Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. novembril kell 14.49 teatas häirekeskusele Lasnamäe linnaosas Ümera tänava kortermajas elav kodanik, et hoones on juba ca 10 minutit töötanud automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem, kuid põlemise lõhna ta ise ei tunne. Päästjad sisenesid saabudes korterisse, millele andur viitas, ning tuvastasid seal toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning elanikule, kes õnneks viga ei saanud, viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

3. novembril kell 15.28 vajati päästjate abi Lasnamäe linnaosas Läänemere teel, kus ühes korteris oli süttinud fritüüris olev õli. Päästjate saabumise ajaks oli elanik esmase tulekustutusega ise hakkama saanud, kuid kuna tal hakkas selle käigus halb, andsid päästjad ta tervisekontrolliks üle kiirabile. Hospitaliseerimist elanik siiski ei vajanud.

3. novembril kell 15.59 helistati häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosast ning teatati, et Toompuiesteel asuva kohviku juures põleb prügikonteiner. Päästjad kustutasid konteineripõlengu kella 16.15 paiku.

4. novembril kell 00.47 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval põleb maja ees kaks sõiduautot. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest ühe täisleegiga põleva sõiduki ning lokaliseerisid põlengu kell 00.58. Põleva sõiduki kõrvale pargitud auto sai kuumakahjustusi. Põleng likvideeriti lõplikult kell 01.08 ning sündmust asus menetlema politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa
3. novembril kell 9.53 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon häirekeskusele märku tulekahjust Põlvas Kesk tänaval asuvas koolimajas. Kohale saadetud päästjad selgitasid, et tööõpetuse klassis oli mootori juurest süttinud elektrisaag, kuid kiiresti reageerinud õpetaja oli põlengu veega kustutanud ja ruumide tuulutuseks aknad avanud. Õppetundi parasjagu polnud ja ükski laps vahejuhtumi tõttu otsesesse ohtu ei sattunud.

Tartumaa
4. novembril kella 1.04 ajal süttis Nõo alevikus Vana-Nõo tänaval kütmisel väike saunamaja. Päästjad kustutasid täisleekides põleva hoone kell 1.43. Inimesed viga ei saanud.

Valgamaa
3. novembril andsid tähelepanelikud inimesed Otepää vallas Sangaste alevikus Kooli tänaval teada, et nende eakat naabrit pole juba mitu päeva näha olnud. Info edastati alguses sotsiaalametnikule, kes kell 12.08 murega häirekeskusesse helistas. Kohale saadetud päästjad avasid jõuga korteri ukse ja leidsid köögi põrandalt raskes seisundis 80-aastase mehe, kes kohale saabunud kiirabile üle anti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. novembril kell 8.26 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus oli merel näha kaht kalavõrkudesse kinni jäänud lindu. Päästjad panid pärast saabumist pinnaltpäästekostüümid selga ning asusid linde päästma. Üks veelind oli päästjate saabumise ajaks juba hukkunud, kuid teine õnnestus võrkudest elusana vabastada. Päästetu tundis end piisavalt tugevalt, et ära lennata.

3. novembril kella 20.18 ajal oli päästjate abi vaja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme kaubakeskuse juures, kus sõiduteele oli sattunud suured klaasikillud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning puhastasid tee.

Lääne-Virumaa

3. novembril kella 15.57 ajal sõitsid päästjad Tapa valda Porkuni külla viima läbi järelkustutustöid päev varem põlenud mõisakompleksis. Katuselt leitud väike tulekolle kustutati ämbritäie veega, kuid prügikonteineris tossanud jäätmed tuli kustutada veejoaga. Kella 16.31-ks olid tulekolded likvideeritud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. novembril kell 19.44 vajati päästjaid appi Tori valda Kilksama külla, kus inimene oli jäänud pelletitootmise liini vahele õnnetult kinni. Päästjad koos kiirabiga vabastasid inimese lindi vahelt ning kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

3. novembril kell 22.25 sõitsid päästjad Pärnus Mihkli tänavale, kus vajas abi eakas proua. Naabri sõnul oli inimene toas kukkunud ning enam püsti ei saanud, et ust avama tulla. Päästjad avasid ukse ning kiirabi kontrollis patsiendi tervise üle. 

4. novembril kell 04.11 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Virtsu alevikus asuvas eramajas on tööle hakanud vingugaasiandur. Päästjad mõõtsid toas vingugaasisisalduseks 32 ppm-i, mille tekitas liiga vara suletud siiber. Siiber avati ning ruumid ventileeriti.