Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. detsembril kell 10.58 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel põleb tootmisettevõtte territooriumil suur prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad lõikasid hoonete vahetus läheduses põleva konteineri katusele kaks ava, et selle sisu kustutada. Põleng lokaliseeriti kell 11.43 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada konteinerisse visatud suitsukonist.

7. detsembril kell 15.56 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Õismäe teel elav inimene, kes teatas, et tema eakas ning üksi elav naabrinaine on oma korteris kukkunud ning nutab, sest ei saa enam kuidagi püsti. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

7. detsembril kell 18.10 anti häirekeskusele teada, et Pirita linnaosas Jääraku teel asuv kahekordne elumaja on paksult musta suitsu täis. Kohale kiirustanud päästemeeskond leidis tulekolde elumaja keldris asuvast soojuspumba- ja boileriruumist, mis oli suures osas juba ise kustunud tänu tulekahju käigus sulanud veetorust pritsinud veele. Päästjad sulgesid veekraani, ventileerisid kõik ruumid ning likvideerisid ohtliku olukorra lõplikult kella 19.22 ajal. Elanik õnneks kannatada ei saanud, kuid kuuma- ja tahmakahjustusi said nii maja kelder kui ka mõlema korruse eluruumid.

Harjumaa

7. detsembril kell 13.38 helistas häirekeskusesse inimene, kelle Paldiski linnas Kivi tänaval elav eakas hoolealune ei olnud hommikust alates vastanud ei telefonile ega kuulnud uksekella. Kohale saabunud päästjad avasid korteriukse ning leidsid sealt põrandale pikali kukkunud vanaproua. Eaka naisterahva hooldajad jäid temaga kiirabi ootama.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. detsembril kell 20.56 teatati, et Tartus Kruusamäe tänaval läks puidukütte katel rikki ja hakkas tõusva rõhu tõttu paisuma. Inimesed evakueerusid majast. Katla süsteemis oli vee temperatuur 120 kraadi. Päästjad kustutasid katlas tule ja rõhk hakkas langema. Kütmine keelati ja anti juhis kutsuda rikke selgitamiseks katlasüsteemide remondispetsialist.

Valgamaa

7. detsembril kell 15.08 käisid päästjad Valga vallas Supa külas väikebussi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühe kannatanu avariilisest autost hüdrauliliste töövahenditega välja lõigata. Kiirabi viis haiglasse esmaabi andmiseks kokku kolm kannatanut.

Kella 15.33 ajal süttisid Otepää vallas Kasolatsi külas ülekütmisest kuumenenud ahju vastas olevad ajalehed. Põleng kustutati enne laiemat levikut. Päästjad juhivad tähelepanu, et külmaga ei tohi kütta palju korraga, vaid pigem paar korda päevas. 

Kella 17.20 ajal süttis Otepää vallas Keeni külas kogu asulat kütvas katlamajas vahesein. Seina puitkonstruktsioon kustutati ja katlamaja sai tööd tõrgeteta jätkata. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. detsembril kell 13.54 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Kuu tänaval oli süttinud kahekorruseline elumaja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid majast kaks tulekollet – ühe katuse alt ja teise seina seest. Põlengule saadi piir kell 15.18. Kahjuks hävis maja teine korrus. Omaniku sõnul oli ta esimesel korrusel põletiga sulatanud torustikku, mille tagajärjel levis tulekahju seinte vahelt katuse alla. Põlengus inimesed viga ei saanud.

7. detsembril kella 14.23 ajal oli Narva-Jõesuu linnas Auvere külas sõitnud kraavi veoauto. Kuna juht ei pääsenud kabiinist välja, oli vaja päästjate abi. Pärast juhi vabastamist eemaldasid päästjad sõidukilt ka süttimisohu. Tee oli sündmuskohal väga libe.

7. detsembril kell 15.22 kutsuti päästjad Narva I. Grafovi tänavale, kus kortermaja trepikoda oli täitunud suitsuga ning kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad tegid kindlaks korteri, kus ilmselgete joobetunnustega omanik oli pliidile unustanud toidu. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja.

8. detsembril kell 1.09 andis turvafirma töötaja teada, et Narvas Kulgu tänaval oli majade läheduses märgata põlengut. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et leekides oli sõiduauto, mis kella 1.47-ks ära kustutati. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse sõiduki salongist ning süütamisele viitavaid asjaolusid ei leitud.

Lääne-Virumaa

7. detsembril kella 13.06 ajal oli süttinud Rakvere vallas Roodevälja külas heina jahutusseade, mis asus hoonete vahel õues. Päästjad asusid pärast saabumist kahe põhi- ja kahe paakautoga tossavat masinat kustutama ning maisisilo kuivatist eemaldama. Kell 15.17 päästetööd lõpetati.

8. detsembril kell 0.37 anti häirekeskuse infotelefonile teada, et Haljala vallas Aaspere külas, Rõmeda-Põdruse maantee 2. kilomeetril oli sõiduteel kaks surnud kitse, kes tekitasid liikluses ohtliku olukorra. Kell 1.00 leidsid päästjad teelt ühe kitse, kelle teelt eemaldasid, teisest aga oli korduvalt üle sõidetud ning kohale kutsuti jahimehed, et liiklus teel lõplikult ohutuks muuta.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. detsembril kell 19.55 vajati päästjate abi Säreveres Aia tänaval. Freespingiga ühendatud tolmuimeja süttis töötamise käigus põlema. Inimesed viisid tolmuimeja koheselt hoonest välja ning suuremat kahju ei tekkinud.

Pärnumaa

7. detsembril kell 14.11 said päästjad teate tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Pööravere külas. Kütmise tagajärjel oli põlema oli süttinud garaaži korstna ümbrus ja hoone välisfassaad. Tuli levis edasi katusekonstruktsioonidesse. Päästjad likvideerisid põlengu kell 15.24.

7. detsembril kell 20.11 süttis Häädemeeste vallas Reiu külas põlema kaubiku kapotialune. Põleva auto läheduses oli teinegi auto ning ka eluhoone. Kohal olnud inimesed asusid ise koheselt tulekustutitega tuld maha suruma. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.42. Teine auto ja maja kahjustada ei saanud.

Saaremaa

7. detsembril kell 17.54 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Piiri tänaval asuvas elumaja korstnast tuleb leek välja. Peremees asus koheselt lumega kustutama. Päästjad eemaldasid veel üksikud hõõguva tahma kolded ning puhastasid korstna korstnaluuaga. Lisaks kontrolliti korstnajalg üle termokaameraga, vältimaks edasist ohtu. Peremehel keelati kaminat kütta, kuni korstnapühkija on teinud oma toimingud.