Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. novembril kell 19.18 teatati häirekeskusele, et Pärnu maanteel asuva ärihoone keldrikorrusel asuvas garaažis on ühel autol kütuseleke ning maha on voolanud juba umbes paari liitri jagu kütust. Päästjad katsid maha valgunud kütuse absorbentainega.

20. novembril kell 20.33 teatas Põhja-Tallinna linnaosas kahekordses elumajas elav inimene, et majas töötab suitsuandur ning on tunda põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid esimesel korrusel korteri, kus oli põlema süttinud vana ning hooldamata konditsioneer. Kuna põleng oli levinud ka seina sisse, teostasid päästjad kontrollavamisi ning likvideerisid tulekahju lõplikult kell 21.19. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

21. novembril kell 1.55 sai häirekeskus kõne Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval elavalt inimeselt, et tema gaasiküttega varustatud korteri perekonnaliikmetel on halb olla. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et tegemist oli halva ventilatsiooniga vannitoas, mille tulemusena oli gaasiboileri kasutamisel ruumis hapniku tase vähenenud. Kiirabi vaatas elanikud üle ning õnneks oli nendega kõik korras.

21. novembril kell 22.44 kiirustasid päästjad kustutama Põhja-Tallinna linnaosas Süsta tänaval põlevat järelevalveta lõket. Lõke kustutati kell 23.03.

Harjumaa

19. novembril kell 16.50 teatati, et Viimsi vallas Pringi külas põleb elumajaga kokku ehitatud saun. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast väljunud ning kiirabi vaatas üle kolm inimest, kellest üks hospitaliseeriti. Saunapõlengule, mis päästjate esialgsel hinnangul sai alguse korstnast, pandi piir kella 17.16 ajal ning likvideeriti lõplikult kell 19.12. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. novembril kell 23.39 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus on kolmekordse elumaja esimene korrus suitsu täis ning töötab suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes kiiresti korteri, kust suitsu levis ning avastasid sisenedes, et tulekahju seal ei olnud, kuid elamine oli suitsu täis tulenevalt valesti ehitatud kütteseadmest. Päästjad kustutasid küttekoldes tule, tuulutasid ruumid ning keelasid korteris viibinud joobes isikutel isevalmistatud kütteseadet edasi mitte kasutada. Korteris viibinud elanikud õnneks kiirabi ei vajanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 6 väljakutset, mis olid seotud tugeva tulle tõttu teedele murdunud puude eemaldamisega (neist 4 Harjumaal ja 2 Tallinnas) ning käisid neljal korral kustutamas põlevaid prügikonteinereid Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. novembril kell 17.52 käisid päästjad Põltsamaa vallas Pikknurme külas Tallinn-Tartu mnt 137. km sõiduauto ja metsseaga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja puhastasid tee välja voolanud vedelikest. Siga hukkus kokkupõrkes.

Põlvamaa

21. novembril kell 3.39 teatati, et Kanepi vallas Krüüdneri külas süttis saun. Päästjate saabudes põles vanem saunahoone lahtise leegiga ja katus oli sisse kukkunud. Tulekahju kustutati kell 5.12. Päästetöö juhi esialgsetel andetel võisid tulekahju põhjustada eelmisel õhtul sauna põlema unustatud küünlad.

Tartumaa

19. novembril kell 18.14 käisid päästjad Tartus Teguri tn kustutamas prügilõket, kus põles praht ja madratsitükid.

Kell 18.51 teatati Tartus Kaunase pst vanemast naisest, kellega pole kolm päeva ühendust saadud. Päästjad avasid sõrgkangiga korteri ukse ning toa põrandalt voodi kõrvalt leiti kukkunud naine. Kiirabi asus patsiendiga tegelema ja kohal olid ka kannatanu lähedased, kes hakkasid ust parandama.

20. novembril kell 4.17 käisid päästjad Luunja vallas Kakumetsa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

21. novembril kell 21.47 teatati, et Tartus F. R. Kreutzwaldi tänaval on maja suitsu täis. Selgus, et suits tuli majja hooldamata keskküttekatla pragudest. Põlevmaterjal eemaldati tuleohutuse tagamiseks koldest. Päästjad andsid omanikule juhise hooldus- ja remonditööde tegemiseni katelt mitte kasutada.

Valgamaa

20. novembril kell 6.46 käisid päästjad Valga vallas Raavitsa külas Valga-Suurekõrtsi mnt 8. km eemaldamas teelt murdunud puid. Kell 7.04 eemaldati murdunud puu teelt Iigaste külas Laatre-Hargla mnt 2. km ja kell 9.31 Koobassaare külas.

Viljandimaa

21. novembril kell 17.47 käisid päästjad Viljandis Riia mnt asuvas kortermajas aitamas välja lifti kinni jäänud inimesi.

Võrumaa

20. novembril kell 6.15 käisid päästjad Setomaa vallas Mokra külas eemaldamas teelt murdunud puud.

21. novembril kell 11.03 teatati elektriliinidele vajunud murdunud puust Võrus Männiku tänaval. Päästjatel õnnestus puu eemaldada. Elektriliini kontrollimine jäi elektrikute ülesandeks.

21. novembril kell 18.16 teatati, et Võru vallas Väiso külas kukkus vett võtma läinud naine tiiki. Õnneks sai naine ise tiigi kaldale, kust esimesena kohale jõudnud kiirabi ja politsei ta leidsid. Naine viidi tervise turgutamiseks haiglasse. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. novembril kell 10.50 toimus kahe sõiduauto kokkupõrge Narvas P. Kerese tänaval, kus oli vaja ka päästjate abi, kes likvideerisid teisi sõidukeid ohustavad teele sattunud killud. Liiklusõnnetuses osalenud isikud viga ei saanud.

19. novembril kell 20.55 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Oru linnaossa Kase tänavale, kus oli kortermaja koridoris tunda tossu. Päästjad leidsid eest elektrita antisanitaarses seisukorras korteri, kus viibis kaks joobes ning ebaadekvaatset isikut, kes olid paberit põletades süüdanud laua. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning andsid kaks korteris viibinud agressiivset isikut üle politseipatrullile, kes viis nad kainenema.

20. novembril kell 1.50 oli päästjate abi vaja Sillamäel Ranna tänaval, kus naabrid andsid teada, et kortermajas on kuulda suitsuanduri signaali ning tunda põlemise lõhna. Enne päästjate saabumist aitasid naabrid eakal inimesel korteri ukse avada. Selgus, et korteris oli voodis süttinud soojenduspadi, mis omakorda süütas madratsi. Päästjad evakueerisid korterist vanainimese, kustutasid põlengu ning tuulutasid elamise. Kannatanu anti üle kiirabile.

20. novembril kell 6.05 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Voka alevikus Tööstuspargi tänaval põletati ettevõtte territooriumil prügi. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke, millest lendus palju sädemeid ning mis ohustas nii keskkonda kui ka ümberkaudseid hooneid.

21. novembril kella 4.46 ajal oli Narvas Joala tänaval kukkunud puu liinidele ning jäänud tee kohale rippuma. Kella 6.43-ks olid päästjad ohtliku olukorra likvideerinud ja tee vabastanud.

21. novembril kell 14.24 oli Alutaguse vallas Mäetaguse alevikus Kooli tänaval tekkinud elumaja katlamajas põleng. Päästjate saabumise ajaks oli omanik suutnud pealevoolu plastikust toru kustutada. Päästjad kontrollisid katlamaja üle, veendumaks, et ohtlik olukord enam ei kordu.

21. novembril kell 16.53 märgati Sillamäel Kajaka tänaval mahajäetud hoone 2. korrusel põlengut. Päästjad tegid kindlaks, et aknalaual oli süüdatud riideräbalad, mis kohe kustutati. 

21. novembril kella 23.13 ajal tuli päästjatel käia kustutamas lausleekides prügikasti Narvas A. Puškini tänaval.

22.novembril kell 00.06 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Pargitaguse külas oli vangla lähedal näha põlengut. Kohapealt leidsid päästjad umbes kahe ruutmeetri suuruse ilutulestiku kasti, mille veejoaga lõplikult kustutasid.

Lääne-Virumaa

20. novembril kella 10.49 ajal käisid päästjad Tapa vallas Näo külas puu otsast alla toomas seal kaks päeva redutanud muidu tubast kassipoega.

20. novembril kell 19.03 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Tallinn-Narva maantee 90. kilomeetril oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud ja liiklusmärgid maha niitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid sündmuskohal teelt sõiduki tükid. Juht pääses ehmatusega.

21. novembril kella 18.20 sõitis libeduse tõttu Rakvere vallas Aluvere külas Tallinn-Narva maantee 103. kilomeetril teelt välja ning rullus üle katuse sõiduauto, milles viibisid kaks naisterahvast ja laps. Päästjad aitasid masinast välja tagaistmel istunud naise, kes anti üle meedikutele. Nii juht kui ka laps toimetati samuti kiirabi poolt haiglasse.

21. novembril kell 19.09 sõitsid kolm sõiduautot libeduse tõttu teelt välja Kadrina vallas Viitna külas Tallinn-Narva maantee 74. ja 75. kilomeetril. Sõiduauto Kia sõitis 75. kilomeetril teepiirdesse. Sõiduauto Mazda juht sõitis aga teepiirdesse 74. kilomeetril. Tagant tuli Porsche ja ei saanud pidama ning sõitis Mazdale paremalt küljelt sisse. Inimesed vigastada ei saanud. Päästjad aitasid politseipatrullil reguleerida liiklust ning puhastasid maantee. Õnnetusse sattunud inimesed viga ei saanud.

21. novembril kella 21.20 ajal sõitis libedaga teelt välja sõiduauto Kadrina vallas Vaiatu külas Kolu bussipeatuses. Päästjad eemaldasid kraavis oleval masinal süttimisohu. Juht arstiabi ei vajanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. novembril kell 10.14 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Vahukülas oli korstnas tahm põlema süttinud. Päästjad jälgisid korstnapõlengut, kuni see ise vaibus. Elanikul keelati enne uuesti kütmine, kuni korstnapühkija on puhastustoimingud teostanud.

20. novembril kell 22.49 said päästjad teate, et Käravete alevikus põleb hein. Inimene oli hakanud heina põletama, kuid kuna tuul pöördus ning tuul hakkas suitsu küla poole kandma, palus ta päästjate abi põlengu kustutamiseks. Päästjad kustutasid umbes neli tonni heina kella 23.51ks.

21. novembril kell 20.10 teatati häirekeskusele, et Paides Aiavilja tänaval olid suitsetamise tagajärjel põlema süttinud riided ning tuba seetõttu suitsu täis ja põrand põlenud. Elanikud ise suutsid tulekahju likvideerida, kuid elanik sai seejuures põletushaavu jalgadele. Päästjad ventileerisid korteri ja trepikoja ning kiirabi viis kannatanu haiglasse.

Läänemaa

20. novembril puhunud tugev tuul murdis puud teele Mõisakülas, Herjava, Nõmme ja Kirimäe külades. Päästjad eemaldasid puud teelt ning tagasid teedel ohutu liiklemise.

21. novembril kell 20.29 said päästjad teate tulekahjust Haapsalu linnas Herjava külas. Päästjate saabudes põles elumaja katus. Inimesed olid majast väljunud. Päästjad asusid hoonet väljastpoolt kustutama ning kaitsma kõrval asuvaid hooneid süttimise eest. Tulekahju lokaliseeriti kell 21.20. Tõenäoliselt sauna korstnatoru ehitusliku vea tõttu põlema süttinud pööning kustutati kell 23.10.

Pärnumaa

20. novembril puhunud tugeva tuule tõttu kukkus puu teele Põhja-Pärnumaa vallas Rahnoja külas. Päästjad eemaldasid kaks samas kohas teele kukkunud puud ning vabastasid tee ohutuks liiklemiseks.

20. novembril kell 13.34 teatati häirekeskusele, et Sindis Pärnu maanteel asuvas kortermajas on tunda kärsahaisu. Päästjad tuvastasid koridoris lambi kõrval põlenud elektrikaabli ning eemaldasid selle. Elektrikud tegelevad olukorra lahendamisega edasi.

Saaremaa

20. novembril kukkus puu sõiduteele Kasti külas. Päästjad eemaldasid puu teelt.

20. novembril kell 12.12 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Laadjala-Karja maanteel. Päästjad keerasid kahe sõiduki kokkupõrke tulemusel katusele lennanud auto ratastele ning likvideerisid süttimisohu.