Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. novembril kell 20.27 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval põleb lahtise leegiga hoovis asuv prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.37.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. novembril kell 19.23 teatati, et Põltsamaa vallas Pikknurme külas Tallinn-Tartu mnt 140. km on suur surnud loom, millele otsa sõidust juba kaks autot kergelt vigastusi saanud. Päästjad selgitasid, et tegemist oli ilmselt varasemas kokkupõrkes hukkunud karuga. Loom eemaldati teelt ja talle kutsuti järgi jahimehed. Avariilised autod aidati taas liikuma ning juhid said nendega koju sõita.

10. novembril kella 21.13 ajal süttis Jõgeva vallas Õuna külas asuvas ettevõttes höövelpink. Päästjate saabumise ajaks oli seal olnud inimene hoonest evakueerunud ning käivitunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Tulekahju levik piirati kiiresti ja kustutati lõplikult kell 22.19. Põlengu põhjustas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Valgamaa

10. novembril kell 11.24 teatati, et Otepää vallas Vana-Otepää külas põleb kõrvalhoone, milles garaaž-töökoda (6x12 m). Tulekahju avastas omanik, kes kuulis praksumist ja nägi seejärel uste vahelt leeke, mis kiiresti üle hoone levisid. Mees lülitas voolu välja ning lükkas garaaži lähedal seisva traktori eemale. Hoone kõrval süttis sõiduauto VW Golf, garaažis põles sõiduauto Audi 6 ning erinevad seadmed. Päästjad hoidsid ära tule leviku kõrval asuvale kuurile ning kustutasid hoone ja autode rusud kell 12.38. Garaaž-töökoda hävis põlengus täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. novembril kell 10.11 ajal eemaldasid päästjad Haapsalu linnas Nõmme külas teele kukkunud puu. Päästjad eemaldasid takistuse ning avasid tee uuesti liiklemiseks.

Pärnumaa

10. novembril kella 14.58 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Põhja-Pärnumaa vallas Mässu külas. Mõlemad sõidurajad sulgenud puu eemaldati ning tee avati taas turvaliseks liiklemiseks. Kella 20.34 ajal sõitsid päästjad Pootsi külla, kus kaupluse läheduses oli samuti suur puu teele kukkunud. Liiklustakistus eemaldati.

11. novembril kell 3.56 teatati häirekeskusele, et Pärnus Lepa tänaval oli pliidi alla tuld tehes tuba suitsu täis valgunud. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid korsten oli pigi ja tahma täis, mistõttu hakkas küttesüsteem suitsu sisse ajama. Päästjad keelasid ära igasuguse tuletegemise, kuni korstnapühkija on andnud selleks uuesti loa.

Saaremaa

10.novembril kella 20.38 ajal eemaldasid päästjad Tõlli-Mustjala-Tagaranna maantee 13 kilomeetril, Sauvere külas, teele kukkunud puu.