Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. novembril kell 12.24 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Tornimäe tänaval on SEB pangakontori fassaadist alla kukkunud ca 1 ruutmeetri suurune plastikpaketi tükk. Kohale saabunud päästemeeskond piiras kella 12.31 ajal ohuala ning tuvastas, et kuuendalt korruselt alla kukkunud paketist osa on veel kukkumisohus. Pääste alustas kell 12.46 katkise paketi eemaldamist seestpoolt ning SEB panga turvateenistus leidis abiks ka alpinistid, kes aitasid klaasikillud väljastpoolt eemaldada. Inimesed viga ei saanud, küll aga sai kannatada kolm sõiduautot. Päästesündmus lõpetati ning oht eemaldati kella 14.32 ajal.

5. novembril kell 14.27 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva viiekordse elumaja üks trepikoda on suitsu ja tuld täis. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et tõenäoliselt elektritöödest alguse saanud põleng oli neljanda korruse põrandapinnal ning kustutasid tulekolde kell 14.59. Inimesed viga ei saanud.

6. novembril kell 15.15 teatati päästjatele, et Nõmme linnaosas Valdeku tänaval põleb eramaja hoovis suitsuahi. Päästjad kustutasid põlengu kell 15.28.

7. novembril kell 16.32 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuva viiekordse elumaja ühes esimese korruse korteris töötab suitsuandur, kuid koputusele keegi ei vasta. Päästjad tuvastasid korterisse sisenedes, et pliidil kõrbes toit ning likvideerisid ohtliku olukorra kell 16.44. Kuna elanikke kodus ei viibinud, siis keegi viga ei saanud.

Harjumaa

6. novembril kell 1.34 kutsuti päästjad Jõelähtme valda, kus oli vaja kustutada jäätmejaama territooriumil asuv järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid lõkke kella 2.15 ajal.

8. novembril kell 00.31 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Ämari alevikus on viiekordse elumaja üks trepikoda paksult suitsu täis. Kohale kiirustanud päästemeeskond tuvastas, et ühes esimese korruse korteris põles voodi. Trepikojas leviva ohtra suitsu tõttu evakueeriti esmalt kõik elanikud ning seejärel said päästjad kustutada põlengukolde korteris. Ruumid tuulutati ning elanikud lasti majja tagasi kella 1.09 ajal. Õnneks ükski inimene põlengus viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 15 väljakutset, mis oli seotud tugeva tuule tõttu teedele murdunud puude eemaldamisega (4 Tallinnas ning 11 Harjumaal).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. novembril kell 17.11 käisid päästjad Jõgeva vallas Kurista külas eemaldamas teelt liiklust ohustavat murdunud puud.

Põlvamaa

5. novembril kell 22.56 käisid päästjad Põlva vallas Tännassilma külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

6. novembril kella 15.40 ajal süttis Põlva vallas Mustajõe külas sauna katusealune. Põlengu avastanud elanikud summutasid leeke aiavoolikuga. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.11. Põleng sai alguse korstna vahelaest läbiviigu juurest.

Tartumaa

6. novembril kell 13.57 teatati, et Tartus Sadamateatri juures on inimene Emajõe ääres mudasse kukkunud ja ei saa välja. Päästjad aitasid täbaras olukorras 33-aastase mehe jõemudast välja ja andsid ta tervisekontrolliks üle kiirabile.

6. novembril kell 20.17 teatati Kambja vallas Lepiku külas teele jooksnud metssea tõttu kahe autoga juhtunud liiklusavariist. Päästjad tagasid avariijärgse ohutuse. Autode viga saanud naisterahvastest juhid toimetas kiirabi haiglasse.

7. novembril kell 16.49 teatati, et Tartus Hiie tänaval on rebane läbi akna keldrisse sattunud ja teda ei saa enam välja. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid ta loodusesse.

8. novembril kell 7.45 käisid päästjad Peipsiääre vallas Saburi külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Valgamaa

5. novembril kell 16.59 käisid päästjad Valga vallas Jaanikese külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Viljandimaa

6. novembril kell 17.34 süttis Viiratsi alevikus sõiduauto kapotialune. Päästjad kustutasid kollektori juures süttinud algjärgus põlengu ja omanik sai sõidukiga koju sõita.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. novembril kell 16.03 anti häirekeskusele teada, et Jõhvis Ülesõidu tänaval põles maja lähedal lahtise leegiga kaubik. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid kümne minutiga leekides masina. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla isesüttimisega.

6. novembril kell 22.53 andis murelik naaber teada, et Narvas I. Grafovi tänava kortermajas oli kuulda suitsuanduri signaali. Korteri, kus heli pärines, ust aga keegi ei avanud ja vaja oli päästjate abi. Pärast saabumist käisid päästjad olukorda kontrollimas ka 1. korruse korteri akna taga, mille peale otsustas tugevate joobetunnustega omanik ukse avada. Selgus, et elanik oli otsustanud toidupoolist valmistada, kuid oma seisundi tõttu selle aga pliidile unustanud.

7. novembril kell 5.04 andis tähelepanelik kodanik teada, et Narvas Rahu tänava kandis oli märgata metsa poolt leeke. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põleva prahihunniku, milles lisaks okstele lõõmas ka kaks mopeedi. Pärast põlengu kustutamist jätsid päästjad politseile välja selgitada, kuidas sõidukid omanike juurest lõkkesse olid sattunud.

7. novembril kell 12.12 märkas tähelepanelik inimene Kohtla-Järve Sompa linnaosas Valli tänaval metsast tõusmas musta suitsu. Päästjad leidsid pärast saabumise järelevalveta lõkke, mis kiiresti ära kustutati.

7. novembril kella 13.48 ajal kiirustasid päästjad Jõhvi Raja tänavale, kus elumaja esimesel korrusel asunud elutoa põranda all oli tekkinud põleng. Päästjad said tulekahju kontrolli alla kell 14.18. Põleng oli tekkinud elutoa soojamüüri all ning kahjustada sai umbes 15 ruutmeetrit põrandapinda.

8. novembril kell 6.21 oli Alutaguse vallas Alajõe külas kukkunud teele mänd ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad eemaldasid puu ning vabastasid tee kell 6.42.

8. novembril kella 7.34 tuli aga päästjatel käia puud teelt eemaldamas Alutaguse vallas Jaama külas Jõhvi-Vasknarva maantee 42. kilomeetril.

Lääne-Virumaa

7. novembril kell 2.01 kutsuti päästjad Tamsalusse Sauvälja-Linnuvabriku teele, kus põles kunagine kanalahoone. Kohapeal selgus, et põles varem tuleroaks langenud kanala sein, kuna hoonesse oli toodud prahti ning see süüdatud. Kokku kustutasid päästjad kella 2.43-ks umbes 30 ruutmeetri suuruse põlenguala.

7. novembril kell 8.08 oli päästjate abi vaja Tamsalus Koidu tänaval, kus umbes kuue meetri kõrgusele puu otsa oli end juba kaheks päevaks sisse seadnud kassipoeg. Ka kassiema kutsed ei veennud teda alla tulema. Nii tõid päästjad redeli abil hädalise maapinnale ja andsid emale üle.

7. novembril kell 19.19 said päästjad väljakutse Aserisse Kooli tänavale, kus 4-kordse maja keldris põles trepi all praht. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid trepikoja. Kuna prahihunniku kõrvalt leidsid päästjad palju suitsukonisid, siis võib esialgsetel andmetel põlengu põhjuseks olla suitsetamine.

7. novembril kell 22.01 sai häirekeskus teate, et Vinni vallas Kantkülas oli leekides puidust elumaja. Päästjate saabumise ajaks oli elumaja katus põlenud ja ohus oli ka kõrvalhoone, mida hakati süttimise eest kaitsma. Kahjuks hävis elumaja tulekahjus täielikult. Hoones põlengu ajal inimesi ei viibinud. Kustutustööd lõpetati kell 2.55. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

8. novembril kell 4.25 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Ama külas oli teele kukkunud puu. Kadrina Vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kella 4.49-ks.

8. novembril kella 6.06 ajal sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Ojakülla eemaldama kaht teele kukkunud puud, mis olid sulgenud sõidutee. Kella 6.26-ks oli sõidutee taas liiklusele vaba.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. novembril kell 1.43 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Lungu küla korteris on põlema süttinud tugitool. Elanik, kelle sigaretist tugitool põlema süttis, viskas tooli õue. Tulekahjut sellest ohtlikust olukorrast õnneks ei tekkinud ning keegi vigastada ei saanud.

Läänemaa

5. novembril kell 17.26 leidis sõidukijuht Haapsalu-Laiküla maanteelt suure kaku, kes istus rahulikult teel ega lennanud minema. Autojuht võttis linnu sülle ning ootas koos temaga päästjate saabumist. Päästjad viisid linnu endaga komandosse kaasa ning sealt võttis kakulise enda hoole alla Keskkonnaamet.

Saaremaa

6. oktoobril kell 10.54 vajati päästjaid appi Kaubi külas, kus suur koer oli kukkunud vana viljaveski šahti. Üks päästja laskus jätkredeliga umbes 3 meetri sügavusele šahti ning asetas koera kõhu alt läbi koormarihmad, millega loom elusalt ja tervelt välja tõmmati ja omanikule üle anti.