Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. novembril kell 12.19 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel elav inimene, kes teatas, et on vannitoa torude puhastuse käigus midagi väga valesti teinud, sest torupuhastusvahend sulatas toru ning aine voolab nüüd mööda põrandat. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kodanik oli eiranud torupuhastusvahendi pakendil olevat juhendit ning kallanud väävelhapet sisaldava vahendi peale kuuma vett, mis sulamise põhjustas. Päästjad korjasid väävelhappe põrandalt kokku spetsiaalse aine abil ning andsid elanikule juhised, et põrand tuleb veel mitu korda üle pesta, kuivatada ning tagada selle kestel pidev ventilatsioon.

24. novembril kell 14.29 saabus häirekeskusele kõne, et Raua tänaval on naisterahvas hädas sõrmuse eemaldamisega. Päästjate saabudes oli naise sõrm paistes ning oli selge, et sõrmus tuleb kiiremas korras kätte saada. Päästjad said ehte sõrmest kätte kell 15.05 ning kiirabi naine õnneks ei vajanud.

24. novembril kell 15.53 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Liimi tänaval põleb sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid sõiduki tulekahju kella 16 paiku ning likvideerisid selle lõplikult kell 16.47. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

24. novembril kell 18.08 teatati, et Väike-Ameerika tänaval asuva elumaja ühes korteris hakkas tööle gaasiandur ning on tunda ka imelikku lõhna. Päästjate saabudes oli elanik korterist väljunud ning päästemeeskond tuvastas korteris tõepoolest suurenenud gaasinäidu. Päästjad sulgesid gaasikraani, tuulutasid ruumid ning palusid elanikul esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

24. novembril kell 21.39 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuvas elumajas on vanem meesterahvas voodist maha kukkunud ning ei saa enam ise püsti. Kahjuks ei olnud ta suuteline avama ka ust ning seetõttu sisenesid kohale saabunud päästjad abivajaja korterisse akna kaudu. Meesterahvas anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. novembril kell 12.35 andis lähedane inimene teada, et Narva linnas P. Kerese tänaval võib terviseprobleemidega inimene olla oma korteris hädas. Kuna keegi ust ei avanud, sisenesid päästjad korterisse 2. korruse akna kaudu ning leidsid eest põrandale kukkunud naisterahva, kes ei suutnud ise püsti tõusta. Päästjad avasid kiirabitöötajatele ukse ning aitasid patsiendi masinasse transportida.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

24. novembril kell 10.03 ajal sõitis Selja külas libeduse tõttu kraavi sõiduauto. Päästjad aitasid madalasse kraavivette sõitnud autost redeli abil, kuiva jalaga, välja kaks reisijat. Kumbki õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad tõmbasid ka auto teele tagasi.

Läänemaa

24. novembril kell 17.16 teavitati häirekeskust liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Rõuma külas. Auto koos järelhaagisega oli sõitnud teelt välja, inimesed vigastada ei saanud. Päästjad katsid õnnetuse tõttu autost välja voolanud vedelikud absorbentainega, puhastasid tee auto tükkidest ning tõmbasid auto teelt ära. Tee avati taas turvaliseks liiklemiseks kell 18.03.