Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. novembril kell 17.21 kiirustasid päästjad appi kalamehele, kes Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval oli kalastusretkelt tulles sattunud olukorda, kus tema sõrm oli haakunud kalastuskonksu külge ning kalastuskonks omakorda oli kinni autoistme taskus. Päästjad vabastasid esmalt konksu istme küljest, et meesterahvas autost väljuda saaks. Seejärel andsid päästjad kannatanu üle kiirabile, kes ta erakorralise meditsiini osakonda toimetasid, et konks ka näpu küljest ohutult eemaldada.

17. novembril kell 18.53 said päästjad väljakutse Luise tänavale, kus kahekordse hoone korstnast lendus sädemeid. Päästjad tuvastasid hooldamata metallkorstnas tahmapõlemise ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 19.11 paiku. Kahjuks puudus küttesüsteemil korstnapühkija akt ning hoonest ei leitud ka suitsuandurit.

17. novembril kell 19.02 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuval kummist pinnasega laste mänguväljakul põletavad noored mingit prahti. Päästjad kustutasid saabudes ca 2 ruutmeetri ulatuses põleva ohtliku prahihunniku, milles peamiselt paber ja papp. Sündmusega asus edasi tegelema politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. novembril kell 12.36 teatati, et Põlvas Lao tänaval tuleb alajaamast suitsu. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni alajaama ümbruse tuleohutust. Tulekahju ei tekkinud ja probleemi väljaselgitamisega hakkasid tegelema elektrikud.

Tartumaa

17. novembril kell 10.46 teatati, et Tartus Kotka tänaval on gaasiküttega maja korstnast leek väljas. Päästjad selgitasid, et korstnas põleb tahm. Õnneks tuli korstnast majale ei levinud, päästjad keelasid hooldustöödeni kütteseadme kasutamise.

17. novembril kell 15.22 teatati, et Tartumaal Nõo vallas Sassi külas tuleb teataja naabruses asuvast hoonest paksu suitsu. Edasi anti info, et tegemist on vana koolimaja hoonega, mille ühes osas tegutseb külakeskus ja teises elavad katusealuses paariskorteris inimesed. Päästjate saabudes ulatusid leegid ühe korteri akendest välja ning tuli oli levinud L-kujulise hoone katuse alla. Kell 15.45 leidsid pääste suitsusukeldujad põlevast korterist hukkunud ligi 80-aastase naise. Selle vastas asuvast korterist oli varem eluga välja pääsenud noormees. Tulekahju kustutati lõplikult kell 20.19.
Hommikul sündmuskohal uurimistoimingud läbi viinud Lõuna päästekeskuse menetlusinspektor Kaido Voori esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju rike külmkapi elektrisüsteemis.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. novembril kella 1.27 ajal sai häirekeskus mitu teadet, et Lüganuse alevikus Kiviõli teel põles lausleegiga vana paekivist kolmekorruseline veskihoone. Päästjad asusid suurendatud jõududega põlengut likvideerima, kuid hoonesse ehitatud garaaž ja selles olnud sõiduauto hävisid täielikult. Samuti hävis tules veskihoone katus ning kahjustusi said kõik kolm korrust. Päästetööd lõpetati kell 4.48. Tulekahju ajal hoones inimesi ei viibinud. Päästesündmusele reageeris neli põhiautot, kaks paakautot, redelauto, vabatahtlik kustutusauto, juhtimisauto ning politsei. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. novembril kell 17.36 teatati häirekeskusele, et Türil A. Haava tänaval on süttinud kuur. Mahajäetud kuuris põlesid sinna jäetud tugitool ja praht. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.53.

Pärnumaa

17. novembril kell 23.09 teavitati häirekeskusele, et Pärnus Silla külas on järelevalveta jäetud lõke. Inimesi lõkke läheduses ei olnud, seetõttu kustutasid päästjad lõkke.

Raplamaa

17. novembril kell 15.48 teatati häirekeskusele, et Märjamaal Pärnu maanteel asunud poega kokku ehitatud kuuris on süttinud väike puhur. Inimesed suutsid tulekahju ise kiirelt pulberkustutitega ära kustutada ning suuremat kahju ei tekkinud. Päästjad kontrollisid hoone ohutuse tagamiseks üle.