Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. detsembril kell 10.10 helistas hädaabinumbrile hooldaja, kes oli läinud oma Lasnamäe linnaosas Läänemere teel elava eaka patsiendi juurde, kuid ei saanud uksest sisse, sest eakas vanadaam oli korteris kukkunud ning kuulda oli vaid oigamist. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

10. detsembril kell 17.14 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval asuva üheksakordse elumaja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Päästjad kontrollisid üle kogu trepikoja ning seal asuvad korterid, kuid ei tuvastanud tulekollet üheski neist. Trepikoda tuulutati ning seejärel otsustasid päästjad üle kontrollida ka majas asuva lifti, sest kuna see ei töötanud, siis asuti uurima, kas põhjuseks võib olla liftirikkest tekkinud suits. Lifti mootoriruumi pääsemiseks tuli päästjatel lõhkuda kaks tabalukku ning üks metalluks. Õnneks ei leitud tulekollet ka sealt. Lahkudes tuletasid päästjad korteriühistu esimehele meelde, et korterid ja korrused on kohustuslik numbritega märgistada ning et evakuatsiooniteed peavad olema takistustest vabad ning puhtad.

11. detsembril kell 15.55 helistas häirekeskusesse Kristiine linnaosas Tedre tänava kortermajas elava eaka naisterahva sõbranna, kelle sõnul oli vanadaam korteris kukkunud ning võimetu ise püsti saama. Kuna abivajaja ei saanud mitte kuidagi päästjatele ust avada ning akna kaudu sisenemine oli riskantne nende all asunud suurte lumehunnikute tõttu, avas päästemeeskond ukse jõuga ning kannatanu anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

11. detsembril kell 23.45 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus Harku järve õhukesele jääle oli läinud meesterahvas, kes teataja sõnul oli rannast juba 300 meetri kaugusel ning aeg ajalt kukkus. Pinnaltpäästjad tõid joobetunnustega kodaniku jäält ära ning peale selgitustöö läbiviimist lubati tal lähedalasuvasse koju omal jõul minna.

13. detsembril kell 04.34 sõitsid päästjad väljakutsele Kristiine linnaosasse, kus Forelli tänaval asuva tehase angaaris oli puhkenud tulekahju. Päästemeeskond tuvastas tulekolde angaari välisseinas, mis õnneks sisse levida ei olnud jõudnud. Tõenäoliselt hiljutiste remonttööde käigus lendunud sädemest alguse saanud põleng kustutati kell 05.16 ning inimesed selles viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

11. detsembril kell 10.59 saabus häirekeskusele teade, et Saku vallas Tallinn-Rapla-Türi maantee 20. kilomeetril on veok teepiirdesse sõitnud ning takistab liiklust mõlemas sõidusuunas. Päästjate saabudes oli veokijuht masinast ise välja saanud ning kiirabi ei vajanud. Päästemeeskond asus likvideerima kütuseleket ning eemaldas süttimisohu, misjärel eemaldati ka katkine teepiire, et veok sealt kätte saada. Kella 15.13ks oli liiklus sündmuskohal taas avatud.

12. detsembril kell 08.16 teatas Maardu linnas Keemikute tänaval elav inimene, et tema maja katuselt on kohe alla kukkumas metallist lumetõke. Päästjad eemaldasid saabudes ohu.

12. detsembril kell 17.19 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Metsakasti külas Kreegi teel oli saunamaja kaminast alguse saanud tulekahju, mis on levinud juba ka katusele. Päästjad tuvastasid saabudes, et tulekolle asus moodulkorstna ühenduse juures - vahelae ja katusel vahel. Omanik proovis ka ise pulberkustutiga leeke summutada, kuid ei pääsenud lae ja katusele vahelisele põlengule hästi ligi. Päästemeeskond võttis lahti plekkkatuse ning kamina ümber asuva laekonstruktsiooni ja kustutas põlengu kella 18.59 paiku. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. detsembril kella 19.32 ajal põles Mustvee vallas Halliku külas saunamaja korstna ümbrus. Põlengust teatas häirekeskusele SMS-sõnumiga kurt saunaomanik, kes oli leegid ise paari ämbri veega summutanud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja kirjutasid omanikule juhised paberile, et ta põlengukohta paar tundi jälgiks ja vajadusel tuleohust kohe teada annaks.

Põlvamaa

11. detsembril kell 9.50 käisid päästjad Kanepi vallas Karste külas eemaldamas teelt murdunud suurt puud.

12. detsembril kella 16.23 ajal süttis Kanepi vallas Krootuse külas loomalauda puhkeruumis pistik, mille naistööline kahe pulberkustutiga kustutas. Kiirabi viis suitsu sisse hinganud naise haiglasse. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust.

Tartumaa

11. detsembril kell 11.35 teatati, et Elva vallas Mäeotsa külas põleb sõiduauto, millest süttinud kuurialune, kus lisaks mootorsaan, paat ja põhupallid. Päästjate saabudes oli ehitis koos sisuga lausleekides. Tulekahju kustutati kell 12.28. Põlengust midagi päästa kahjuks ei õnnestunud. Tulekahju süttis auto alla soojenduseks pandud elektripliidist.

Valgamaa

11. detsembril kell 14.17 teatati, et Valgas Petseri tn on viienda korruse rõdul lahtine varikatus. Päästjad said teise korteri kaudu rõdule ja eemaldasid ohtliku varikatuse. Katus lasti nööriga alla ja pandi seina äärde.

12. detsembril kell 9.22 käisid päästjad Tõrva vallas Jeti külas Udsu järve jääle läinud lätlastele selgitamas, et jääle minek on Eestis keelatud. Kalamehed pakkisid asjad kokku ning lahkusid. Veel käisid päästjad Soontaga külas Kadajärve ja Soontaga järve ääres selgitamas kalameestele jääle mineku keeldu ning neid sulailmadega aina ohtlikumaks muutuvalt jäält ära kutsumas.

Viljandimaa

11. detsembril kell 10.08 teatati, et Viljandis Kalda pst on elumaja korsten kuumenenud. Päästjad leidsid termokaameraga, et korstnajalas hõõgub tahm. Päästjad võtsid osa hõõguvast tahmast välja ja tuleoht hoonele sellega kõrvaldati. Omanikule anti juhis enne järgmist kütmist kutsuda korstnapühkija, kes kütteseadmed puhastaks ja üle kontrolliks.

Kell 14.39 käidi Põhja-Sakala vallas Tipu külas eemaldamas teelt murdunud puud.

12. detsembril kell 18.39 teatati, et Viljandi vallas Mustapali külas süttis kütmise ajal iglusaun. Päästjate saabudes oli saun praktiliselt hävinud ja alles jäi vaid ahi ning korsten. Sauna jäänused kasteti veega üle.

Võrumaa

10. detsembril kell 16.00 teatati, et Antsla-Vaabina maanteel on ehitusmaterjal. Päästjate saabumise ajaks oli tee puhastatud, kuid nad leidsid järelkäruga auto, millel halvasti kinnitatud penoplastikoorem. Päästjad aitasid naisterahvast juhil koorma korralikult kinnitada.

11. detsembril kell 20.16 teatati, et Antsla-Vaabina mnt 5. km on teelt välja sõitnud BMW. Päästjad andsid kaks kannatanut üle kiirabi hoole alla ning kõrvaldasid auto süttimisohu. Üks kannatanutest viidi haiglasse.

12. detsembril kell 11.44 teatati, et Võru vallas Vana-Saaluse külas sõitis naine autoga Tõlija sillalt kraavi. Naine sai ise autost välja, päästjad aitasid vette vajuva auto kiiresti välja tõmmata. Kiirabi kontrollis naise tervist ning midagi tõsist ei leitud.

Kell 13.06 käisid päästjad Võrus Jüri tänaval kustutamas suurt prügikasti. Ümbrusele ohtu ei tekkinud.
13. detsembril kell 3.28 teatati häirekeskusele, et Setomaa vallas Treski külas põleb suitsusaun. Kohale saabunud päästjad alustasid lahtise leegiga põlenud suitsusauna kustutamisega. Tulekahju likvideeriti kell 5.32. Tulekahju tekkepõhjuseid hetkel teada ei ole.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

10. detsembril kell 20.20 anti häirekeskusele teada, et Jõhvis Narva maantee kortermaja 4. korrusel oli kuulda suitsuanduri signaali ning tunda suitsulõhna. Päästjad avasid kohapeal jõuga ukse, kuna keegi avama ei tulnud. Korteris olid tuhatoosis süttinud konid, millest tekkinud ohtlik olukord kodus viibinud peremeest ei häirinud. Päästjad tuulutasid korteri ning leidsid, et laes olema pidanud suitsuandur töötas põrandal.

10. detsembril kella 21.43 ajal andis tähelepanelik inimene teada, et Narva-Jõesuus Aia tänaval tuli kahekorruselisest elumajast suitsu. Päästjad leidsid eest katkise ahju, mida omanik oli püüdnud kütta, kuid mis omakorda täitis elamu suitsuga. Lisaks oli tuppa ladustatud küttematerjali ning muid süttivaid esemeid. Päästjad leidsid tulekolded ning kustutasid need kell 22.30. Kuna hoone on avariiline ja elamiskõlbmatu, on seal kütmine keelatud ning elaniku elupinnaprobleemiga peab edasi tegelema kohalik omavalitsus.

11. detsembril kell 3.25 oli Kohtla-Järvel Outokumpu tänava kortermajas tunda kõrbelõhna. Päästjad tegid kindlaks korteri, kust lõhn pärit oli, kuid kuna keegi ust ei avanud, tuli päästjatel siseneda aknast. Selgus, et omanik oli valmistanud toidupoolist, kuid unustanud selle pliidile ning ise magama läinud. Ebaadekvaatses seisundis peremees päästjate saabumise üle ei rõõmustanud, kuid pliidile või ahju valmima unustatud toit süttib ja võib põhjustada raskete tagajärgedega tulekahju. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur. 

12. detsembril kell 16.36 oli päästjate abi vaja Toila vallas Servaääre külas, kus eakas naine oli üksi kodus olles paar tundi varem ahju kütnud, kuid nüüd oli tööle rakendunud vingugaasiandur. Päästjad tuulutasid hoone ning veendusid, et omanik ei vajanud meedikute abi.

Jaanuari algusest on vingugaasiandur kohustuslik kõikides kodudes, kus on puuküttel töötav ahi, kamin, pliit või katel

Lääne-Virumaa

11. detsembril kell 6.20 helistas Roela elanik ja teatas, et Pargi tänaval oli mõisahoone juures näha leeki ja kuulda eterniidi praksumist. Suurendatud jõududega reageerinud päästjad leidsid eest lausleekides mõisa kõrvalhoone, mis oli tulekahjus praktiliselt hävinud. Kell 8.35 sai põleng kustutatud. Päästesündmusel osalesid Rakvere ja Väike-Maarja kutselised päästjad, Roela ning Simuna vabatahtlikud päästjad, lisaks operatiivkorrapidaja.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. detsembril kell 12.31 ajal märkasid Jausa küla elanikud, et kuuris asuv elektrikapp oli põlema süttinud. Päästjad kustutasid põlengu ning elektrikud tegelevad kilbi parandamisega edasi. Päästesündmus lõpetati kell 13.36.

Järvamaa

10.detsembril kell 20.41 sõitsid päästjad Paides Eha tänavale, et aidata omastel lahti uks, mille taga eakas abitu inimene. Päästjad avasid ukse ning aitasid elutoa põrandal olnud kannatanu kiirabiautosse. 

Läänemaa

11. detsembril kell 21.27 teavitati päästjaid tulekahjust Uuemõisa alevikus Haudejaama teel. Põlema olid süttinud prügikonteinerid ning nende ümber olnud vana mööbel. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.50.

Pärnumaa

11. detsembril kell 18.36 teavitati häirekeskust, et Pärnus Kaevu tänava kortermajas on tunda tugevat gaasilõhna. Päästjad tuvastasid ühes korteris lekkiva gaasiballooni. Päästjad mõõtsid gaasilekke suuruseks 350 ppm-i. Koheselt keerati kinni gaasiballooni ventiil ning alustati ventileerimisega. Elanikul keelati ballooni edasine kasutamine. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

12. detsembril kell 9.26 ajal käisid päästjad Pärnu jõejäält ära kutsumas kalamehi. Kuus kalameest puurisid õrnal jõejääl kalastamiseks auke ning pinnaltpäästja läks neid korrale kutsuma. 

Raplamaa

11. detsembril kell 16.59 sõitsid päästjad Raplas Mahlamäe tänavale, kus teataja eakas naaber oli üksinda kodus olles kukkunud ning ei suutnud tulla ust avama. Päästjad aitasid põrandal olnud eaka kannatanu kiirabiautosse.

12. detsembril kell 01.17, et Rapla vallas Kuku külas on teelt välja sõitnud sõiduauto. Päästjad kontrollisid üle inimesed, keegi kannatada ei saanud ning kõrvaldasid auto süttimisohu.

12. detsembril kell 11.27 käisid päästjad korrale kutsumas inimesi, kes Kohila alevis Tööstuse tänaval prahti põletasid. Terve tänav oli suitsu ja prahipõletamise lõhna täis. Inimesed kustutasid päästjad palve peale lõkke ära.