Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. novembril kell 11.56 sõitsid päästjad väljakutsele Haabersti linnaosasse, kus Tirgu tänava kandis metsatukas põles ca 2 ruutmeetrit pinnast. Päästjad kustutasid põlengu kell 12.55.

16. novembril kell 14.25 helistas häirekeskusesse hea inimene, kes märkas Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva elumaja neljanda korruse rõdul lõksus olevat vanaprouat. Elanik oli nimelt rõdule läinud, kuid kahjuks ei saanud enam ust lahti, et tuppa naasta. Kohale saabunud päästjad paigaldasid redeli ning aitasid õhukestes riietes rõdul külmetava proua sooja tuppa tagasi. Kiirabi ta ei vajanud.

16. novembril kell 18.22 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kuukivi tänaval põleb välikäimas WC-pott. Päästjad kustutasid poti kell 18.33 ning sündmusega tegeleb edasi politsei.

Harjumaa

16. novembril kell 17.55 käisid päästjad kustutamas põlevat prügikasti Keila linnas Pae tänaval asuva mänguväljaku juures.

16. novembril kell 20.35 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Tuula külas Mardimetsa teel oli veok tagurdades kraavi sõitnud. Päästjad tõmbasid kaubiku kraavist välja kella 21.46 paiku. Kaubikujuht õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

16. novembril kell 14.31 süttis Põlva vallas Voorekülas maja köögis küdeval pliidil pajale pandud vineerist kaas. Tulekahju avastas naaber, kes kuulis suitsuanduri häiret ning appi läks. Tubli naaber kustutas põlengu paari ämbri veega ja tõi joobetunnustega majaomaniku õue värske õhu kätte.

Viljandimaa

16. novembril kell 23.04 teatati, et Põhja-Sakala vallas Võhma linnas põlevad ridaelamu korstnas tahm ja pigi. Päästjad eemaldasid osa pigist ja tagasid maja tuleohutuse. 

Lõuna-Eesti pommigrupp

16. novembril tegid demineerijad kahjutuks Elvas Kirde tn jäätmejaamas leitud käsigranaadi. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. novembril kell 16.14 oli päästjate abi vaja Narvas Kreenholmi tänaval, kus teataja ema ei vastanud telefonile ning tema korteri ukse tagant oli tunda põlemise lõhna. Päästjad sisenesid 2. korruse korterisse avatud akna kaudu ning leidsid eest terviserikkega omaniku, kellel oli pliidile jäänud kaks panni. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning aitasid kiirabil patsiendi autosse toimetada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. novembril kell 10.04 said päästjad teate tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Kaisma külas. Prügiautosse oli prügikaste tühjendades sattunud kuum tuhk, mis süütas seal olnud jäätmed. Kohal viibinud inimesed kustutasid põlengu kastmisvoolikuga ning tuli suuremalt levida ei jõudnud. Päästjad loputasid prügiauto veega üle ning veendusid, et suitsu enam ei tule. 

16. novembril kell 19.08 teatati häirekeskusele, et Pärnus Oja tänava kortermajas on süttinud nõudepesumasin. Elanikud eemaldasid masina vooluvõrgust, kuid masin jätkas suitsemist. Päästjad kustutasid põlemise ämbritäie veega, viisid nõudepesumasina õue ning ventileerisid eluruumid. Omanikud jäid pesumasinaga edasi tegelema.

Raplamaa

17. novembril kell 8.04 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Nõmmeotsa külla, kus oli näha kraavis katusel olevat sõidukit, mis suitses. Päästjad aitasid sõidukis olnud inimesed välja ja eemaldasid autol süttimisohu. Õnneks keegi vigastada ei saanud.