Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. novembril kell 11.34 sõitsid päästjad Mustamäele, kus Tammsaare tee kõrval pargis põles prügikast. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud prügikasti kella 11.50 paiku.

Harjumaa

22. novembril kell 17.39 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tutermaa külas põleb kahekordse elumaja keldrikorrusel asuv saun. Kohale saabunud päästjad lokaliseerisid põlengu kella 18.11 ajal ning tuulutasid ruumid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 19.08. Tekkepõhjus selgub edasise menetluse käigus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. novembril kell 22.22 teatati, et Tartus J. Kuperjanovi tn kuuldakse naabri korterist appihüüdeid. Tõenäoliselt hädas olevast inimesest teavitati poega, kes aga kohale ei saanud tulla. Päästjad avasid jõuga ukse ning leidsid põrandalt kukkunud 95aastase naise. Patsient aidati kiirabiautosse. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

Viljandimaa

22. novembril kell 13.35 põles Viljandis Riia mnt paberi- ja papikonteiner. Leegid summutati enne päästjate saabumist, kes tulekahju lõplikult kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. novembril kell 16.48 oli alkoholijoobes elanik unustanud toidu pliidile ja ise magama jäänud Kohtla-Järve Sompa linnaosas Aruserva tänaval. Korteris rakendus tööle suitsuandur, mis andis naabritele ohtlikust olukorrast märku. Kohale kutsutud päästjad leidsid eest suitsu täis toa, mis tuulutati. Omanikule selgitati olukorra ohtlikkust. 

22. novembril kella 18.25 ajal anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Tallinna maanteel Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuses oli lifti kinni jäänud õpilane. Kuna mehhaanik lubas kohale tulla alles järgmisel päeval, tuli päästjatel lift avada ning hätta sattunud neiu välja aidata.

Lääne-Virumaa

22. novembril kell 16.22 kutsuti päästjad Tapa valda Porkuni külla, kus tähelepanelik kodanik märkas metsatukas põlengut. Päästjad tegid kindlaks, et põleng oli kitseaedikus ja selleni pääsemiseks tuli redelitega ronida üle elektriseeritud aia. Aedikus põles põhupall ja kuna ka omanik viibis kohapeal, valvasid päästjad, et põhk ohutult lõpuni põleks.

22. novembril kell 19.25 anti teada, et Tapal Valve tänaval oli vanasse kaaneta kanalisatsioonikaevu kukkunud metskits. Kümme minutit hiljem tõstsid päästjad kitse välja, kes tundis end piisavalt hästi, et ära joosta.

22. novembril kella 20.30 ajal toimus kahe sõiduauto kokkupõrge Viru-Nigula vallas Pikaristi külas Tallinn-Narva maantee 116. kilomeetril. Sõidukites viibisid juhid ning ühes lisaks veel ka koer, kes pääsesid ehmatusega. Päästjad puhastasid tee ning politsei sai seejärel taastada liikluse, mis ühest sõidusuunast vahepeal takistatud oli. Esialgsetel andmetel kaldus üks sõidukitest libeduse tõttu vastassuunavööndisse.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. novembril kell 15.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Sigala külas. Tõenäoliselt libeduse tõttu kraavi sõitnud autol likvideerisid päästjad süttimisohu ning tõmbasid auto taas ratastele. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Saaremaa

22. novembril kell 14.00 teavitati häirekeskust, et Salme alevikus põletab inimene sisehoovis prügi ning näha on suurt suitsusammast. Päästjad kustutasid prügilõkke kell 14.32.