Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. novembril kell 16.13 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus Õismäe teel elav inimene oli maapinnal avastanud lahtise luugi, mis kujutas endast ohtu nii inimestele kui loomadele. Kohale saabunud päästjad tuvastasid kehvasti paigaldatud kaevuluugi ning paigaldasid selle parimal võimalikul moel tagasi. Edasise ohutuse huvides luuk ka märgistati.

15. novembril kell 21.59 sai häirekeskus teate, et Gonsiori tänaval asuvas elumajas on ühe korteri elanikud hädas suure küünla kustutamisega - leeki püüti summutada küünlale asetatud potiga. Päästjad avastasid saabudes, et tegemist oli tõepoolest ülisuure küünlaga, mis põles ning praksus intensiivselt. Küünal sai kustutatud ning päästemeeskond viis elanikele läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö. Lisaks paigaldasid päästjad korterisse uue suitsuanduri, sest vana oli oma aja ära elanud.

16. novembril kell 07.41 kutsuti päästjad Põhja-Tallinnasse, kus Stroomi rannaalal põles merekonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 08.00 ning keegi selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

15. novembril kell 09.06 helistas häirekeskusesse koerajalutaja, kelle lemmik oli Lääne-Harju vallas Paldiskis asuvas metsatukas mingisse kummalisse lõksu kinni jäänud. Kuna koeraomanik ise lemmiku vabastamisega hakkama ei saanud, kutsuti kohale päästjad, kes looma ettevaatlikult lõiketangide abil lõksust vabastasid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. novembril kell 6.58 käisid päästjad Jõhvi-Tartu mnt 124. km Kõrvekülas kaubikuga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid sõiduki süttimisohu. Juhi tervist kontrollis kiirabi. Kaubikule kutsuti järele treiler.

Kell 7.49 teatati Tartu vallas Kärevere külas Kärkna mnt 3. km kolmest kraavi sõitnud sõiduautost. Päästjad tagasid tuleohutuse. Inimesed esialgsetel andmetel tõsisemalt viga ei saanud.

Põlvamaa

16. novembril kell 7.21 käisid päästjad Kanepi vallas Erastvere külas kahe veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid hüdrauliliste tööriistade abil kabiinist kätte saada ühe auto juhti. Mõlema veoauto juhid toimetati haiglasse. Õnnetuses said veel viga tee ääres parkinud kaks sõiduautot. Päästjad puhastasid tee väljavoolanud õlist. Liiklus teelõigul sulgus ning selle korraldas Kanepi kaudu ümber transpordiamet.

Valgamaa

15. novembril kell 16.01 teatati häirekeskusele, et Valga linnas Laial tänaval tuleb kahekordse maja katuse alt ja aknast suitsu. Tulekahju märkas ja andis sellest teada majast mööduja. Viie minutiga kohale jõudnud päästjad alustasid päästetöödega, milleks sisenes majja suitsusukeldusmeeskond. Üks inimene oli ise majast välja pääsenud. Päästjad tõid hoonest välja veel viis inimest. Kõige rohkem põlenud korterist viimasena välja toodud vanem meesterahvas oli kahjuks hukkunud. Ühe vanema naisterahva viis kiirabi haiglasse, teised päästetud meditsiinilist abi ei vajanud. Kustutustööd lõpetati kell 18.37. Tulekahju sai alguse eluhoone teise korruse korterist. Hoones olevad ruumid said põlengu tagajärjel tule-, tahma- ja veekahjustusi. Põlenud korterist päästjad töökorras suitsuandurit ei leidnud. Tulekahju tekkepõhjus selgitatakse välja menetluse käigus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. novembril kell 10.08 anti häirekeskusele teada, et Jõhvis Vahe tänaval oli kortermajas kuulda suitsuanduri signaali. Kuna kedagi kodus ei viibinud, tuli päästjatel uks avada. Selgus, et korteris oli pliidile unustatud toit ning ühistu esimehe sõnul võis kõrges vanuses omanik olla kas turul või suvilas. Päästjad tuulutasid elamise. 

15. novembril kell 14.53 andis tähelepanelik kodanik teada, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Humala tänaval tegi naisterahvas elumajade läheduses suurt lõket. Päästjate saabumise ajaks oli lõõmav oksahunnik jäetud järelevalveta. Kella 15.11-ks olid päästjad ümbruskonda ohustava lõkke kustutanud.

15. novembril kell 16.33 käisid päästjad kustutamas järelevalveta lõket Narvas Puuvilla tänaval.

15. novembril kell 20.34 kutsuti päästjad Narva Kraavi tänavale, kus elanikud kurtsid kortermajas gaasilõhna üle. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et tuntav gaasilõhn ei pärinenud ühestki korterist. Selgus hoopis, et häirivat lõhna eritas maja ees seisnud sõiduauto. Kuna masina kapoti all olevat leket ei õnnestunud sulgeda, tuli omanikul sõiduk teisaldada ohutusse kohta.

Lääne-Virumaa

15. novembril kell 18.03 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Patika külas põles Aru mõisa saunalagi. Kuigi kohapeal viibinud inimene püüdis vee ja kustuti abil ise tulekahju kustutada, see siiski ei õnnestunud ning päästjate saabumise ajaks põles duširuumi lagi ja 2. korruse põrand umbes 1,5 ruutmeetri ulatuses. Kella 19.29 ajal päästetööd lõpetati ning maja valvamine anti üle omanikule. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse kütmisest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. novembril kell 00.04 teatati häirekeskusele, et Pärnus Männi tänaval asuvas korteris on süttinud saun. Inimesed läksid korterist välja. Päästjad likvideerisid põlengu ja ventileerisid lisaks ka trepikoja, kuhu suits levinud oli. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse saunakerisele sattunud riideesemest.

Raplamaa

15. novembril kell 17.14 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Vaimõisa külas on päeval, kellelegi märkamatult, põlenud maha elumaja. Päästjate saabudes oli hoonest püsti vaid korsten ning suitsevad palgid. Päästjatel jäi üle tegeleda põlengu järelkustutusega, mis lõpetati kell 19.21. Tulekahju tekkimise põhjused selgitab välja edasine menetlus.

15. novembril kell 18.59 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Valgu külas on toimunud toidukõrbemine. Inimene oli panni unustanud pliidile, mistõttu läks toit kõrbema. Õnneks eemaldati pann kõrbemist märgates pliidilt. Päästjad ventileerisid ruumid.

Saaremaa

15. novembri hommikul kell 8.32 teavitati häirekekust liiklusõnnetusest, kus sõiduauto oli libeduse tõttu sõitnud vastu väinatammi piiret. Õnnetuse tõttu takerdus auto piiretesse ning trossidesse, lisaks tekkis sõidukil õlileke. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad vabastasid auto piirdest ning lükkasid tee äärde. Õlileke kaeti absorbentainega.

15. novembril kell 21.04 teatati häirekeskusele, et libeduse tõttu on Mehama külas sõitnud kraavi sõiduauto. Päästjad tõmbasid küljel olnud auto uuesti ratastele, kõrvaldasid süttimisohu ning likvideerisid õnnetuse tõttu tekkinud õlireostuse. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.