Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. detsembril kell 12.54 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas asuvas kaubanduskeskuse tualetis viibib joobes mees, kes end sinna teadlikult lukustanud on ning väljuda ei kavatse. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning politsei toimetas isiku kainenema.

Harjumaa

9. detsembril kell 8.38 teatati päästjatele väljasõiduvajadusest Kiili valda Vaela külasse, kus tootmisettevõtte territooriumil tundus põlevat väike maja. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli hoopis suurema lõkkega, mis asus hoonele ning ladustatud puitmaterjalile ohtlikult lähedal. Kuna lõke ei vastanud ohutusnõuetele (selle lähedal puudusid ka esmased tulekustutusvahendid), likvideerisid päästjad selle kella 9.11 ajal.

9. detsembril kell 13.45 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kaunissaare külas on sõiduauto kraavi sõitnud. Teataja sõnul ta viga polnud saanud ning vajas päästjate abi vaid selleks, et auto kraavist välja tõmmata. Päästjad peatasid saabudes ka sõiduki õlilekke ning vintsisid auto teele tagasi kella 14.02 ajal.

9. detsembril kell 17.03 helistas häirekeskusesse Saue vallas Riisipere alevikus elav inimene, et tema kahekordse elumaja korstnast on leek väljas. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et korstnas põles kütmise ajal tahm, mis oli juba kustunud, kuid teostasid edasise ohutuse huvides kontrolli kogu majas. Majaomanik lubas esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemid ära puhastaks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. detsembril kell 1.11 teatati, et Mustvee vallas Voore külas põleb elumaja korstnas tahm ja toas on suits. Päästjad summutasid korstnas leegid pulberkustutiga ja kontrollisid üle maja tuleohutuse. Omanikule anti juhis enne järgmist katlakütmist kutsuda kütteseadmeid üle vaatama korstnapühkija.

Põlvamaa

9. detsembril kell 12.45 põles Vastse-Kuuste alevikus Ahja teel abihoone (4x6 m), kus saun ja aastaringselt kasutatav tuba. Päästjad hoidsid ära tule leviku kõrval olevale heinaküünile ning kustutasid tulekahju kell 14.37. Esialgsetel andmetel on tulekahju põhjus seotud tuleohutusnõudeid eiravalt ehitatud ahjuga, mille müür oli otse vastu puitseina laotud. Õhtu poole käisid päästjad sündmuskohal kustutamas lae vahele jäänud tulekollet.

Tartumaa

9. detsembril kell 14.02 käisid päästjad Kambja vallas Pühi külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid akuklemmide eemaldamisega tuleohutuse ning teisaldasid avariilise sõiduki tee äärde. Ühtlasi eemaldati teelt purunenud detailid.

Viljandimaa

9. detsembril kella 16.45 ajal põles Viljandi vallas Aindu külas elumaja korstnas tahm. Päästjad summutasid põlengu korstnasse soola viskamisega ning õnneks tuli hoone külge ei levinud. Omanik lubas kiiremas korras korstnapühkija kütteseadmeid puhastama ja üle vaatama kutsuda.

10. detsembril kell 6.11 teatati, et Põhja-Sakala vallas Tipu külas põleb tee ääres lausleekides hoone. Päästjad selgitasid, et põleb mahajäetud eluhoone, kus elanikke ei paistnud olevat. Osa seintest oli juba sisse kukkunud. Tule levik on piiratud, kustutustööd kestavad. Vett saavad päästjad hoone lähedal asuvast tiigist.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

9. detsembril kella 17.41 ajal sõitis Haljala vallas Pehka külas Haljala-Karepa maantee 7. kilomeetril libeduse tõttu kurvis teelt välja 25-kohaline liinibuss, kus viibis üks reisija ja bussijuht. Kuna juhil ei õnnestunud iseseisvalt bussist välja saada, oli vaja päästjate abi. Pärast bussijuhi välja aitamist anti ta üle kiirabile, kes toimetas õnnetusse sattunu haiglasse. Päästjad eemaldasid bussilt süttimisohu ning koristasid sündmuskoha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. detsembril kell 7.38 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Pööravere külas on tulekahju. Põlema oli süttinud umbes 8x15 ruutmeetri suurune kõrvalhoone. Põles umbes kuus ruutmeetrit fassaadi ning terves ulatuses katusealune. Hetkel veel teadmata põhjusel alanud tulekahju kustutati kell 9.11.