Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. detsembril kell 05.27 saabus häirekeskusele teade, et Gonsiori tänaval põleb sõiduauto. Päästjate saabudes oli autoomanik püüdnud sõiduki salongis põlevat armatuurlauda ka ise kustutada, kuid kuna ta oli selle käigus kätele viga saanud, anti ta tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad kustutasid põlengu kell 05.47 ning eemaldasid edasise ohutuse huvides ka sõiduki akuklemmid.

Harjumaa

3. detsembril kell 00.46 sai häirekeskus teate, et Raasiku alevikus Roosi tänaval asuvast ühekordse elumaja katusest tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid maja katlaruumis ja keldrikorrusel kõrgenenud vingugaasinäidu ning tuulutasid ruumid. Majaelanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile ning õnneks oli temaga kõik korras. Päästjad kustutasid katlas tule ning palusid elanikul kiiremas korras kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi enne järgmist kütmist üle kontrolliks. Õnneks oli eluruumides olemas töökorras vingugaasiandur.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. detsembril kell 11.08 teatati, et Tartumaal Kastre vallas Aardlapalu karjääri ja Emajõe vahelisel kanalil, mida kutsutakse Savijõeks, kukkus inimene läbi jää. Pinnaltpäästevarustuses päästjad pidid õnnetuspaigani paarsada meetrit minema jalgsi ja osaliselt läbi võsa. Teadvuse kaotanud kalamees saadi kaldast paarikümne meetri kauguselt jääaugust kätte ning toodi kaldale kell 11.34. Päästjad alustasid elustamisega, mis anti üle kiirabi töötajatele. Kiirabitöötajad jätkasid elustamist ja viis mehe haiglasse, kus ta kahjuks suri.

2. detsembril kell 21.30 said päästjad väljakutse Tartus Vorbuse külas Tallinn-Tartu mnt 171. km rekka ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariile. Päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil sõiduautost välja kolm kannatanut. Üks inimene oli kahjuks hukkunud, teised viidi kiirabiga haiglasse. Veoautojuht viga ei saanud. Veoauto ja selle koorma teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Ida päästekeskus

2. detsembril kell 11.44 anti teada, et Narvas Kreenholmi tänava kortermajas oli kuulda suitsuanduri signaali ning tunda põlemise lõhna. Päästjad leidsid pärast saabumist eest lukus uksega korteri, kus oli pliidile unustatud söök. Päästjatel tuli korterisse siseneda 2. korruse aknast ning ohtlik olukord likvideerida. 

2. detsembril kell 15.59 teatas tähelepanelik inimene, et Narva-Jõesuus Perjatsi külas Geoloogia tänavaval põles suur lõke. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke lumega.

2. detsembril kell 18.33 anti häirekeskusele teada, et Narvas A. Puškini tänaval oli kortermaja juures tunda gaasilõhna. Päästjad tegid kindlaks, et gaas pärines maja juurde pargitud sõiduautost. Kohale kutsuti masina omanik, kes keeras gaasikraani kinni ning pöördus autoteenindusse.

2. detsembril kell 18.33 oli päästjate abi vaja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Salu tänaval, kus kortermaja katusel rippus ohtlikult ventilatsioonirest. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning eemaldasid katuselt resti.

2. detsembril kella 19.37 ajal märgati Kohtla-Järvel Karja põigus kahekordse elumaja korstnast lenduvaid sädemeid ja tulekuma. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et korstnas oli toimunud põleng ning jahutasid ahju. Olles veendunud, et edasist ohtu pole, suundusid päästjad komandosse tagasi kell 19.51.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. detsembril kell 18.57 helistas häirekeskusele mures lapselaps, kelle vanaema oli Paides Karja tänava kodus kukkunud ning ei saanud ise ust avama tulla. Päästjad avasid lukus ukse ning kiirabi pääses pea ööpäeva põrandal pikali olnud eaka memme juurde. 

Läänemaa

2. detsembril kell 9.58 andis hädaabikõne tegija häirekeskusele teada, et tema arvates on Haapsalus Sadama tänaval jäässe külmunud neli noort luike. Olukorda kontrollima suundunud päästjate lähenedes liikusid linnud eemale, midagi viga neil ei olnud. Terved ja tugevad linnud üldiselt jäässe ei külmu ning suudavad enda eest seista. Enne päästeauto- ja varustusega päästemeeskonna kohale kutsumist tasub veenduda, ennast ohtu seadmata, kas lind ikka on päriselt hädas.

2. detsembril kell 20.20 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Kullamaa kooli juurde. Põlema oli süttinud koolihoone ühekordse osa katusealune ja pööning. Päästjate esialgsel hinnangul elektrijuhtmest põlema süttinud katuse ning pööningu põlemisele pandi piir kell 21.13. Päästjad avasid umbes paarikümne ruutmeetri jagu katusekonstruktsioone, et tuvastada kõik võimalikud tulekolded. Tulekahju likvideeriti kell 22.27. 

Saaremaa

3. detsembri hommikul kell 8.30 anti häirekeskusele teada, et Kuressaare Maxima kaupluse sissepääsu juures on tunda kärsahaisu. Päästjad tuvastasid kärsahaisu tekitajana ukse kohal oleva soojapuhuri, mis seepeale vooluvõrgust välja lülitati. Kohale kutsutud elektrik vaatab seadmed ohutuse tagamiseks üle.