Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. novembril kell 00.59 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Ümera tänaval asuva viiekordse elumaja ühes korteris oli puhkenud tulekahju. Päästjad tuvastasid saabudes teisel korrusel asuva korteri, kust trepikotta ohtralt suitsu imbus ning tõid sealt kella 1.10 paiku välja kaks inimest, kes toimetati kiirabi poolt tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahjule, mis esialgsetel andmetel sai alguse voodis suitsetamisest, pandi piir kell 1.14 ning kustutati lõplikult kell 1.26. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. novembril kella 16.35 ajal süttisid Mustvee vallas Tammispää külas rekka haagisel rehvid. Juht ühendas haagise lahti ja ajas veoki sellest veidi eemale. Päästjad kustutasid tulekahju. Õnnetuses hävisid haagise rehvid ja osaliselt kattetent. Haagise jäänuste äravedu jäi omanikfirma ülesandeks.

Tartumaa

24. novembril kell 8.10 käisid päästjad Kambja vallas Reola külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega ja eemaldasid liiklust segava avariilise sõiduki tee äärde.

Võrumaa

23. novembril kell 15.20 teatati, et Rõuge vallas Pähni külas vajus kaks beagle tõugu koera läbi paisjärve õhukese jää. Päästjate saabumise ajaks oli üks koertest ise välja saanud, teisele koerale läksid päästjad järgi ujuva päästelauaga. Jääd lõhkudes õnnestus uppumisohus koerani jõuda ja ta kaldale tuua. 

Lõuna-Eesti pommigrupp

23. novembril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnas Tõrva vallas Alamõisa küla lähedalt metsast leitud 81 mm miinipildujamiini.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

23. novembril kell 14.05 teatati, et Pärnus Aia tänava korterelamus kuuldakse läbi ukse hädas olevat eakat naisterahvast, kes on kukkunud põrandale ning ei saa enam iseseisvalt püsti, et ust avada. Päästjad avasid jõuga ukse ning aitasid patsiendi kiirabiautosse.

23. novembril kell 14.38 reageerisid päästjad Karuse-Kalli maanteel Nurmsi külas juhtunud liiklusõnnetusele. Veoauto järelkäru koos puukoormaga oli teel ümber paiskunud. Päästjad püüdsid koha peal kiireid lahendusi leida, et liiklus taas turvaliselt taastuda saaks. Järelhaagis tõsteti metsaveoauto enda tõstukiga teele püsti ning palgid veeretati teelt ära. Liiklus taastati kell 15.15. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.