Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-01. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. novembril kell 17.11 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Vana-Kalamaja tänaval asuva elumaja juurde on veetud suur ca 200 liitrine tünn, milles plaanitakse lõket tegema hakata. Päästjad kustutasid saabudes tünni tehtud lõkke ning politsei tagas samaaegselt valve, sest lõkketegjad ei allunud korraldustele majale liiga lähedal asuv suur lõke iseseisvalt kustutada. Päästjad said samasse kohta väljakutse ka kell 20.11, mil lõke oli taas süüdatud ning sedakorda toimetati tünn pärast selles olnud lõkke kustutamist maja juurest minema.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

30. novembril kella 12.33 ajal käisid päästjad Põlva-Reola mnt 8. km teelt eemaldamas murdunud liiklust ohustavat puud.

Tartumaa

30. novembril kell 8.49 teatati, et Nõo vallas Illi külas Elva-Kintsli teel libises sõiduauto kraavi. Päästjad aitasid auto teele tagasi tõmmata ja sõidutasid terveks jäänud 80-aastase juhi koju.

Kell 11.32 teatati, et Tartus Kasesalu tänaval on puu teele ning elektriliinile langenud. Päästjatel õnnetus puu teelt eemaldada. Õhuliini võimalikust rikkest teavitati elektrikuid.

Kell 12.23 teatati, et Nõo vallas Luke küla piirkonnas libises liinibuss kraavi. Juht ja bussis olnud kaks reisijat viga ei saanud. Päästjad viisid reisijad autoga Luke keskusesse. Bussi väljatõmbamise korraldamine jäi omanikfirma ülesandeks.

Kell 23.36 teatati kraavi sõitnud autost Alatskivi aleviku piirkonnas. Juht viga ei saanud. Päästjad lasid tal puksiiri saabumiseni oma autos soojas olla.

1. detsembril kell 5.30 põlesid Tartus Käo põik tänaval kaks plastikust prügikasti ja kõrval oleva garaaži sein. Päästjad kustutasid tulekahju, mis süttis ära visatud kuumast tuhast. Tuha ära visanud elanikule selgitati, et kuumal tuhal tuleb tulekindlas kaanega nõus lasta enne ära viskamist tükk aega jahtuda. Soodsatel tingimustel võivad söed tuhas hõõguda mitmeid päevi ja ära visates tekitada tulekahju.

Valgamaa

30. novembril kell 14.21 käisid päästjad Tõrva vallas Holdre külas teelt eemaldamas murdunud liiklust ohustavat puud.

Kell 15.18 teatati, et Valgas Tähe tänaval jäi invatakso koos ratastoolis reisijaga hange kinni. Päästjad aitasid väikebussi liikuma.

Võrumaa

30. novembril kell 21.36 käisid päästjad Setomaa vallas Kalatsova külas rekkaga juhtunud liiklusavariil. Päästjad kontrollisid kraavis oleva rekka tule- ja lekkeohutust. Juht viga ei saanud. Rekka välja tõmbamine jäi omaniku ülesandeks.

Kell 22.17 käisid päästjad Rõuge vallas Nursi külas kustutamas ehitusjäätmetest prahilõket.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. novembril kell 13.48 toimus liiklusõnnetus Toila vallas Pühajõe külas Tallinn-Narva maantee 171. kilomeetril, kus osalesid kaks sõiduautot ning üks veoauto. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu. Liiklusõnnetuses keegi viga ei saanud.

30. novembril kell 14.52 anti teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval põles maja ees paberikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 15.20.

30. novembril kell 17.51 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Põhja alleele, kus apteegi laes oli sädemeid ja tossu hakanud levitama laelamp. Päästjad tegid kindlaks, et valgustis oli tekkinud lühis, mille tagajärjel süttis kondensaator. Kuna lamp oli vooluvõrgust välja lülitatud, kustus lokaalne põleng iseenesest ning kohale kutsuti elektrikud.

1. detsembril kell 00.17 andis murelik elanik häirekeskusele teada, et Narvas Kreenholmi tänaval oli kortermajas tunda põlemise lõhna. Kohale kiirustanud päästjad tegid saabumise järel kindlaks korteri, kus elanik oli pliidile unustanud toidu. Kahjuks puudus korteris suitsuandur, mis on Eestis kohustuslik juba 11 aastat. Päästjad viisid omanikule läbi selgitustöö.

Lääne-Virumaa

30. novembril kell 15.00 teatas tähelepanelik inimene, et Tapa vallas Võhmuta külas põletati lõkkes rehvi. Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad leidsid kirjeldatud tulekolde ning selle juurest ka lõkketegija. Vabatahtlikud päästjad kustutasid keskkonda ohustava lõkke ning viisid läbi selgitustöö, et lõkkes on lubatud põletada ainult pappi, paberit ja immutamata puitu.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. novembril kell 11.47 teatas möödakäija häirekeskusele, et Paikuse alevis Tamme tänaval asuva eramu korsten põleb. Päästjad tuvastasid puhastamata kortsnas tugeva tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustutitega. Omanikul keelati kütmine seni, kuni korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud ning tahmast puhastanud.

1.detsembril kell 03.22 andis turvafirma häirekeskusele teada, et Surju keskuses asuvas kortermajas on ühes korteris käivitunud Nublu suitsu- ja vingugaasiandur ning elanikega kontakti saada ei õnnestu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid joobekahtlusega inimese, kes oli ahju küttes kas siibrit mitte üldse avanud või sulgenud selle liiga vara ning viibinud kaua vingu täis korteris. Päästjad tõid kannatanu korterist välja ning andsid kiirabi hoole alla, kes inimese haiglasse toimetasid. Päästjad ventileerisid eluruumid.