsemad õnnetuse asjaolud selgitatakse edasise menetlemise käigus.

Raplamaa

30. oktoobril kell 22.38 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Sulupere külas põleb saun. Järelkäru peal veetav saun, mis oli maja lähedusse pargitud, süttis ning süütas ka maja räästa. Päästjad kustutasid 2 x 3 meetri suuruse sauna ning maja tuulekasti. Tulekahju likvideeriti kell 22.38.