Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-29. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. novembril kell 10.20 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Viljandi maanteel asuvas tanklas on kütuse mahalaadimise käigus süttinud tankimisauto. Sündmuskohale kiirustanud päästemeeskonna saabudes lahtist leeki näha ei olnud, kuigi ohutuse huvides kliendid evakueeriti ning lähedal asunud sõidukid teisaldati ohutusse kaugusesse. Päästjad tuvastasid, et väike leek, mille autojuht ise pulberkustutiga maha surus, sai tõenäoliselt alguse kütuse mahalaadimise käigus, mille võis põhjustada mahuti kütuseaurude eemaldi rike. Päästjad aitasid koostöös tankla tehnikutega kohapeal põhjuseid välja selgitada ning tankimisauto saadeti hooldusesse. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

28. novembril kell 07.55 sõitsid päästjad Kuunari tänavale, kus reisisadama A ja D terminalide vahelisel alal oli suure tuulega sõiduteele kukkunud aed, mis liiklust takistas. Päästjad tegid aia korda ning eemaldasid takistuse teelt.

28. novembril kell 10.13 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Muhu tänaval asuva elumaja ühest korterist oli tunda suitsulõhna. Päästjad sisenesid saabudes korterisse ning tuvastasid seal toidukõrbemise. Oht likvideeriti ning elanikul paluti esimesel võimalusel korterisse soetada ka sealt puudunud suitsuandur.

28. novembril kell 14.10 helistas häirekeskusesse murelik ema Põhja-Tallinnast, kes ei saanud oma Angerja tänaval asuvast korterist väljuda, sest ukselukk oli katki läinud. Üks lastest oli temaga korteris ning teine väljas. Päästjad avasid ukse ning viisid ema lastega taas kokku kella 14.25 paiku.

28. novembril kell 19.15 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Paevälja puiesteel tuleb kahekordsest mahajäetud hoonest musta suitsu. Päästjad kiirustasid kohale ning leidsid maja ühest nurgast lõkke, mis kustutati kella 19.27 paiku. Seejärel ruumid tuulutati ning veenduti, et inimisikuid hoones ei viibinud, kuigi lihtne ligipääs kõrvalistele isikutele oli olemas: uksed olid pärani lahti ning osad aknad samuti.

Harjumaa

27. novembril kell 19.47 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Vahetüki külas on süttinud suitsusaun. Päästjate saabudes olid inimesed saunast väljunud ning põleng, mille käigus suurem osa saunast maha põles, sai kustutatud kella 20.51 paiku. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

27. novembril kell 23.56 helistati häirekeskusesse teatega, et Maardu linnas Vana-Narva maanteel asuvas tööstusettevõttes põleb lahtise leegiga ca 3 ruutmeetri ulatuses saepuru. Päästjad selgitasid kohapeal välja, et välja lülitatud saepurupurustaja sees oli süttinud saepuru ning kustutasid tulekahju kella 00.46 paiku. Tekkepõhjus on veel selgitamisel. 

28. novembril kell 14.50 teatati, et Loksa linnas Kalurite tänaval põleb saun. Päästjate saabudes oli sauna katuse alt leek väljas ning kuna inimesed olid majast väljunud, alustati koheselt kustutustöödega. Tulekolded asusid leiliruumis ning katuseserva ja seina vahel. Päästjad kustutasid põlengu kella 16.38 paiku ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

28. novembril kell 00.05 käisid päästjad Vastse-Kuuste alevikus metskitse ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad andsid hukkunud kitse üle kohale kutsutud jahimeestele. Sõiduk ega inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Kell 13.03 teatati Rõngu-Otepää-Kanepi mnt 35. kilomeetril rekka ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Päästjad kõrvaldasid sõiduauto süttimisohu ja aitasid kõrvalistuja ukse kaudu välja lõksu jäänud juhi, kes anti üle kiirabile. Kannatanu viidi haiglasse.

Tartumaa

26. novembril kell 21.46 käisid päästjad Kambja vallas Oomiste külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kraavi sõitnud autol kõrvaldati süttimisoht. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

27. novembril kell 13.09 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Palupera külas vigastas sügaval metsas ATVga sõitnud mees oma jalga. Päästjad transportisid eelnevalt lahastatud jalaga mehe koos ATVga metsast välja ja andsid üle kiirabi hoole alla. Päästetöid raskendas äärmiselt pehme ja mülgastega pinnas.

28. novembril kella 10.17 ajal süttis Tartus Rästa tänaval eramaja teise korruse toas soojapuhur. Elanik avastas põleva puhuri õnnekombel unest ärgates ja kustutas leegid pulberkustutiga. Päästjad selgitasid juhtunu valguses suitsuanduri olulisust, mida elamisest ei leitud. Vestluse järel lubas elanik anduri kohe paigaldada.

Kell 21.21 käisid päästjad Kastre vallas Mõra külas teelt eemaldamas liiklust ohustavat murdunud puud.

Kell 21.41 teatati, et Elva vallas Jõhvi-Tartu-Valga mnt 166. km on hukkunud metssiga. Päästjad eemaldasid looma jäänused teelt ja neile kutsuti järgi kohalikud jahimehed.

Valgamaa

27. novembril kell 15.14 teatati, et Tõrva vallas Ala külas on teel murdunud kuusepuu. Päästjate saabumise ajaks oli kohalik elanik puu juba mootorsaega tükkideks lõiganud ning osaliselt teelt eemaldanud. Päästjad tänasid ja kiitsid meest ning aitasid töö lõpule viia.

Viljandimaa

27. novembri öösel kell 3.25 käisid päästjad Viljandi vallas Puiatu külas teelt eemaldamas liiklust takistavat murdunud puud.

Kella 13.43 ajal süttis Mulgi vallas Ülemõisa külas garaažis sõiduauto kütusepaagist lekkinud kütus, mille omanik ise käsikustutiga kustutas. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Autoomanikule selgitati tuleohutuse tagamise reegleid.

Ida päästekeskus

26. novembril kell 10.14 andis murelik kodanik teada, et Kohtla-Järvel Järveküla teel oli tunda kummi põletamise lõhna. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et põlema oli pandud ruberoid ja muu praht kokku nelja ruutmeetri ulatuses. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava põlengu kell 10.33.

26. novembril kell 21.18 andis teinegi kodanik teada, et Toila vallas Vitsiku külas oli tunda plastmassi põletamise lõhna. Seekord leidsid päästjad üheksa ruutmeetri suuruse konteineri, milles põletati prahti ja bussiistmeid. Kuna keskkonda ohustava lõkke süütaja saadi teada, lasti tal endal tulease ka kustutada.

28. novembril kella 13.36 ajal toimus liiklusõnnetus Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas, kus kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad piirasid ohutuse tagamiseks ala, eemaldasid sõidukilt süttimisohu ning puhastasid sõidutee õlist ja kildudest. Juhid avariis viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

26. novembril kella 21.15 ajal toimus Rakvere vallas Võhma külas veokiga avarii, kui see kaldus kraavi ning vajus külili. Päästjad vabastasid viga saanud juhi masina kabiinist ja andsid üle kiirabile. Kuna veokis oli suuremal hulgal kütust, kutsuti kohale ka õlihaagis, mille abil pumbati ringi 1200 liitrit kütust. Samuti eemaldasid päästjad masinalt süttimisohu ning puhastasid sündmuskohal tee.

28. novembril kell 15.43 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Kehala külas oli mees ATV-ga sõites kukkunud ning saanud viga. Kohale kiirustanud päästjad jõudsid metsateel oleva kannatanuni UTV abil. Mees pandi vaakummadratsil UTV haagisele ja toimetati ootava kiirabi masinani. Päästetööd lõpetati kell 16.45.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

27. novembril kell 11.38 teatati häirekeskusele, et Ojakülas kukkus puu elektriliinidele ning tõmbas liinid ohtlikult madalale, et autoga nende läbi sõitmine oleks olnud ohtlik. Päästjad lõikasid elektriliinid, milles polnud pinget sees, läbi, et tagada ohutu liiklus sõidukitele. Olukorra lahendamisega tegelesid edasi elektrikud.

Pärnumaa

27. novembril kell 10.37 teavitati häirekeskust, et Pärnus Savi tänaval on süttinud puiduhakke kuhi, umbes kolme ruutmeetri suuruselt. Teataja ise kaevas juba ettevaatavalt hakkehunniku kopaga laiali, et päästjatel oleks hea kohe kustutama asuda. Tõenäoliselt isesüttimise teel põlema läinud hakkpuidu aun kustutati kella 11.08-ks.

28. novembril kell 02.04 teatati häirekeskusele, et Paikuse alevis Paide maantee korrusmaja keldris põleb paberisodi ning suits on jõudnud juba esimese korruse korteritesse. Päästjad kustutasid koheselt põlengu ning kontrollisid üle korterid ja inimesed. Õnneks ei olnud suits palju levida jõudnud ning inimeste evakueerimiseks ei olnud vajadust. Esialgu teadmata põhjusel tekkinud tulekahju likvideeriti kell 02.16. 

27. novembril kell 18.47 vajati päästjaid appi Pärnus Malmö tänavale, kus eakas vanaema oli oma kodus kukkunud ning ei saanud ise ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning kiirabi tegeles patsiendi tervisega edasi. 

Raplamaa

26. novembril kell 14.32 helistas häirekeskusele mures inimene Kehtna alevikust Kooli tänavalt, kelle kass oli jäänud köögikapi taga olevate ventilatsioonitorude vahele kinni. Kehtna vabatahtlikud päästjad eemaldasid kraanikausi kapi, avasid veidi ventilatsioonišahti ning vabastasid kiisu. Perenaine ja lemmik viidi õnnelikult taas kokku.