Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. detsembril kell 12.06 saabus häirekeskusele teade, et Nõmme linnaosas Tähetorni tänaval on veokite remonditöökoja territooriumil purunenud ühe veoauto kütusevoolik ning selle tagajärjel maha voolanud ca 4 ruutmeetri ulatuses kütust. Päästjad katsid reostuse saepuruga ning vältisid sellega kütuse valgumise kõrvalasuvasse kanalisatsioonikaevu.

15. detsembril kell 09.20 sõitsid päästjad Nõmme linnaosas asuva karjääri äärde, et selle õhukeselt jäält ära kutsuda seal jalutanud kaks kalameest.

Harjumaa
14. detsembril kell 10.49 kutsuti päästjad Lääne-Harju valda, kus Paldiski linnas asuvas parklas oli kass automootori generaatoririhma vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid hätta sattunud hiirekuninga mootori vahelt kella 11.21 paiku ning kohalik elanik toimetas ta loomaarsti juurde ülevaatusele.

15. detsembril kell 08.38 helistas häirekeskusesse Anija vallas Aegviidu alevikus elav tegutsev sotsiaaltöötaja. Ta oli saanud kõne Pärna tänava kortermajas elavalt inimeselt, kes teatas, et on mures oma eaka ja üksi elava naabri pärast, kuna teda pole juba 4 päeva nähtud. Kuna uksekoputusele keegi ei vastanud ja võtmeid samuti kellelgi ei olnud, siis avasid päästjad saabudes korteriukse ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

14. detsembril kella 10 ajal hommikul eirasid viis kalameest siseveekogude jääle minemise keeldu ning suundusid Tamula järvele kalastama. Kuivülikondades päästjad liikusid ca 100 meetri kaugusel olnud kalameesteni ning kutsusid nad järvelt ära. Kell 12.32 kutsuti taas üks kalamees järvejäält ära. Hetkel kehtib Eestis kõikidele siseveekogudele mineku keeld. Tamula järvel on hetkel jää paksus 10 cm lähedane, kuid jääkihtide vahel vesi ning sellel viibimine eluohtlik. 

14. detsembril kell 17.10 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Murati-Sarise maantee esimesel kilomeetril ning Mõniste-Tiitsa-Karisöödi maantee 4. kilomeetril. Kell 20.30 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Rõuge vallas Pausakunnu külas.

Tartumaa

14. detsembril kell 10.24 olid kalamehed läinud jääle Koogi paisjärvele. Päästjad kutsusid kaldast umbes 40–50 meetri kaugusel olnud kalamehed kaldale ning tegid selgitustööd Eestis kehtivast jääle mineku keelust.

kell 14.35 reageerisid päästjad Aovere-Kallaste-Omedu maantee 35. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli kokku põrganud kitsega ning seejärel sügavasse kraavi sõitnud. Päästjad aitasid juhi sõidukist välja ning andsid tervise kontrollimiseks kiirabile üle. Kits hukkus õnnetuses.

Kell 20.14 reageerisid päästjad taaskord liiklusõnnetusele. Tartu vallas Vedu külas oli auto libeduse tõttu kraavi sõitnud. Päästjad aitasid sõiduki tagasi teele vintsida. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Kell 22.10 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Saare-Pala-Kodavere maantee 14. kilomeetril.

15. detsembril kell 05.09 reageerisid päästjad Tartu linnas Rahinge külas toimunud liiklusõnnetusele. Päästjad aitasid kraavi sõitnud autost tõsta ühe kannatanu kühvelraami abil kiirabiautosse.

Ida päästekeskus

14. detsembril kell 21.36 anti häirekeskusele teada, et Lüganuse alevikus Kiviõli teel oli kahekorruselise kortermaja trepikojas näha suitsu. Päästemeeskonna saabumisel oli teise korruse trepikoda suitsu täis ning päästjad avasid lukus ukse, mille tagant leidsid voodil põleva teki ja äsja ärganud omaniku. Päästjad kustutasid põlengu ning andsid elaniku üle kiirabile, kes lubas mõne aja pärast tal koju naasta. Päästekomando meeskonnavanema esialgsel hinnangul sai põleng alguse hooletust suitsetamisest. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. detsembril kell 12.22 teavitas tähelepanelik kodanik, et Järva vallas Sääskülas istuvad kaks meest järvejääl ning püüavad kala. Päästjad kutsusid kalamehed kaldale ning tegid neile selgitustööd, et hetkel kehtib Eestis siseveekogudele minemise keeld, ennetamaks veeõnnetusi ja säästmaks inimelusid.

14. detsembril kell 16.53 teavitati päästjaid, et Ahula külas põleb alajaam. Päästjate saabumisel küll lahtist leeki näha ei olnud, kuid oli näha hõõgumist toiteliini ja alajaama kontaktides. Päästjad ootasid koha peal ära elektrikud, kes olukorra lahendamise enda peale võtsid.

Pärnumaa

14. detsembril kell 11.02 vajati päästjaid appi Pärnus Härma tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad puhastasid sõidutee, katsid kütuselekke absorbentainega ning liigutasid koos politseiga autod tee äärde. Üks kanatanud viidi haiglasse tervisekontrolli.

14. detsembril kell 12.42 teatas tähelepanelik kodanik päästjatele, et üks kalamees istub Pärnu ja Reiu jõe ristumise kohas jõejääl. Umbes 50 meetri kaugusel kaldast olnud kalamees reageeris päästjate hõikamisele ning tuli ise kaldale. Hetkel kehtib Eestis siseveekogude jääle minemise keeld, ennetamaks õnnetusi ja säästmaks inimelusid.

Raplamaa

14. detsembril kell 15.51 sai häirekeskus teate, et Märjamaa alevis Rohu tänaval asuvast eluhoonest tuleb paksu suitsu. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid majja ning tõid sealt välja kannatanu, kes kiirabi poolt üle vaadati, kuid õnneks haiglaravi ei vajanud. Päästjad tuvastasid köögis toidutegemise käigus põlema süttinud köögipliidi ja selle kohal põleva kubu. Lisaks oli tuli tunginud läbi ventilatsiooni õue ning süüdanud aknaraami. Tulekahju likvideeriti kell 16.40. Täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.