Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. novembril kell 13.00 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinnas Maisi tänaval oli süttinud elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu, piirasid ala ning andsid tööjärje üle elektrikutele.

9. novembril kell 14.01 kutsuti päästjad Lasnamäele Virbi tänavale, kus 16-kordses kortermajas oli kuulda suitsuanduri signaali. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks korteri, kust häire tuli. Selgus, et elanik oli teinud sööki, kuid unustanud selle pliidile. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid omanikule selgitustööd.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. novembril kell 21.24 teatati, et Ülenurme alevikus Tartu mnt lendab elumaja korstnast sädemeid. Päästjad selgitasid, et puhastamata korstnas põleb tahm. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi ja seda ümbritsevate ehituskonstruktsioonide tuleohutust. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Päästemeeskonna lahkudes oli korstnas sees olev temperatuur langenud alla 70 kraadi. Majaomanik teatas, et lähipäevil tuleb küttesüsteemi puhastama ja kontrollima korstnapühkija. Seniks keelati kütmine.

Võrumaa

10. novembril kell 8.02 teatati, et Rõuge vallas Kaubi külas on haagisega veoauto kraavi sõitnud ja sõidukist lekib kütust. Päästjad aitasid redeli abil kabiinist välja juhi ning sulgesid lekke. Ühtlasi tagati tuleohutus ning seejärel pumbati kütus katkisest paagist ümber. Juhi viis kiirabi haiglasse.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

9. novembril kella 17.30 ajal kutsuti päästjad Rakvere valda Veltsi külla, kus kortermajas köeti ahju, mille kasutamine oli Päästeameti poolt keelatud. Kuna naabrid kurtsid tugevat suitsu, vaatasid päästjad olukorra üle ning leidsid ahju küljest ka ohtlikud põlevmaterjalid. Päästjate saabumise ajaks enam kütmist ei toimunud. Päästjad keelasid veel kord kodanikul kütmise, kuni korstnapühkija on küttekolde üle vaadanud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. novembril kell 7.15 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Lääne-Nigula vallas Saunja külas.

Pärnumaa

10. novembril kell 8.24 teatati häirekeskusele, et Vändra alevis Kase tänaval põleb kuur. Päästjad kustutasid saabumise hetkeks sisuliselt maha põlenud kuuri kell 8.47. Süttimise põhjust teada ei ole.

Raplamaa

9. novembril kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Äherdi külas oli kukkunud umbes meetrisügavusse auku kährik. Päästjad aitasid kähriku august välja loodusesse.