Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. detsembril kell 12.18 kiirustasid päästjad Kristiine linnaosasse, kus Hane tänaval asuva kahekordse elumaja köögis oli puhkenud tulekahju. Päästjad tuvastasid tulekolde köögis asuvas kapis, mis paiknes ahju juures küttepuude hoidmiseks. Kella 12.28 paiku toodi korterist välja kaks inimest, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.00 ning tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

5. detsembril kell 14.32 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänava kortermajas elav inimene, et ta on mures oma eaka naabri pärast, kelle korterist on kuulda nuttu. Kuna naabril võtmeid ei olnud, siis avasid kohale saabunud päästjad ukse jõuga ning leidsid sealt eest põrandal pikali oleva abitus seisundis vanainimese. Kannatanu anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse.

Harjumaa

15. detsembril kell 18.41 teatati häirekeskusele, et Kose vallas põleb Kõue Rahvamaja. Kohale kiirustanud päästemeeskonna saabudes olid inimesed majast väljunud ning päästjad tuvastasid, et põlemine oli aset leidnud elektrikilbi juhtmestikus. Kuna päästjate saabudes oli põlemine juba ise kustunud, siis kontrolliti termokaameraga üle kogu kilbi ümbrus ning edasist ohtu ei tuvastanud. Rahvamaja omanik lubas ise kohale kutsuda elektrikud, kes sündmusega edasi tegeleksid. Päästjate esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrikappi roninud hiirest, kes seal ringi askeldades lühise tekitas. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus. 

16. detsembril kell 07.37 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Saue vallas Vatsla külas. Liinibuss oli tagurdamise käigus kraavi vajunud ning seetõttu oli risti teel olev buss liiklustakistuseks ühes sõidusuunas. Kella 08.22 paiku said päästjad bussi kraavist välja tõmmatud ning selles olnud reisijad õnneks viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. detsembril kell 13.52 teavitati häirekeskust, et Tartus Laial tänaval asuvas korteris töötab vingugaasiandur. Päästjad sisenesid läbi akna korterisse ning tuvastasid mõõteseadmetega korteris vingugaasi sisalduse õhus 80 ppm-i. Köetud ahjus, mille siiber oli juba kinni pandud, hõõgusid alles söed. Sealt ruumidesse imbunud ving käivitas vingugaasianduri. Päästjad avasid ahju siibri ning ventileerisid toad. 

Viljandimaa

15. detsembril kell 15.55 teavitati häirekeskust, et Viljandi vallas Pinska külas on suur lahtine lõke, kus tõenäoliselt põletatakse prahti. Päästjad leidsid eest suure lõkke, kus põletati vana mööblit ning veel põletamist ootavad prahihunnikud. Lõke kustuti ning olukorrast teavitati Keskkonnaametit. 

Kell 20.10 teavitati häirekeskust, et Viljandi vallas Auksi külas on põlema süttinud elektripost. Maapinna lähedalt põlenud postis oli elekter sees ning päästjatel jäi üle olukorda turvata ning oodata elektrike saabumist. 21.18 ajal kukkus post koos juhtmetega ümber. Kell 22.11 andsid päästjad sündmuse üle elektrikele.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

16.detsembril kell 6.15 andis Rakvere Tedre tänava elanik teada, et maja katuse all oli leekidesse lahvatanud sõiduauto. Enne päästjate saabumist püüdsid omanik ja naaber masinat kustutada, sündmuskohale jõudnud politseipatrull võttis samuti tulekustuti appi. Kell 6.26 olid päästjad tulekahju kontrolli alla saanud. Kõrvalasuvad masinad ning maja tulekahjus kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

16. detsembril kell 6.43 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Arbavere külas oli teele kukkunud puu, mis takistas liiklust. Päästjad vabastasid sõidusuuna ning likvideerisid ohtliku olukorra kell 7.14.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

15. detsembril kell 16.14 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Panga külas tuleb kahekordse eluhoone korstnast leek välja. Päästjad tuvastasid tugeva tahmapõlengu ning kustutasid selle kella 16.58ks. Päästjad keelasid elanikul küttekolde kasutamise niikauaks, kuni korstnapühkija on teinud oma toimingud ja kütteseadmed ära puhastanud.

Järvamaa

15. detsembril kell 21.31 teavitas turvafirma, et neile on tulnud tulekahjuhäire Türi linnast Nooruse tänavalt ning pererahvast kodus ei ole. Päästjate saabumisel oli näha seespool aknal leeki, mille tekitas köögiaknal süttinud puidust alusel jõulukaunistus. Päästjad viisid kaunistuse õue ning tuulutasid tugevat suitsus täis olnud toad. Pererahval oli majas Nublu suitsuandur, mis päästis halvimast olukorrast, andes kiiresti õnnetusest märku. Tõenäoliselt süttis kaunistus täielikult kustumata küünla tõttu. 

Pärnumaa

15. detsembril kell 21.49 helistas häirekeskusele murelik kodanik, sest Saarde vallas Jaamakülas asuvas korterelamus käivitus trepikoja suitsuandur. Naabrid tuvastasid, et ühe korteri elanik küttis ahju suletud siibriga ning tuba oli vingu täis valgunud. Päästjate saabumise ajaks oli naaber avanud korteri aknad tuulutamiseks ning kiirabi kontrollis peremehe seisundi üle. Toas oli olemas küll suitsuandur, kuid mis oli laest alla võetud ja polnud töökorras.