Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. detsembril kell 12.08 said päästjad väljakutse Haabersti linnaossa, kus Paldiski maanteel Harku järve ääres põles sõiduauto. Päästjad kustutasid põleva auto kell 12.16 ning suundusid seejärel järvejää pealt ära kutsuma inimesi, kes ei tajunud, et jää on veel liiga nõrk, et inimest kanda.

4. detsembril kell 19.29 helistas häirekeskusesse pahane inimene, kes teatas, et tema naine ning laps on Lasnamäe linnaosas Loometsa tänaval asuva elumaja liftis juba pikka aega kinni ja liftiavarii tehnikud pole veel kohale jõudnud. Kohale saabunud päästjad aitasid naise koos lapsega liftist välja kella 19.46 ajal.

5. detsembril kell 12.57 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Läänekaare tänaval on kahekordse puidust elumaja korstnast leek väljas. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et nii korstnas kui soemüüris põles tahm ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 13.37 ajal. Elanikel keelati edasine kütmine ning paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda spetsialist, kes küttesüsteemi üle kontrolliks. Õnneks elanikud viga ei saanud.

5. detsembril kell 15.20 paluti päästjaid appi inimesele, kes Kristiine linnaosas Lehe tänaval oli oma autovõtmed kogemata kanalisatsioonikaevu pillanud. Päästjad said võtmed kaevust kätte kella 15.47 ajal.

5. detsembril kell 16.18 teatati, et Kristiine linnaosas Koskla tänaval asuva kahekordse elumaja ühest korterist imbub suitsu. Kohale saabunud päästemeeskond sisenes saabudes korterisse ning tõi sealt välja eaka naisterahva, kes anti üle kiirabile. Päästjad kustutasid tulekahju kella 16.51 ajal ning esialgsel hinnangul sai see alguse ahju kütmisest, mille tagajärjel süttis ka diivan. Päästjate esialgse vaatluse põhjal oli vanadaam ilmselt ahjuukse lahti jätnud ning sealt lendunud sädemed süütasid küttekolde kõrval asuva diivani. Korter sai tugevaid kuuma- ja tahmakahjustusi. Päästjate kannatanuni jõudmist soosis asjaolu, et üksi elava eaka naisterahva naabritel oli olemas tema korteri võti. 

5. detsembril kell 17.54 helistas häirekeskusesse meesterahvas, kes teatas, et tema Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval elav ema on oma korteri vannitoas kukkunud ning saab küll rääkida, kuid kahjuks püsti ega ust avada ei saa. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Harjumaa

3. detsembril kell 17.47 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Kassitatra teel põleb mahajäetud suvilahoone. Päästjate saabudes põles elumajade vahetus läheduses asuv suvila lahtise leegiga. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 18.09 paiku ning järelkustutustööd lõpetati kell 19.33.

4. detsembril kell 07.32 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Jõelähtme vallas Maardu-Raasiku maantee 1. kilomeetril. Auto oli libeduse tõttu teelt välja vastu teepiiret sõitnud ning takistas liiklust. Päästjad tõmbasid sõiduki teepervele nii, et liiklus sai vabastatud. Inimesed õnneks viga ei saanud.

4. detsembril kell 18.31 said päästjad teate, et Saue vallas Laagri alevikus on Soosambla tänaval asuva eramaja saun suitsu täis. Päästjate saabudes ei olnud suits õnneks eluruumidesse veel levinud ning pärast saunaruumi tuulutamist ja hoone kontrollimist tuvastas päästemeeskond, et suitsulevik sai alguse katkisest saunakerisest. Inimesed kannatada ei saanud.

5. detsembril kell 13.19 leiti Kloogarannast Treppoja oja lähedusest lume seest vigastatud kotkas. Päästjad toimetasid linnu esmalt komandosse ning andsid ta seejärel üle Keskkonnaameti spetsialistidele.

5. detsembril kell 14.33 paluti päästjad appi liiklusõnnetusele, mis toimus Lääne-Harju vallas Meremõisa külas, kus sõiduk oli libeduse tõttu teelt välja kraavi paiskunud. Juht õnneks viga ei saanud ning päästjad tõstsid avariilise sõiduki kraavist välja kella 15.31 ajal.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. detsembril kell 14.49 teatasid tähelepanelikud elanikud, et näevad kaugelt Tartus Sõpruse tänaval vanemat naist, kes on rõdu lumest puhastamise ajal sulgunud ukse pärast ilmselt lõksu jäänud. Päästjad aitasid kinni kiilunud rõduukse avada ning naine pääses tuppa. Õnneks olid tal seljas soojad riided ning külma ta ei saanud.

Valgamaa

3. detsembril kell 7.16 teatati, et Valgas Sepa tn pole elanikud juba mitu päeva vanemaealist naabrinaist näinud ja ta ei vasta telefonile. Päästjad sisenesid rõdu kaudu korterisse ja leidsid toa põrandalt abivajava naise. Kiirabi toimetas patisendi haiglasse. Päästjad saavad sagedasti väljakutseid, kus liikumisraskustega vanemaealine on kodus kukkunud ega suuda enam püsti saada, abi kutsuda ega ust avada. Päästjad soovitavad kukkumisohus inimestel ka kodus alati hoida endaga kaasas mobiiltelefon, millega vajadusel abi kutsuda.

5. detsembril kell 12.32 teatati, et Otepää vallas Komsi külas kukkus koer läbi Venevere järve jää. Esimesena kohale jõudnud Puka vabatahtlike päästjate saabumise ajal oli näha 20 meetri kaugusel kaldast jääaugus koera ja talle appi läinud koeraomanikku, kes oli veeohutuspüstakult kaasa võtnud päästerõnga. Puka vabatahtlike silme all vajus koeraomanikust mees läbi jää. Vabatahtlik liikus redelitele toetudes koera ja meheni, kuid hakates suurt 60 kilost koera veest välja tirima vajus ta koos loomaga ka ise läbi jää. Samal ajal kohale jõudnud kuivülikondadesse riietatud Tõrva kutselised päästjad tõid ujuva päästelaua abil koeraomaniku, koera ning vabatahtliku elusalt ja tervelt kaldale. Kannatanud said ilusti koju sooja ning on teadaolevalt täie tervise juures.

Viljandimaa

3. detsembril kell 20.30 teatati, et Viljandis Endla tänaval on elamus kuulda häiresignaale. Päästjad selgitasid, et liiga vara suletud ahjusiibri tõttu oli tuppa imbunud vingugaas, millest vingugaasiandur häirega õnneks märku andis. Ruumid tuulutati ja keegi viga ei saanud. 

5. detsembril kella 21.07 ajal põles Viljandi vallas Lolu külas lausleekides kõrvalhoone (8x18 m). Hoone hävis tulekahjus. Kustutustööd lõpetati kell 23.31. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

4. detsembril kell 13.32 teatati, et Rõuge vallas Kangsti külas süttis põlema suitsusaun. Elanikud summutasid põlengut ämbriga vett loopides. Päästjate saabudes oli laastukatuse vahelt veidi leeke näha. Põleng kustutati kell 15.57. Tulekahju sai alguse rikkest saunkerises, kust tuli lae vahele levis.

5. detsembril kell 14.23 teatati rekkaga juhtunud liiklusavariist Setomaa vallas Koidula külas, mille tõttu oli purunenud kütusepaak ja maha voolanud umbes 500 liitrit diiselkütust. Päästjad sulgesid lekke ning katsid reostuse vedelikku imava absorbentaine ja saepuruga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. detsembril kell 13.06 anti Eesti Metsloomaühingust teada, et Narvas 26. Juuli tänaval oli katuse vahel kinni kull, kelle kätte saamiseks oli vaja päästjate abi. Veerand tundi hiljem olid päästjad linnu vabastanud ja ühingu esindajale üle andnud.

3. detsembril kella 13.14 ajal andis tähelepanelik inimene teada, et Alutaguse vallas Tärivere külas oli Iisaku karjääri jääl meesterahvas kala püüdmas. Päästjate saabudes tuli kalur jäält ära ning talle tehti selgitustöö jääle mineku ohtlikkusest.

3. detsembril kell 13.27 kutsuti päästjad appi Alutaguse valda Kurtna külla, kus Kurtna järvel märgati hädas looma. Päästjad liikusid umbes ühe sentimeetri paksusel jääl loomani ning selgus, et tegu oli hätta sattunud kährikuga. Kella 14.36-ks olid päästjad koos loomaga kaldal, kus viimane anti kohalike inimeste hoolde, et ta jälle loomulikku elukeskkonda saaks liikuda.

3. detsembril kell 23.30 hakkas suitsuandur tööle Narvas Pähklimäe tänava viiekorruselises kortermajas. Naabri äreva kutse peale kohale kiirustanud päästjad leidsid eest pliidile unustatud toidu. Korter tuulutati ning omanikule tehti selgitustööd.

4. detsembril kella 16.13 ajal andis Narva-Jõesuu Raja tänava elanik teada, et vastasmaja katusel jooksis ringi rebane. Kuna loom oli seal viibinud juba umbes 30 tundi, oli appi vaja päästjaid, kes lingu abil reinuvaderi kinni püüdsid ning metsa toimetasid.

4. detsembril kell 18.56 teatati häirekeskusele, et Narvas Rüütli tänaval märgati kampa alaealisi askeldamas kasutuseta jäetud hoones. Kuna oli kahtlus, et majas tehakse lõket, saadeti kohale päästjad, kes leidsidki eest põleva prügi ja autorehvi. Päästjad kustutasid põlengu, kuid lõkkemeistreid tabada ei õnnestunud.

5. detsembril kell 17.23 tuli päästjatel käia Narvas Võidu prospektil kustutamas üheksakorruselise kortermaja prügišahtis lõõmanud põlengut. Kella 17.31-ks oli ohtlik olukord likvideeritud.

Lääne-Virumaa

5. detsembril kell 10.09 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Järsi külas põles suvilana kasutuses olnud maja. Tulekahju kolle oli elutoas, kuid hinnanguliselt põles hoonest umbes 100 ruutmeetri suurune ala. Päästesündmus lõpetati kella 12.33 ajal. Tulekahju ajal hoones inimesi ei viibinud ning põlengu asjaolud on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. detsembril kell 11.35 teatati häirekeskusele, et Prähnu külas põleb kõrvalhoone. Tõenäoliselt ehitusliku vea tõttu süttis põlema metallkorstna kõrva olnud palksein, kuid varajase avastamise tõttu tulekahju õnneks suureks paisuda ei jõudnud. Päästjad kustutasid põlengu kell 12.26.

Järvamaa

5. detsembril kell 12.03 teavitati häirekeskust, et Paides Vedruka külas põleb elumaja. Päästemeeskonna saabumise ajaks oli maja lausleekides ning katus sisse kukkunud. Päästjad suutsid põlengule piiri panna kella 14.45, kuid tulekahju täielik likvideerimine kestis kella 15.04ni. Tulekahju tekkepõhjuseid hetkel teada ei ole.

Läänemaa

3. detsembril märkasid möödasõitjad Haapsalus Väikese Viigi õrnal jääl kahte tõukeratastega last. Lapsed olid küll üsna kalda ääres, kuid jää oli veel nõrk ja sellel viibimine eluohtlik. Päästjad kutsusid lapse jää pealt ära ning selgitasid neile jääl viibimise ohtlikkust. 

5. detsembril kell 11.39 said päästjad teate hoonepõlengust Haapsalu linnas Põgari-Sassi külas. Päästjate saabudes põles umbes 8 x 12 meetrine hoone lausleegiga. Tulekahju tekkimise põhjust hetkel teada ei ole. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.22. Elanikule leiti maja elamiskõlbmatuks muutumise tõttu asenduspind ning pere koer toimetati varjupaika hoiule.

Pärnumaa

3. detsembril kell 16.03 said päästjad väljakutse Tori valda Eametsa külla, kus oli põlema süttinud kahekordne eluhoone. Päästjate saabudes oli leek esimese korruse lae all ning põleng levis edasi vahelaes ja -seinas. Sisenenud suitsusukelduslüli lokaliseeris põlengu kell 16.24 ning seejärel avasid päästjad umbes paari ruutmeetri ulatuses lae- ja seinakonstruktsioone. Elumajas puudus töötav suitsuandur.

4. detsembril kell 16.22 teatati häirekeskusele tulekahjust Tori vallas Selja külas. Põlema oli süttinud söetehase puidukuivati. Päästjad asusid koheselt kustutama katusealuse all lausleegiga põlenud kuiva puitu. Tulekahjule suudeti piir panna kell 17.41 ning tulekahju täielikuks kustutamiseks tõmbas traktor puidu varjualusest välja. Põleng likvideeriti täielikult kell 19.18. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

5. detsembril kell 22.17 teavitas möödasõitja, et Pärnus Kase tänaval on näha tulekuma. Päästemeeskond tuvastas põlengu vineeritehase aspiratsioonifiltrite kambris, kus kokku 100 filtrit. Päästjad asusid väljaspool hoonet asunud kambris olnud tulekahju kustutama väljast, samal ajal kindlustas suitsusukelduslüli, et tuli ei leviks hoones sees. Kell 23.45 saadi suurem põlemiskoormus maha. Hoones avati suitsuluugid ning päästjad kontrollisid ülejäänud tootmishoone ventilatsioonisüsteemid ohutuse tagamiseks üle. Päästetöid raskendas väga külm ilm, mistõttu muutus pinnas ja trepid libedaks ning ohtlikuks. Tulekahju likvideeriti kell 00.11. Sündmusele reageerisid Häädemeeste, Pärnu, Pärnu-Jaagupi ja Vändra päästemeeskonnad.

Raplamaa

4. detsembri varahommikul kell 5.17 teavitati häirekeskust tulekahjust Aespa alevikus Viljaku tänaval. Päästemeeskonna saabudes põles lahtise leegiga abihoones asunud garaaž. Põlengu kuumuse tõttu purunesid põlengust umbes kümne meetri kaugusel asuval eluhoonel aknad ning süttimisohus oli juba ka hoone fassaad. Päästjad asusid esmalt kaitsma eluhoonet süttimise eest ning piirama garaažipõlengut. Tulekahjus hävines täielikult garaaž ning tõenäoliselt tulekahju põhjustanud auto. Hoonest toodi välja kanad ning gaasiballoonid. Tulekahju likvideeriti kell 8.35.

4. detsembril kell 23.18 märkas pererahvas elumajaga kokku ehitatud saunas põlengut ning teavitas sellest häirekeskust. Kohila valda Urge külla kiirustanud päästjad tuvastasid põlengukolde sauna korstna vahetus läheduses. Põleng lokaliseeriti kell 00.16 ning ära suudeti hoida tulekahju levik eluhoonesse. Tulekahju täielikuks kustutamiseks ja tulepesade leidmiseks võtsid päästjad lahti seina- ja katusekonstruktsioone. Põleng likvideeriti kell 00.29.

6. detsembri öösel kell 02.08 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Järvakandi alevis Nõlva tänaval on põlema süttinud saun. Päästemeeskonna saabudes põles elumajaga kokku ehitatud sauna leiliruum ning hoones oli palju suitsu. Tulekahjule pandi piir kell 02.36, kuid tulekahju likvideerimiseks avati veel saunaruumi konstruktsioone ning kontrolliti pööningut. Kell 03.36 tulekahju likvideeriti.