Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 01.-02. detsember

Põhja päästekeskus

Harjumaa

1. detsembril kell 11.11 teatas Jõelähtme vallas Kostivere alevikus elav tähelepanelik inimene häirekeskusele, et luik on tiigijäässe kinni jäänud ning lindu saadeti abistama päästjad. Pinnaltpäästja lähenedes suutis aga luik end siiski kuidagi kokku võtta ning rabeles end ise jää küljest lahti.

2. detsembril kell 01.10 said päästjad väljakutse Maardusse, kus Vana-Narva maanteel asuvast vineeritehasest oli näha suitsu tõusmas. Tulekolle avastati kella 01.44 paiku ning selleks osutus hoone küljes olev elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu ning veendusid edasises ohutuses kella 02.14 paiku ning edasi tegelesid kilbi remonttöödega kohale saabunud elektrikud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. detsembril kell 11.00 käisid päästjad Tartu vallas Kärevere külas sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus abistasid kannatanu väljatõstmisel avariilisest sõiduautost ning kiirabiautoni transpordil. Ühtlasi kõrvaldati süttimisoht ning seejärel kateti absorbentainega lekkinud mootoriõli.

Viljandimaa

1. detsembril kell 9.00 andis hädaabikõne tegija häirekeskusele teada, et tema arvates on Viljandis Valuoja pst piirkonnas Paala järvel jäässe külmunud luik. Olukorda kontrollima suundunud päästjate lähenedes tõusis lind lendu. 

Kell 14.21 teatati, et Viljandi vallas Auksi külas Auksi järve jääl on näha lamavat metskitse. Ilmselt oli kits lumisel ja libedal jääl sumpamisel jõu kaotanud, nõrkenud ning jalgu enam alla ei saanud. Pinnaltpäästevarustuses päästjad tõid metskitse järvelt ära ning hoidsid teda jõu taastumiseni teki sees soojas. Seejärel jalutas kitseke omal jõul loodusesse.

Võrumaa

2. detsembril kell 3.16 teatati, et Võru vallas Hinsa külas põleb suur kõrvalhoone (6x15 m). Päästjate saabudes oli leekides pool hoonest. Tulekahju levik piirati ligi tunniga ning kustutati kell 5.11. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hoone otsas olevast abiruumist, mida oli hilisõhtul köetud. Päästjad leidsid hoonest 4 gaasiballooni, mis õnneks ei olnud plahvatanud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.