Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. novembril kell 16.30 sai häirekeskus kõne Mustamäe linnaosas Sõpruse puiestee kortermajas elavalt inimeselt, kes teatas, et tema naabri ukse vahelt tuleb tugevat gaasilõhna. Korterielanik ise oli sanatooriumis puhkamas, kuid õnneks oli ta naabrile jätnud oma koduvõtmed, mille abil päästjad korterisse pääsesid ning gaasileket otsima asusid. Kella 16.44 paiku tuvastasid päästjad, et elanik oli kodust lahkudes gaasipliidi tööle jätnud. Päästjad sulgesid gaasipliidi ning tuulutasid ruumid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

11. novembril kell 22.30 kiirustasid päästjad kustutama põlevat prügikonteinerit Põhja-Tallinna linnaosas Madala tänaval. Põlengu tagajärjel sai konteiner korralikult kahjustada.

Harjumaa

11. novembril kell 12.36 helistas häirekeskusesse Tallinn-Narva maanteel Maardu kandis liigelnud autojuht, et teele on kukkunud suur madrats. Päästjad eemaldasid liiklustakistuse teelt kella 12.51 ajal.

11. novembril kell 17.23 said päästjad väljakutse Maardu linna, kus põletati ehitusjäätmeid ning kogu ümbruskond oli musta suitsu täis. Päästjad kustutasid ohutusnõuetele mittevastava lõkke kell 17.45.

11. novembril kell 18.05 sai häirekeskus teate, et Keila linnas Ülejõe teel on saarmas auto vahel kinni. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et linna eksinud saarmas oli veoauto topeltrataste vahele roninud ning vabastasid ta sealt kell 18.19. Loom viga ei saanud ning päästjad toimetasid ta tagasi loodusesse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. novembril kell 17.42 teatati, et Põltsamaa vallas Jürikülas on Kirna matkarajale jalutama läinud inimesed veelõksu jäänud. Ilmamuutused olid tagasitee 30 sentimeetri sügavuse veega üle ujutanud. Pinnaltpääste varustuses päästjad kandsid viis hätta jäänud inimest 20 meetri pikkusest veetakistusest seljas üle ning aitasid nad auto juurde. 

Tartumaa

11. novembril kell 16.13 teatati, et Tabivere alevikus kuulevad elanikud naaberkorterist suitsuanduri häiret. Koputustele keegi ei vastanud. Päästjad olid ust maha murdmas kui unesegane ja suitsust uimane korteriomanik selle ise avas. Mees viidi välja ja anti tervise turgutamiseks üle kiirabile. Kogu korter oli paksult suitsu täis ning köögist avastati pliidil mitu tundi keenud ja söestunud munad. Toitu valmistades on lubamatu heita magama. Süttivast toidust võib alguse saada tõsine tulekahju ning ohtu sattuda inimelud.

Võrumaa

11. novembril kell 13.48 teatati, et Rõuge vallas Kaugu külas on sauna korstnast leegid väljas. Päästjate saabumise ajaks oli omanik süttinud tahmapõlengu kustutanud, milleks ta kortsasse vett kallas. Tahmapõlengud lõhuvad kütteseadmeid ja ohustavad hoonet. Nende ärahoidmiseks tuleb lõõre regulaarselt puhastada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. novembril kella 18.12 ajal käisid päästjad Narvas Rahu tänaval, kus kortermaja ühes köögis töötas põrandal elektripliit, mis süütas läheduses asuva paberi. Päästjate saabumise ajaks oli põleng küll kustutatud, kuid päästjad tegid kindlaks, et korterist puudus kohustuslik suitsuandur.

11. novembril kell 20.56 andis tähelepanelik kodanik teada, et Jõhvis Kutse tänaval oli ühe elumaja korstnast näha lendumas palju sädemeid. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et tegemist oli tahmapõlenguga korstnas. Kuna omaniku sõnul polnud maja küttekoldeid ükski korstnapühkija kunagi hooldamas käinud, keelasid päästjad kütteseadmete kasutamise kuni korstnapühkija on need ära hooldanud.

11. novembril kell 21.10 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Alajõe külas, Iisaku-Alajõe maantee 10. kilomeetril oli teele kukkunud puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Kümme minutit hiljem olid päästjad tee liiklusele taas vabastanud.

Lääne-Virumaa

11. novembril kell 10.00 toimus Rakvere vallas Tõrremäe külas kahe sõiduauto vahel liiklusõnnetus, kus oli vaja ka päästjate abi, kes eemaldasid masinatelt süttimisohu ning puhastasid tee. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

11. novembril kella 16.18 ajal toimus teinegi liiklusõnnetus, kus päästjad abis käisid. Kadrina vallas Udriku külas, Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 153. kilomeetril sõitis kraavi masin, mille juht püüdis vältida kitsele otsa sõitmist. Kahjuks sai kraavipervel autolt löögi teine metskits, kes hukkus sündmuskohal. Päästjad aitasid sõiduki taas teele. Autojuht pääses kerge ehmatusega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. novembril kell 15.48 teatati päästjatele, et Türil Paide tänava eramaja hoovi on õunu nosima tulnud kits. Päästjate lähenedes hüppas kits üle heki ja jooksis metsa. Kuna õunaisu aga ilmselt väga suur oli, tuli kits ringiga samasse hoovi tagasi. Päästjad ajasid kitse, kes mööda aedu ja hekke hüples taga, samal ajal teda liiklusest eemale hoides, kuni loomake kinni õnnestus püüda ja linnast kaugemale metsa toimetada.

Pärnumaa

11. novembril kell 9.28 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnus Aia tänaval, kus kõrvalistuja autost vabastamiseks oli vaja päästjate abi. Hüdraulilisi töövahendeid kasutades vabastasid päästjad inimese autost ning andsid üle kiirabiarstidele.

11. novembril kell 12.41 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevis on Kooli tänava korterelamus tulekahju. Esialgsetel andmetel oli tulekolle trepikojas ning majas elas kümme inimest. Leegid suudeti veeämbriga elanike poolt kustutada, kuid hoone oli paksu suitsu täis. Päästjad sisenesid koheselt hingamisaparaatides hoonesse kannatanuid otsima. Kiirabiarstid vaatasid üle kolm inimest, kellest üks toimetati edasiseks tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahju tekkimise põhjus on hetkel veel kindlaks tegemata, selle selgitavad välja menetlusinspektorid.