Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. novembril kell 16.58 sõitsid päästjad kustutama põlevat prügikasti Gonsiori tänava bussipeatuses.

Harjumaa

18. novembril kell 11.38 teatas Jõelähtme vallas Iru külas Saha-Loo teel liigelnud kodanik, et teekattest on väljas metallvarras, mis ohustab liiklust. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 11.58 paiku ning teavitasid sellest ka Maanteeametit.

18. novembril kell 12.11 helistati häirekeskusesse teatega, et Harku vallas Tiskre külas on toidukaupluse territooriumi kauba vastuvõtualal maas suur õlilaik. Päästjad katsid ca 80 meetri ulatuses maha valgunud mootoriõli saepuruga.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. novembril kell 22.03 süttis Tartus Turu tänaval sõiduauto Volvo mootoriruum. Omanik summutas põlengu kahe 6-kilose pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja selgitasid, et põleng ei olnud kaugemale levinud. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada rike kütusesüsteemis.

19. novembril kell 1.17 teatati, et Peipsiääre vallas Rehemetsa külas lukustusid sõiduki uksed, kus turvatoolis magav väikelaps. Vanemad ei pääsenud tema juurde, kuna võtmed olid jäänud autosse. Päästjad aitasid ukse painutamisega lukusti juurde pääsedes ukse avada.

Viljandimaa

18. novembril kella 11.46 ajal süttis Võhmas Väike tänavale pargitud sõiduauto. Päästjad purustasid kustutustöödeks kõrvalistuja ukse. Tulekahju kustutati ning tõsisemaid kahjusid sõiduk ei saanud. Auto anti üle kohale kutsutud sõiduki kasutajale. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põlengu süüdata elektrisüsteemi rike.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. novembril kell 17.16 anti häirekeskusele teada, et Narvas Jõesuu tänaval märgati elumaja korstnast tõusmas sädemeid. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et korstnas oli süttinud tahm. Kuna tahmapõleng oli juba kustunud, enam edasist ohtu ei olnud, päästjatel jäi läbi viia selgitustöö. Omaniku sõnul oli küttekolle puhastamata.

Lääne-Virumaa

18. novembril kell 13.14 kutsuti päästjad Viru-Jaagupi bussipeatusesse, kus olid asfaldile sattunud õli ja kütus. Päästjate hinnangul oli reostatud umbes 50 ruutmeetrit teepinnast, mis kaeti absorbentainega ning koguti kokku.

18. novembril kella 16.57 ajal toimus Viru-Jaagupis Kehala bussipeatuse lähedal avarii. Kõrvalise tegevusega hõivatud naisterahvas kaotas auto üle kontrolli ning masin maandus katuse peal kraavis. Pealtnägijad aitasid juhi autost välja ja kohale saabunud päästjad likvideerisid süttimisohu. Juht pääses õnnetusest ehmatusega ning ei vajanud meditsiinilist abi.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

18. novembril kell 12.10 ajal eemaldasid päästjad Luguse-Aadma teele kukkunud puu. Puu oli sulgenud tee mõlemad sõidusuunad ning liikuda sellel teel polnud võimalik.

Pärnumaa

18. novembril kell 8.35 vajati päästjaid appi Pärnus Lennuvälja teel, kus oli toimunud veo- ja sõiduauto kokkupõrge. Päästjad eemaldasid sõiduautol süttimisohu ning peale auto teisaldamist koristasid teele pudenenud autoosad, vedelikud ja killud.

19. novembril kell 8.03 sõitsid päästjad liiklusõnnetusele Pärnus linnas Tallinna maanteel. Öösel tekkinud tugeva libeduse tõttu sõitis sõiduauto vastu posti, mistõttu oli vaja päästjatel likvideerida autol süttimisoht ning aidata auto lükata teeserva, et mitte häirida liiklust. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Saaremaa

18. novembril kell 15.47 teavitati häirekeskust, et Aaviku külas Mustla bussipeatuse läheduses on sõiduteel, ligi 50 meetri ulatuses, sõnnikukiht. Ühtegi traktorit ega muud veokit näha ei olnud, seega oli koorem teele pudenenud ilmselt sõidu ajal. Pimeduse saabumisel oleks sõnnikukiht olnud liiklejatele väga ohtlik. Orissaare päästjad uhtusid sõnniku veega teepervele, kus Maanteeamet juba olukorraga edasi tegeles.