Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said päästjad kaks väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele ja elektriliinidele murdunud puude eemaldamisega (neist üks Rae vallas ja teine Viimsis) ning ühe väljakutse prügikastipõlengu kustutamisele Tallinna kesklinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. novembril kell 9.09 teatati, et Põltsamaa vallas Kuningamäe külas purunes ekskavaatori hüdrovoolik ja lekib hüdroõli. Maha voolas umbes 30 liitrit õli. Päästjad katsid reostuse saepuru ja absorbentainega ning kogusid jäätmed kottidesse. Jäätmete utiliseerimine jäi tööliste ülesandeks.

Kell 13.20 teatati, et Lohusuu alevikus on puu elektriliinidele kukkunud. Päästjatel õnnestus puu tükeldada ja liinidelt eemaldada. Kell 17.19 eemaldasid päästjad Põltsamaal Lossi tänaval kõnniteelt murdunud puu.

Tartumaa

8. novembril kell 10.18 eemaldasid päästjad Peipsiääre vallas Pala külas teelt murdunud kuusepuu. Kella 19.47 ajal eemaldasid päästjad Kastre vallas Ahunapalu külas teelt neli murdnud puud.

9. novembril kell 5.08 teatati Peipsiääre vallas Saburi külas metssea ja autoga juhtunud liiklusõnnetusest. Metssiga hukkus kokkupõrkes, looma jäänustele kutsuti järgi kohalik jahimees. Päästjad puhastasid tee purunenud detailidest. Sõiduautole telliti järgi puksiir.

Valgamaa

8. novembril kell 8.35 eemaldasid päästjad Valga vallas Õruste külas teelt murdunud ja liiklust takistava puu.

Valgamaa

5. novembril kell 16.59 käisid päästjad Valga vallas Jaanikese külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Viljandimaa

9. novembril kell 00.23 teatati, et Põhja-Sakala vallas Uia külas põleb ühekorruseline elumaja (6x10m). Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja. Elanikust naine oli ise majast välja pääsenud. Hoonesse siseneda ei olnud kohe võimalik ja päästjad alustasid kustutamist väljast. Tulekahju kustutati lõplikult kell 3.02. Majast eluga pääsenud naise viis kiirabi hooldaja juurde, kus ta esialgu ulualust sai. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

8. novembril kell 16.36 teatati, et Setomaa vallas Kolodavitsa külas on kaks suurt puud teele kukkunud. Päästjad lõikasid puud tükkideks ja eemaldasid teelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. novembril kell 13.37 anti häirekeskusele teada, et Tammiku alevikus Kirbulinna teel põles kahekordne maja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid suitsusukeldumise käigus majast tulekolde, nimelt põles korstnajala ümber põrand. Kell 14.31 said päästjad põlengu kontrolli alla. Tulekahju ajal hoones inimesi ei viibinud.

Kell 16.25 kutsuti päästjad tagasi samale aadressile, kuna põlengukohast tõusis tossu. Päästjad viisid läbi järelkustutustööd.

8. novembril kell 19.02 oli päästjate abi vaja Kohtla-Järvel Gaasi tänaval, kus ettevõtte territooriumil põles kõrgepinge trafo. Päästjad kustutasid põlengu ning andsid tööjärje üle elektrikutele.

9. novembril kell 7.49 sai häirekeskus teate, et Sillamäe Sputniku aiandusühistus põles ühekordne kivimaja. Kohale kiirustanud päästjad viisid läbi suitsusukeldumise. Kell 8.22 saabus sündmuskohale lapselaps, kes andis teada, et majas elab tema vanaisa. Kahjuks leidsid päästjad kell 8.31 hoonest hukkunu. Kella 8.53-ks oli tulekahju saadud kontrolli alla. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. 

Lääne-Virumaa

8. novembril kell 10.56 käisid päästjad tegemas järelkustutustöid Vinni vallas Kantkülas, kus eelmisel õhtul oli tulekahjus hävinud eluhoone. Kella 12.07-ks olid likvideeritud ka viimased tossavad tulekolded.

Lisaks said möödunud ööpäeval päästjad neli väljakutset seoses teedele kukkunud puudega: kahel korral likvideeriti ohtlik olukord Lääne-Virumaal ja kahel korral Ida-Virumaal.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. novembril kukkus Paides Mündi külas puu teele ning sulges kogu sealse liikluse ja lõhkus teepiirded. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Läänemaa

8. novembril eemaldasid päästjad puu teelt Haapsalu linnas Tuuru külas. Puu oli sulgenud ühe sõidusuuna, mille päästjad taas liiklemiseks vabastasid.

9. novembril kell 3.01 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Pargi tänaval tuleb majade tagant paksu suitsu, sädemeid ning näha on ka leeki. Lähemal uurimisel selgus, et ühes hoovis tehti lõket, mis järelevalveta oli jäetud. Päästjad kustutasid lõkke, et tagada ümbruskonna kindel ohutus.

Pärnumaa

9. novembril kell 00.36 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Vatla külas põles tee äärses kraavis sõiduauto. Teadmata põhjusel süttinud sõiduki kustutasid päästjad kella 1.09ks.

Raplamaa

8. novembril käisid päästjad kahel korral eemaldamas tuule tõttu teele kukkunud puid. Nõmmemetsa külas oli puu sulgenud kolmveerand teest ning Seli külas pool teed. Päästjad vabastasid teed taas ohutuks liiklemiseks.

Saaremaa

9. novembril kell 8.55 teavitati häirekeskust, et Muhus Liiva Konsumi kaupluse kõrval põleb lausleegiga puidust välimüügi kiosk. Teistest kioskitest eraldi seisev kiosk hävis tules täielikult ning kuumakahjustusi sai ka põlengukoha läheduses asunud elektri alajaam. Muhu vabatahtlikud päästjad ja Orissaare kutselised päästjad kustutasid põlengu kell 9.42. Alajaama vaatab täna üle elektribrigaad. Tulekahju tekkepõhjuseid teada hetkel ei ole.