Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. detsembril kell 12.33 vajati päästjaid appi liiklusõnnetusele, mis leidis aset Lasnamäe linnaosas Peterburi teel. Vastu posti sõitnud auto oli osaliselt sulgenud ühe sõidusuuna, mis vabastati päästjate poolt kella 12.49 ajal. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

8. detsembril kell 18.46 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Mustamäe linnaosas Sütiste teel. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel toimetati üks inimene kiirabi poolt haiglasse ning päästjad eemaldasid sõidukite süttimisohu.

9. detsembril kell 6.12 helistati häirekeskusesse teatega, et Mustamäe linnaosas Vilde teel asuva elumaja ühest korterist on kuulda suitsuanduri häält ning trepikojas on tunda ka suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid tulekolde esimeselt korruselt, kus põles prügikonteinerite ruum. Põleng likvideeriti päästjate poolt kell 7.00 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval said päästjad mitmeid väljakutseid liiklusõnnetustele, millest suurim leidis aset Harjumaal Saue vallas, kus hukkus üks inimene.

8. detsembril kell 14.14 kustuti päästjad abiks liiklusõnnetusele, mis toimus Harku vallas Vääna-Jõesuu külas. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel said viga 3 inimest ning kaks neist aitasid päästjad sõidukitest välja hüdrauliliste tööriistade abil.

9. detsembril kell 6.21 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 20. kilomeetril on avariisse sattunud kaks veokit, millest üks lahvatas kokkupõrke tagajärjel põlema. Kohale saabunud päästjad leidsid põlevast veokist kustutustööde käigus hukkunu. Päästetööd sündmuskohal lõpetati kell 9.53 ning sündmusega tegeleb edasi politsei.

9. detsembril kell 7.33 toimus kahe sõiduauto kokkupõrge täpselt samas kohas Saue vallas, kus sai viga 2 inimest. Ühe meesterahva andsid päästjad üle kiirabibrigaadile, kes toimetas ta haiglasse. Lisaks eemaldasid päästjad avariiliste sõidukite süttimisohu.

9. detsembril kell 7.48 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Saue vallas Virukülas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 19. kilomeetril. Vastu puud sõitnud autos olnud inimene oli päästjate saabudes saanud abi lahketelt inimestelt, kes sündmuskohalt möödudes ta oma autosse sooja võtsid. Päästjad likvideerisid sõiduki süttimisohu ning andsid autojuhi tervisekontrolliks üle kiirabile. Sündmusega tegeleb edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. detsembril kell 12.28 käisid päästjad Tartu vallas Koogi külas juhatamas Koogi paisjärvel jäält ära seal kalastavat meest. Kalamehele selgitati, et kehtib jääl käimise keeld ning veel liiga õhukesel jääl viibimine on eluohtlik.

8. detsembril kell 20.08 teatati, et Elvas Ao tänaval põleb elumaja sein. Tulekahju avastas majast mööda sõitnud endine Elva päästekomando päästja Jüri, kes häirekeskusesse õnnetusest teada andis ja tuld lumega kustutada püüdis. Kohale saabunud päästjad summutasid põlengu täielikult ning avasid tulekahju lõplikuks kustutamiseks seina. Ruumidesse tuli õnneks ei ulatunud. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse seina äärde pandud tuhaämbrist. Majaelaniku väitel oli tuhk väljas ämbris juba mitu päeva jahtunud. Juhtum tõestab, et soodsatel tingimustel võivad söed tuhas hõõguda mitmeid päevi ning tuulehooga süttides või laiali lendavatest sädemest võib süttida tulekahju. Seepärast tuleb koldest võetud tuhaga ämber panna alati jahtuma süttida võivatest hoonetest ja materjalidest kaugemale.

Valgamaa

8. detsembril kell 17.03 teatati, et Tõrvas Kooli tänaval põleb elumajas sein. Elanikud summutasid tulekahju käsikustutiga. Päästjad avasid tulepesadeni jõudmiseks osa seinast, mis oli ilmselt süttinud elektrisüsteemi rikkest. Tulekahjustusi sai kolm ruutmeetrit seina.

Viljandimaa

8. detsembril kella 17.09 ajal süttis Viljandi vallas Kuudekülas keldri kütmisel selle peal olev abiruum (10x10 m), kust korsten läbi läks. Omanik püüdis leeke käsikustutiga summutada, kuid tuli ulatus päästjate saabudes juba hoone otsakelbast ja katusest välja. Päästjad avasid kustutustöödeks ehitise konstruktsioone. Põleng kustutati kell 18.58.

Võrumaa

8. detsembril kell 23.14 põles Varstu alevikus Kooli tn lahtise leegiga kuur (8x30 m), mille päästjad kell 1.03 kustutasid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. detsembril kell 5.44 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kangelaste prospekti tänaval märgati üheksakorruselise elumaja esimese korruse rõdul tulekahju. Päästjad jõudsid kohale kell 5.49 ning selleks ajaks oli korter lausleekides ja seetõttu tuli kohe alustada kustutustöödega. Trepikoja elanikud evakueeriti. Päästetööde käigus leiti korteri tagumisest toast 33-aastane naine, kelle elustamine kahjuks tulemusi ei andnud. Tulekahju likvideeriti kell 6.39. Kiirabi vaatas kohapeal üle kolm majaelanikku, kes hospitaliseerimist ei vajanud. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada köögist või rõdult, kuid täpsemad sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. detsembril kell 11.36 anti häirekeskusele teada, et Pärnu jõel Vasakkalda kallasraja ääres on kalamees jääl. Kuna hetkel valitseb Eestis jääle mineku keeld, läks päästja pinnaltpäästeülikonnas veekogule, et kalamees sealt ära kutsuda. Kalamees võttis päästjaid kuulda ning tuli kaldale.

Saaremaa

8. detsembril kell 17.33 said päästjad teate, et Salme alevikus Sõrve maanteel on põlema süttinud sõiduk. Kaubik oli päästjate saabudes leekides ja inimesi sees ei olnud. Sõidukil hävis salong ning mootoriruum. Päästjad likvideerisid põlengu kell 18.20.