Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. detsembri varahommikul kell 5.11, sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Kotka tänaval asuva kolmekordse elumaja üks korter on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et suitsu tuleb kamina seina vahelt ning see on levinud juba ka vahelagedesse ja pööningule. Kella 5.47 ajal oli põleng levinud veel kahte korterisse ning ca 15 minutit hiljem oli punane kukk enda alla matnud juba ka trepikoja ja kolmanda korruse vaheseina, mida päästjad koheselt kustutama asusid. Kell 6.27 alustati kogu maja evakuatsiooniga ning kella 7.44-ks oli 17 inimest paigutatud kohale tellitud bussi sooja. Õnneks ükski elanik põlengus kannatada ei saanud. Kuna maja pööninguosale, kus hetkel suurem tulekolle asub, puudub seestpoolt ligipääs, kasutavad päästjad kustutustöödeks redeleid ning tõstukeid. Hetkel kustutustööd veel kestavad ning päästesündmusele on kaasatud 12 päästemeeskonda Kesklinna, Kopli, Lasnamäe, Lilleküla, Keila, Muuga ja Nõmme komandodest ning vabatahtlikud Tabasalust ja Hüürust. Liiklus Kotka tänaval on häiritud ning seda reguleerib politsei. Põlengust leviva rohke suitsu tõttu palume Kristiine linnaosa elanikel aknad suletuna hoida.

6. detsembril kell 13.01 teatas Lasnamäe linnaosas Sikupilli tänaval üksi elav vanadaam, et ta ei saa kuidagi oma akent kinni ja tuba on juba väga külmaks läinud. Kuna ühtegi naabrit, kellelt abi küsida, samuti kodus ei olnud, saadeti kohale päästjad, kes aitasid eakal naisterahval akna sulgeda.

6. detsembril kell 19.54 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kalevipoja tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto Audi. Kohale saabunud päästemeeskond kustutas tulekahju kell 20.23 ning lähedal asunud sõidukid ega inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

6. detsembril kell 22.45 saabus häirekeskusele kõne Mustamäe linnaosast, kus Vilde teel elav inimene teatas, et tema eakas naaber ei ole juba mitu tundi telefonile vastanud, mis tema puhul kindlasti tavapärane ei ole. Kohale saabunud päästjad sisenesid teisel korrusel asuvasse korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest põrandal lebava naisterahva, kes kurtis halba enesetunnet. Päästjad andsid kannatanu üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas ning sulgesid ka korteris töötanud gaasipliidi.

Harjumaa

6. detsembril kell 9.36 käisid päästjad Viimsi vallas Pringi külas vabastamas raudaia lattide vahele kinni jäänud kitse. Kitseke vabastati päästjate poolt kella 10.00 paiku ning ta jooksis tervena tagasi loodusesse.

7. detsembril kell 2.55 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Maardu linnas veeru tänaval. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kell 3.39 ning sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. detsembril kell 19.14 teatati, et Jõgeva vallas Kudina külas on elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et katkises ja puhastamata korstnas põleb tahm. Luugid ja siibrid suleti ning põleng sumbus. Õnneks korstnast välja lennanud sädemed lumist katust ei süüdanud. Kütteseadme kasutamine keelati kuni parandus- ja hooldustööd tehtud. 

Tartumaa

6. detsembril kell 8.34 said päästjad väljakutse Kastre valda Aardlapalu külla Tõrvandi-Roiu-Uniküla tee 3. km, kus oli juhtunud liiklusavarii kahe sõiduautoga. Päästjad andsid kaks kannatanut üle kiirabitöötajatele, kes nad haiglasse toimetasid. Seejärel puhastati tee avariijäänustest ning turvati avariiliste autode treileritele tõmbamist.

Võrumaa

6. detsembril kell 15.30 teatati liikumisraskustega luigest Antsla vallas Ähijärve külas Haabsaare-Saru mnt. 6. km. Päästjad püüdsid ilmselt viga saanud linnu kinni ja viisid keskkonnaameti spetsialisti saabumiseni komandosse sooja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. detsembril kell 19.52 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Konsu külas põleb kahekorruseline suvila. Teataja sõnul sai tulekahju alguse kamina kütmisest, mille tagajärjel süttisid korstna ümbruses puitkonstruktsioonid. Päästjate saabumise ajaks olid lahtised leegid majast väljas. Tulekahjule pandi piir kell 20.44 ning kokku oli põlemise pindala hinnanguliselt 4 ruutmeetrit. Päästjate saabumise ajaks hoones inimesi ei viibinud. Päästetöö muutis keeruliseks kitsastest ja lumistest teedest tingitud raskendatud ligipääs suvilale.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

6. detsembril kell 14.05 süttis Kõrgessaare alevikus põlema sõiduauto. Kohal olnud inimesed asusid koheselt ka ise auto kustutamisega tegelema ning koos kohale saabunud päästemeeskonnaga kustutati autopõleng kell 14.29. Auto süttimise põhjuseid teada ei ole.

Raplamaa

7. detsembril kell 7.02 teavitati häirekeskust, et Aespa alevikus on Metsarahu tänaval asuvas majas süttinud põlema korsten. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, puhastasid lõõri ning palusid inimesel esimesel võimalusel korstnapühkija kutsuda.