Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. detsembril kell 00.39 saabus päästjatele väljakutse Juhkentali tänavale, kus oli süttinud väike kaubik. Päästjate saabudes põles kaubiku mootoriruum lahtise leegiga ning see sai kustutatud kella 00.52-ks. Tekkepõhjuseid asus uurima politsei. 

14. detsembril kell 03.06 teatati häirekeskusele taas põlevast kaubikust, sedakorda Põhja-Tallinna linnaosas Ädala tänaval. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning kabiini aknad olid juba purunenud. Päästjad kustutasid põlengu kell 03.39. Omaniku sõnul oli auto tehniliselt korras ja igapäevases kasutuses. Tekkepõhjused selgitab välja politseijuurdlus.

Harjumaa

13. detsembril kell 10.29 helistas häirekeskusesse murelik laps, kes ei olnud terve ööpäeva jooksul oma eakat ning üksi elavat ema kätte saanud. Keila linnas Jõe tänaval oma ema ukse taga olles sai ta aru, et temaga võib olla midagi juhtunud, sest toast oli kuulda telefonihelinat, kuid uksele keegi vastu ei tulnud. Korterivõtit tal endal kahjuks ei olnud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning tuvastasid, et ema oli toas kukkunud ning ei saanud enam püsti. Vanaproua anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse. Lisaks märkasid päästjad korteris ka hooldamata kütteseadet ning palusid lapsel esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemid üle kontrolliks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. detsembril kell 7.12 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Kambja vallas Talvikese külas.

Viljandimaa

13. detsembril kell 12.09 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Soe külas asuvas saekaatris on tulekahju. Saepuru kogumispunkris oli tekkinud põleng, mille mõjul omakorda tekkis plahvatus torustikus. Põleng likvideeriti kell 13.27, inimesed kannatada ei saanud.

14. detsembril kell 7.21 helistas murelik kodanik häirekeskusele, sest eakas naabrinaine karjub appi ning kopsib kepiga. Päästjad avasid jõuga ukse ning leidsid eest põrandale kukkunud memme. Ta aidati turvaliselt püsti ning õnneks tema tervis edasist ravi ei vajanud. 

Võrumaa

13. detsembril kell 7.59 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Rõuge vallas Kergatsi külas ning kell 10.16 Rõuge vallas Kuura külas. Kell 11.00 sattus Rõuge vallas Tummelka külas hätta veoauto, mis sõitis maha murdunud puu tõttu madalale langenud kaabelliini. Päästjad vabastasid masina kaablist ning eemaldasid ka puu teelt.

Ida päästekeskus

13. detsembril kell 12.16 andis Narva A-A. Tiimanni tänava kortermaja elanik teada, et trepikojas oli näha halli suitsu. Päästjad leidsid eest korteri, kus oli põlenud prügikast, mille omanik enne abi saabumist ise kustutanud oli. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid kindlaks, et elamisest puudus kohustuslik suitsuandur.

13. detsembril kella 16.54 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Kalevi tänavale, kus murelik ühistu esimees tundis kortermajas põlemise lõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks korteri, kust lõhn pärines ning avasid ukse. Voodist leiti elu ja tervise juures peremees, kuid korteris levinud põleva paberi lõhna allikat ei avastatud. Päästjad tuulutasid elamise, kuid antisanitaarse olukorra tõttu kutsuti kohale ka piirkonnapolitseinik. Ka selles korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

13. detsembril kell 18.22 oli päästjate abi vaja Kohtla-Järvel Olevi tänaval, kus korteris oli tund aega juba tunda gaasilõhna. Päästjad tegid kindlaks, et köögis lekkis maagaasi ning seetõttu keerati gaasitorustik kinni ja tuulutati elamine. Elanike tervis kannatada ei saanud. Korterist puudusid suitsu- ja vingugaasiandurid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. detsembril kell 12.22 teavitas tähelepanelik kodanik, et Järva vallas Sääskülas istuvad kaks meest järvejääl ning püüavad kala. Päästjad kutsusid kalamehed kaldale ning tegid neile selgitustööd, et hetkel kehtib Eestis siseveekogudele minemise keeld, ennetamaks veeõnnetusi ja säästmaks inimelusid.

14. detsembril kell 16.53 teavitati päästjaid, et Ahula külas põleb alajaam. Päästjate saabumisel küll lahtist leeki näha ei olnud, kuid oli näha hõõgumist toiteliini ja alajaama kontaktides. Päästjad ootasid koha peal ära elektrikud, kes olukorra lahendamise enda peale võtsid.

Pärnumaa

14. detsembril kell 11.02 vajati päästjaid appi Pärnus Härma tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad puhastasid sõidutee, katsid kütuselekke absorbentainega ning liigutasid koos politseiga autod tee äärde. Üks kanatanud viidi haiglasse tervisekontrolli.

14. detsembril kell 12.42 teatas tähelepanelik kodanik päästjatele, et üks kalamees istub Pärnu ja Reiu jõe ristumise kohas jõejääl. Umbes 50 meetri kaugusel kaldast olnud kalamees reageeris päästjate hõikamisele ning tuli ise kaldale. Hetkel kehtib Eestis siseveekogude jääle minemise keeld, ennetamaks õnnetusi ja säästmaks inimelusid.

Raplamaa

14. detsembril kell 15.51 sai häirekeskus teate, et Märjamaa alevis Rohu tänaval asuvast eluhoonest tuleb paksu suitsu. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid majja ning tõid sealt välja kannatanu, kes kiirabi poolt üle vaadati, kuid õnneks haiglaravi ei vajanud. Päästjad tuvastasid köögis toidutegemise käigus põlema süttinud köögipliidi ja selle kohal põleva kubu. Lisaks oli tuli tunginud läbi ventilatsiooni õue ning süüdanud aknaraami. Tulekahju likvideeriti kell 16.40. Täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.