Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-15. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. novembril kell 8.11 sai häirekeskus teate autopõlengust Lasnamäe linnaosas Katleri tänaval. Päästjate saabudes põles sõiduki mootoriruum lahtise leegiga ning sellele pandi piir kell 8.36. Inimesed põlengus viga ei saanud ning tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

14. novembril kell 9.38 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Peterburi teel põles sõiduauto. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 9.49 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

14. novembril kell 16.46 sõitsid päästjad Nõmmele, kus Tirdi tänava kandis metsatukas oli murdunud puu sulgenud metsatee. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 17.04 ajal.

14. novembril kell 23.39 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Ehitajate tee kandis metsatukas tehakse lõket. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et lõkkes põletati rehve ning kustutasid selle kell 23.57.

Harjumaa

13. novembril kell 13.28 teatati, et Kuusalu vallas Kolga-Aabla külas põleb kahekordse elumaja üks sein. Teataja oli päästjate saabudes kustutustöödega juba alustanud ning päästemeeskond tuvastas kella 13.47 ajal, et suuremat ohtu tulekahju arenguks enam ei ole. Lähemal vaatlusel selgus, et põlema oli süttinud ehitusjärgus sauna leiliruumi seinas olev fooliumpaberi kiht. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

15. novembril kell 4.06 said päästjad väljakutse Anija valda, kus Pikva külas põles ühekordne väike suvilahoone koos kõrvalasuva abihoonega. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljunud ning tulekahju sai kustutatud kella 6.41 ajal. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. novembril kell 16.38 anti Põltsamaa päästekomandole teada, et Põltsamaa vallas Mällikvere küals kukkus kass salvkaevu. Päästjad said kassi kaevussügavusest kätte, kuid kahjuks oli loom uppunud. Taoliste õnnetuste ärahoidmiseks tuleb kaevude avad korralikult sulgeda ja kaevusuu korralikult kaanega katta. 

Tartumaa

12. novembril kell 13.08 käisid päästjad Tartus Tähtvere külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puud. Kell 12.53 eemaldati puu teelt Elva vallas Aakre külas.

14. novembril kell 19.23 käisid päästjad Tartus Rahinge külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid akuklemmide eemaldamisega tuleohutuse ning hiljem puhastasid tee avarii jäänustest. Kiirabi viis haiglasse kolm avariis viga saanud inimest.

Kell 19.39 teatati, et Peipsiääre vallas Ranna külas põles lahtise leegiga sõiduauto Nissan, mille päästjad veega kustutasid.

Valgamaa

12. novembril kell 19.34 teatati, et Tsirguliina alevikus Valga mnt süttis sauna vahesein. Omanik viskas seina vahele vett ja põleng sumbus. Päästjad kontrollisid seina tuleohutust termokaameraga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. novembril kell 10.43 kutsuti päästjad Narva Tallinna maanteele, kus tugeva tuule tõttu olid maha kukkunud jõulukaunistuste juhtmed. Päästjad edastasid info linnavalitsusele.

12. novembril kell 12.34 anti teada, et Narvas Tallinna maanteel oli tuul räsinud seekord tänavavalgustust, mille lamp rippus ohtlikult ristmiku kohal. Päästjad eemaldasid liiklejaid ohustava lambi ja teavitasid kohalikku omavalitsust.

13. novembril kell 15.26 sai häirekeskus teate leegiga põlevast aiamajast Jõhvis Raua tänaval. Päästjate saabudes oli hoone peaaegu maha põlenud, lisaks süttis tulekahju tagajärjel ka kõrvalasuva hoone katus. Tulekahju likvideeriti kella 16.38-ks.

14. novembril kell 14.55 teatati põlevast prügihunnikust Kohtla-Järvel Kose teel. Päästjate saabudes põles prügihunnik mõõtmetega 2x2 meetrit ning inimesi juures ei olnud. Prügipõleng kustutati kell 15.11.

14. novembril kell 14.48 andis tähelepanelik kodanik teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel põletati ettevõtte territooriumil suures lõkkes prügi. Kell 15.06 sündmuskohale jõudnud päästjad kustutasid keskkonda ohustava ning ümbruskonda häiriva lõkke ning tegid kohapeal viibinud inimestele selgitustööd.

14. novembril kell 15.10 kutsuti päästjad Narva Uusküla tänavale, kus endise lasteaia juurest oli märgata leeke. Päästjad leidsid hoone ukse eest põleva lehehunniku, mis sai kahe ämbritäie veega kustutatud.

14. novembril kell 16.41 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Elektriku tänaval oli VKG Energia territooriumil kukkunud lubjatehase operaator puhastustööde käigus kustutatud lubja mahutisse. Kella 17.01 ajal alustati nööripääste tegevust, mis ei andnud tulemusi. Kell 18.13 saadi mahuti tühjendamise käigus kätte 46-aastane mees, kes oli sündmuskohal hukkunud. Juhtunu asjaolude väljaselgitamisega tegeleb politsei ja ettevõtte poolt moodustatud uurimiskomisjon.

Lääne-Virumaa

13. novembril kell 5.21 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Sauste külas, Kihlevere-Aaspere maantee 6. kilomeetril oli näha suurt lõket. Kadrina vabatahtlikud päästjad leidsid eest umbes kuue ruutmeetri suuruse järelevalveta lõkke, milles põles praht. Kella 6.08-ks olid vabatahtlikud päästjad keskkonda ohustava lõkke kustutanud.

13. novembril kell 19.10 teatati tulekahjust Rakvere vallas Taaravainu külas. Päästjate saabudes oli kõrvalhoone lausleegis. Hoiti ära tule levik kõrvalasuvatele hoonetele. Kustutustöödel osalesid päästjad Rakvere, Kunda, Tapa ja Väike- Maarja päästekomandodest ning Kadrina vabatahtlikud päästjad. Kella 23.11-ks sai tulekahju kustutatud. Põlengu pindala oli hinnanguliselt 240 ruutmeetrit, tulekahjus keegi viga ei saanud.

14. novembril kell 16.27 kutsuti abi Tamsalusse Koidu tänavale, kus isepäine kassipoeg oli pool päeva puu otsas istunud. Suur oli Tamsalu vabatahtlike päästjate üllatus, kui nad pärast sündmuskohale saabumist leidsid okste vahelt ka teise hiirekuninga. Kuna redel jäi puu jaoks lühikeseks, tuli vabatahtlikel päästjatel omaniku loaga kassi alla saamiseks kasutada veejuga, mis nurrumootori elusa ja tervena ka maapinnale ehmatas.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. novembril kell 14.16 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Koheri külas põleb maja välissein. Päästjate hinnangul elektrilühisest põlema süttinud fassaadi suutsid elanikud enne päästjate saabumist ise kustutada. Päästjad tegid seinas kontrollavamisi, et veenduda tulekahju täielikus kustumises.

Pärnumaa

12. novembril kell 22.59 said päästjad teate, et Pärnus Auli tänaval asuvas kortermajas on koridoris tunda suitsu ning ühes korteris on käivitunud suitsuanduri signaal. Korteris oli tegemist toidukõrbemisega. Enne päästjate saabumist avasid kohal olnud inimesed ukse ning äratasid tukkuma jäänud koka, kelle tervise ka kiirabi üle vaatas. Õnneks ta haiglaravi ei vajanud. Päästjad ventileerisid trepikoja ja korteri.

13. novembril kell 13.27 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Kõmsi külas tuleb kolmekordse maja ühest korterist vingulõhna ning ka teatajal endal on halb enesetunne. Päästjad tuvastasid liiga vara suletud siibri tõttu tuppa imbunud vingugaasi, avasid siibri ning ventileerisid ruumid. Korteris olnud inimene viidi tervisekontrolliks haiglasse.