Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. novembril kell 11.12 teatas tähelepanelik naaber häirekeskusele, et tema Kuusalu vallas asuva kahekordse elamu ühes korteris töötab suitsuandur. Kuna uks oli lahti, siis sai ta ka kiiresti aimu, mis seal toimus: korter oli nimelt paksult suitsu täis ning kedagi kodus ei viibinud. Kohale saabunud päästemeeskond selgitas välja, et varahommikul ahju kütnud ning seejärel ülikooli kiirustanud elanik oli ahjusiibri liiga vara sulgenud. Päästjad avasid siibri ning tuulutasid ruumid. Korterielaniku vanaema, kes kohale tuli, lubas lapselapsele ise selgitustöö läbi viia ning tagas seniks ka eluruumide valve.

4. novembril kell 11.54 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas on Iru elektrijaama jäätmete kogumise territooriumile saabunud prügiautos tuvastatud radioaktiivset ainet. Kohale saabunud päästemeeskond leidis koormast kella 12.34 paiku kiirgusallika, mis märgistati ning seejärel määrati ka ohuala 20 meetri raadiuses. Erikeemiatalitus selgitas kella 13.37 paiku välja, et tegemist oli radioaktiivset joodi sisaldavate meditsiiniliste jäätmetega. Jäätmed paigutati kinnisesse metallkonteinerisse ning pärast ohutuks muutumist lähevad need hävitamisele.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. novembril kell 17.04 põles Tartus Vorbuse külas pargis seest tühja puu õõnsus, mille päästjad veega kustutasid.

5. novembril kell 7.02 süttis Tartus Ringtee tn asuvas viilhallis elektrikilp, mille juures olnud inimesed pulberkustutiga kustutasid. Päästjad kontrollisid tuleohutust. Probleemi lahendamiseks kutsuti elektrik.

Valgamaa

4. novembril kell 9.26 teatati, et Valga-Uulu maantee 7. kilomeetril põleb midagi. Päästjad selgitasid, et kalmuküünal oli süüdanud varasema avarii kohale asetatud pärja ja lillekorvi. Väike tulekahju, mis ohustas turvalist liiklust, kustutati.

Viljandimaa

5. novembril kell 1.34 teatati, et Viljandi vallas Kookla külas põleb hoone. Päästjate saabudes oli leekides kõrvalhoone, mida üks mees oli kasutanud elupaigana. Mees oli tulekahju ajal ärganud ja hoonest eluga välja saanud. Tulekahju kustutati kell 3.02. Selgus, et kannatanu oli tulekahju läbi juba kaotanud oma kõrval asunud elumaja, mille pärast ta kõrvalhoonesse oli kolinud. Seekordse tulekahju põhjustas tõenäoliselt rike ise-ehitatud kütteseadmes.

Võrumaa

4. novembril kell 11.08 teatati, et Rõuge vallas Missokülä külas jäi vanem mees jalgapidi puu alla kinni. Päästjad leidsid viga saanud kannatanu põllu äärest. Mees kaeti kiirabi saabumiseni sooja saamiseks tekiga ja tõsteti hiljem raamiga kiirabiautosse.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. novembril kell 18.49 sõitsid päästjad Pärnus Väike-Jõe tänavale, kus vajas taaskord päästjate abi eakas proua, kes üksi kodus olles oli kukkunud ning ust lahti teha enam ei suutnud. Naaber helistas häirekeskusesse ning kutsus päästjad appi ust avama. Päästjad tõstsid inimese toolile ning kiirabi vaatas patsiendi üle.

5. novembril kell 7.54 teavitati häirekeskust, et Pärnu linnas Seedri tänava otsas on auto vette sõitnud. Umbes 15 meetri kaugusel rannajoonest ja umbes poole meetri sügavusel vees olnud autos oli kaks inimest. Mõlemad väljusid autost omal käel ja vigastusteta. Pinnaltpäästjad tõmbasid puksiiri abiga ka auto veest välja.