Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. novembril kell 14.14 said päästjad teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Meremeeste haigla taga põleb mahajäetud laohoone moodi rajatis. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoones põleb praht ning kustutasid põlengu kella 14.31-ks.

1. novembril kell 18.01 kiirustasid päästjad kustutama järelevalveta lõket Nõmme linnaosas Liipri tänaval. Tünn, milles prahti põletati ning mis ka abihoonele ohtlikult lähedal asus, sai kustutatud kella 18.19-ks. Lõpuks ilmus välja ka prahipõletaja ise, kellele päästjad põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö läbi viisid.

2. novembril kella 03.16 paiku olid Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva elumaja lifti neli inimest kinni jäänud. Teataja oli küll telefonikõne ka hooldusfirmale teinud, kuid kuna sealt kedagi polnud saabunud, aitasid inimesed kolmandale korrusele kinni jäänud liftist kella 03.33 paiku välja kohale kutsutud päästjad. Lõpuks saabus siiski kohale ka lifti hooldustehnik, kes katkisele liftile elu sisse puhuma asus.

Harjumaa

1. novembril kell 17.33 teatas Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas elav kodanik, et tema naaber põletab jälle lehti ning suitsu levib nii palju, et see tungib tema maja sundventilatsiooni kaudu juba isegi tuppa. Päästjad kustutasid naabreid häiriva lõkke kell 18.07.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. novembril kell 17.22 teatati Mustvee vallas Ninasi külas auto ja metskitsega juhtunud liiklusõnnetusest. Päästjad eemaldasid teelt looma jäänused ja neile tulid järgi jahimehed.

Tartumaa

1. novembril kell 19.49 teatati, et Tartus Aardla tänaval hakkas korteris tööle gaasiandur. Ruumide tuulutamise järel andur vaikis, kuid akende sulgemisel hakkas uuesti tööle. Päästjad avastasid lekkekoha gaasipliidi ja gaasikraani vahelises ühenduses. Gaasipliiti edasi kasutada ei saanud ja omanikule jäi ülesanne kutsuda rikke kõrvaldamiseks spetsialist.

Võrumaa

1. novembril kell 9.23 teatati, et Võrus Kalda tänaval on kraavitruubis lõksus haiglase välimusega kuri rebane. Päästjad said looma silmusega päästeridva abil kätte ja andsid üle keskkonnaameti spetsialistile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. novembril kell 19.54 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Rajakülas põles hoonete läheduses hoovis vana buss. Päästjad leidsid eest prügi täis põleva mikrobussi, mis kustutati kella 20.54-ks.

1. novembril kell 20.02 andis tähelepanelik kodanik teada, et Toila vallas Altkülas oli näha põlengut. Enne päästjate saabumist tegi helistaja kindlaks, et maaomanik oli parasjagu põletamas prahti. Olukorda kontrollima läinud päästjad leidsid eest tuleohutusnõuetele mittevastava lõkke: tulease oli valveta ja puudusid kustutusvahendeid, lisaks lendasid suurest lõkkest sädemed, mis ohustasid ümbruskonda. Kohale saabunud maaomanik keeldus lõkke kustutamisest ning ei lubanud seda ka päästjatel teha, segades nende tööd. Kohale kutsuti politseipatrull, kes koos päästjatega viis läbi selgitustöö, pärast mida said päästjad ohtliku lõkke ära kustutada.

2. novembril kell 6.21 kutsuti päästjad Narva 26. Juuli tänavale, kus autoremonditöökojas põles diivan. Päästjad likvideerisid põlengu ning kontrollisid termokaameratega hoone üle, et poleks edasist süttimisohtu.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. novembril käisid Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad eemaldamas ohtlikku puud Järva vallas Esna külas. Pooleldi läbi saetud puu oli ohtlik nii elektriliinidele kui teele.

Pärnumaa

1. novembril kell 17.15 said päästjad väljakutse Pärnusse Pärlimõisa teele, kus oli süttinud väike aiamaja. Tõenäoliselt kellegi käe läbi süttinud, 4x4 meetri suurune aiamaja, põles päästjate saabumise ajaks lausleegiga ning hävines tules täielikult. Tulekahju likvideeriti kell 18.18.