Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. novembril kell 16.39 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Betooni tänaval põletati lõkkes kaableid. Päästjad kustutasid järelevalveta ning keskkonda saastava lõkke kell 16.51.

Harjumaa

25. novembril kell 16.17 sõitsid päästjad Saku valda, kus Kirdalu külas oli puu teele kukkunud ning auto sellele otsa sõitnud. Päästjad tuvastasid saabudes, et üks puuoks oli õnnetuse tagajärjel sõiduki põrkeraua sisse kinni kiilunud ning aitasid selle sealt eemaldada. Päästemeeskond eemaldas puu teelt kell 16.35. Autojuht õnneks viga ei saanud ning sõidukõlbulikuks jäi ka auto, millega juht tänu päästjate abile õnnetuspaigast lahkuda sai.

26. novembril kell 6.04 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Aegviidu alevikus on ühe elumaja korteris elanikel halb hakanud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et elanikud olid saanud vingugaasimürgituse, kuna ahi, mida nad kütsid oli katki ning hooldamata. Samuti puudus korterist kohustuslik suitsuandur. Päästjad tuulutasid ruumid ning kaks korterielanikku anti üle kiirabile, kes toimetas nad tervisekontrolliks haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. novembril kell 11.56 põles Tartus Teguri tänaval mööblipoe hoovis puitmaterjali lõke ja selle läheduses noored puud. Päästjad kustutasid tulekahju. Pealtnägijate sõnul süütasid puidu poisid, kes alguses olid süüdanud prügikastist võetud kilet. Kohale tuli politsei, kes juhtumi fikseeris ning vaatas üle tulekahjust teataja tehtud pildid.

Valgamaa

26. novembril kell 7.21 teatati, et Valgas Riia tn ripub maja lahtine katuseplekk kõnnitee kohal ja ohustab möödujaid. Päästjad paigaldasid redeli ja eemaldasid kolme meetri pikkuse plekiriba katuselt. Hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab aga eeskätt objekti omanik.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

25. novembril kell 18.09 teatati häirekeskusele, et Prassi külas põleb maja. Esialgu veel teadmata põhjusel põles sauna katus ning leekidesse mattus ka selle kõrval olnud garaaž. Kaugemal olnud elumaja ohus ei olnud ning inimesed olid samuti väljaspool ohtu. Päästjad kustutasid umbes 5x15 meetri suuruse hoone põlengu kell 21.43. Hoone hävis tulekahjus osaliselt.