Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. novembril kell 11.36 said päästjad väljakutse Harku valda Paldiski maanteele, kus naabrid märkasid, et ühe eramaja korsten põleb. Päästjate saabudes korstnast leeki enam näha ei olnud, küll aga tuvastas päästemeeskond isolatsioonimaterjali hõõgumise korstna ja seina vahel, mis sai kustutatud kella 12.23 paiku. Kuna korsten ei vastanud tuleohutusnõuetele, keelasid päästjad elanikul, kes õnnetuses viga ei saanud, küttekolde edasise kasutamise.

29. novembril kell 20.11 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele, mis leidis aset Kuusalu vallas Suurpea külas asuvas bussipeatuses. Kraavi sõitnud liinibuss, mille reisijad õnneks vigastada ei saanud, oli risti tee peal ning päästjad aitasid selle kraavist välja kella 20.44 paiku.

29. novembril kell 22.35 teatas häirekeskusele Harku vallas Laabi külas elav inimene, et tema aia taga põleb lahtise leegiga sõiduauto Škoda. Päästjate saabudes oli autoomanik kohal ning selgus, et ta oli püüdnud leeke tulekustuti abil ka ise maha suruda, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Autoomanik kirjeldas, kuidas sõiduk äkitselt keset teed seisma oli jäänud ning kõikvõimalikud tuled armatuurlaual põlema olid läinud. Seejärel jättis ta auto tee äärde seisma ning siirdus koju traktori järele, et sellega auto minema viia, kuid tagasi tulles oli sõiduk juba lausleekides. Päästjad kustutasid tehnilise rikke tagajärjel süttinud sõiduki kella 23.23 paiku. Kahjuks hävis sõiduk tules täielikult.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. novembril kell 10.37 käisid päästjad Tartus Riia tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee välja voolanud vedelikest ja vabastasid liikluse.

30. novembril kell 00.06 teatati, et Elvas Tartu mnt ripub tee kohal madalal kaabel, millele võib kõrgem auto sisse sõita. Päästjad selgitasid, et tegu on tänavavalgustuse kaabliga. Kaabel tähistati ohulindiga ja olukorrast teavitati kohalikku omavalitsust.

Võrumaa

29. novembril kell 16.42 teatati, et Antsla-Kanepi mnt 9. km on rekka mäest tagasi alla libisenud, teepervele kinni jäänud ning takistab liiklust. Päästjad viskasid auto rataste alla kruusa ning aitasid sõiduki liikuma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. novembril kell 7.22 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kasekese aiandusühistus Saare tänaval põles lahtise leegiga suvila. Kohale tulnud omanik kinnitas, et hoones kedagi ei viibinud. Päästjad suutsid tulele piiri panna kella 8.31-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

30. novembril kell 8.15 teatati häirekeskusele tulekahjust Paides Aiavilja tänaval asuvas alajaamas. Alajaamast oli elekter välja lülitunud ning päästjad said kustutustöid teostada. Tulekahju likvideeriti kell 08.52, edasi tegeleb olukorraga elektriettevõte.