Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. novembril kell 09.00 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus ühes Retke teel asuva elumaja korteris oli gaasipliidi sisselülitamisel kuulda sisinat. Kohale asja kontrollima saabunud päästemeeskond tuvastas, et eaka proua gaasipliidil oli rike ning eemaldasid gaasikraani avaja juhuks, kui tal peaks meelest minema, et pliiti ei tohi enne tehnikute saabumist kasutada. Juhtumist informeeriti ka korteriühistu esimeest.

2. novembril kell 14.00 teatas Pirita linnaosas Merivälja kai juures jalutanud inimene, et üks noor luik on kalavõrku kinni jäänud ning vaeseke rapsib selle sees juba umbes tund aega. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et lind oli rabeledes end korralikult võrku kinni mässinud. Päästjad lõikasid kalavõrgu ettevaatlikult pooleks ning eemaldasid selle linnu ümbert kella 14.36 paiku. Luik viga ei saanud ning suundus pärast vabastamist loodusesse tagasi.

2. novembril kell 17.35 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva elumaja ühest korterist on tunda põlemislõhna, kuid koputustele ega telefonikõnedele keegi ei vasta. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning tuvastasid köögis toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning koju saabunud elanikule viisid päästjad läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

Harjumaa

2. novembril kell 09.20 vajati päästjate abi Tallinn-Tartu maanteel Jüri viadukti kandis, kus teele oli kukkunud suur 200-liitrine porolooni täis kott. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 09.29 paiku.

2. novembril kell 10.34 märkas tähelepanelik kodanik Saku alevikus spordikompleksi juures kahte turbapinnase sees tossavat lõket. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekolded kella 11.02 paiku.

2. novembril kell 13.33 said päästjad teate, et Maardu külas asuval betoonplatsil põleb sõnnikuhunnik. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.05.

2. novembril kell 21.01 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda, kus Keibu külas elav inimene oli ahjusiibri liiga vara sulgenud ning seetõttu oli eluruumidesse levinud palju vingu. Elanik avas kohe uksed ja aknad, kuid tundis end siiski halvasti, mistõttu andsid kohale saabunud päästjad ta tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad avasid siibri ning edasist ohtu majas ei tuvastatud.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

2. novembril kella 17.13 ajal süttis Mulgi vallas Raamatu külas metsas ekskavaator. Päästjad kustutasid masina põleva kabiini ja mootoriruumi vahtaine abil. Inimesed viga ei saanud. Tõenäoliselt algas põleng elektrisüsteemi rikkest.

Kella 22.35 ajal põlesid Mulgi vallas Karksi külas elumaja korstnas tahm ja pigi. Päästjad valvasid tuleohutust ja õnneks põleng majja ei levinud. Päästjad andsid korralduse enne järgmist kütmist lasta korstnapühkijal küttesüsteem korralikult puhastada. Hooldamata kütteseadmete lõõrides süttivad pigi- ja tahmapõlengud lõhuvad seadmeid ning tekkivatest pragudest välja leviv kuumus või lendavad sädemed võivad hoone süüdata.

Lõuna-Eesti pommigrupp

2. novembril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Jõgeveste külast leitud miinipildujamiini.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. novembril kell 13.38 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel V. Majakovski tänaval oli väikeses piimatootmise ettevõttes süttinud elektriline piima pakkimisautomaat. Töötaja kustutas tule enne päästjate saabumist objektil asuva pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid üle, et seade oleks elektrivõrgust eemaldatud, põleng lõplikult kustutatud ning tuulutasid ruumid.

2. novembril kell 18.05 vajati päästjate abi Sillamäel Geoloogia tänaval, kus kortermajas märgati ühe korteri ukse vahelt immitsemas suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et 9-korruselises kortermajas 4. korruse korteri köögis põles leegiga plastmassist elektriline veekeetja, mis oli pandud töötava elektripliidi peale. Pääste saabumisel tuli korteriukse vahelt halli suitsu, akna kaudu oli näha, et seespool oli leegiga põleng. Kuna elanik ust ei avanud, tuli päästjatel see maha võtta. Põleng kustutati ning korteris viibinud ebaadekvaatses seisundis omanik anti üle kiirabile. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja.

2. novembril kella 23.47 ajal oli toit unustatud pliidile Jõhvis Sompa tänava kortermajas. Kohale kiirustanud päästjad viisid omanikule läbi selgitustöö.

3. novembril kell 01.13 andis tähelepanelik kodanik teada, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Estonia puiesteel on metsas näha põlengut. Päästjad leidsid garaažide lähedal metsas lõõmanud järelevalveta lõkke. Päästjad kustutasid ümbruskonda ohustava põlengu esmaste kustutusvahenditega.

Lääne-Virumaa

2. novembril kell 13.02 teatati häirekeskusele tulekahjust Tapa vallas Porkuni külas Järvekalda tänaval, kus põlesid tühjana seisvad omavahel ühendatud mõisahooned. Kokku põles kolm hoonet, mis hävisid. Päästa õnnestus kõrvalasuv eluhoone. Arvatavalt sai tulekahju alguse prahi põletamisest. Kustutustööd lõpetati kell 19.38.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

02. novembril kell 11.46 ajal sõitsid päästjad Järva valda Koigi külla, kustutama prügipõlengut. Vanas mahajäetud hoones põles kokkulükatud prügi, levitades ümbruskonda tumedat suitsu. Päästjad kustutasid põlengu ning teavitasid Keskkonnaametit ohtlike jäätmete põletamisest.