Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. detsembril kell 13.23 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Vabaõhumuuseumi teel on post sõiduteele kukkunud ning purustanud ka ühe sõiduki aknaklaasi. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli tänavavalgustuspostiga, millele oli tõenäoliselt varasemalt otsa sõitnud veok. Päästjad eemaldasid sõidukist sellesse murdunud postiosa ning kaablid teelt kella 13.41 paiku. Seejärel tegelesid sündmusega edasi kohale kutsutud elektrikud.

16. detsembril kell 20.35 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Raadiku tänaval asuvas elumajas toimus kahes korteris samaaegselt toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid ohtlikud olukorrad mõlemas korteris kella 20.54-ks.

17. detsembril kell 04.59 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Vilde teel elav eakas naisterahvas, kes oli voodist kukkunud ning ei saanud enam püsti. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning avasid ukse kiirabile, kes abivajajaga edasi tegeles.

17. detsembril kell 06.46 helistas hädaabinumbrile inimene, kes oli Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval asuvas tanklas hätta sattunud. Sõidukijuht oli tankuris pangakaardiga maksma asudes üllatusena avastanud, et tema makstud kütust ei saagi kuidagi autosse tankida, sest tankuril puudus tankimispüstol. Kütus hakkas maha voolama ning kahjuks ei suutnud teataja seda iseseisvalt peatada, sest tankuril ei töötanud ka punane ohutusnupp. Päästjate saabudes oli tankuri ette maha voolanud üle 70 liitri kütust. Päästemeeskond määras koheselt ohuala ning piiras selle lindiga, misjärel kaeti kütusereostus saepuruga. Sündmusega asusid edasi tegelema tankla avariitehnikud.

Harjumaa

16. detsembril kell 14.28 sõitsid päästjad appi liiklusõnnetusele, mis toimus Saue vallas Lehetu külas. Päästjate saabudes oli kraavi sõitnud autost iseseisvalt välja saanud kõrvalistuja, kuid sõidukijuhi kättesaamiseks pidid päästjad kasutama hüdraulilisi tööriistu. Mõlemad autos viibinud inimesed anti üle kiirabile, kes toimetas nad haiglasse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

16. detsembril kell 16.22 teavitati häirekeskust, et Valgas Energia tänaval põleb maja katus. Katusetööde käigus süttis umbes 4-ruutmeetrine ala maja seinast. Päästjad likvideerisid põlengu kell 16.52.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. detsembril kell 11.01 andis Kohtla-Järve Sompa linnaosa Terase tänava elanik teada, et naaber põletas prahti, mis tekitas palju tossu. Päästjad leidsid saabudes eest tünnis põleva plastmassi. Omanikul kästi keskkonda reostav lõke koheselt kustutada. 

16. detsembril kella 22.18 ajal rakendus Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval korteris tööle gaasiandur. Päästjad tegid mõõteseadme abil kindlaks, et gaasileke oli naaberkorteris gaasitorustikus, kuid see levis mööda ventilatsiooni ka ümbritsevatesse korteritesse. Päästjad tuulutasid kõik kontrollitud elamised ja keelasid lekkiva gaasiseadmega korteris gaasi kasutamise, kuni spetsialistid on selle korda teinud.

17. detsembril kella 1.17 ajal oli päästjate abi vaja Narvas Vestervalli tänaval, kus eakas naine oli oma kodus kukkunud ning ei saanud enam ise püsti. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, avasid ukse ja andsid naise üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

16. detsembril kell 18.19 toimus kolme sõiduautoga liiklusavarii Viru-Nigula vallas Kõrkkülas Tallinn-Narva maantee 134. kilomeetril. Päästjad eemaldasid masinatel süttimisohu ning puhastasid tee ja vabastasid suletud sõidusuuna kell 20.56. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. detsembril kella 10.20 ajal sõitis Kärdla-Käina maantee 6. kilomeetril auto kraavi. Päästjad eemaldasid rehvi purunemise tõttu kraavi sõitnud autol akujuhtmed ning lükkasid auto ratastele tagasi. Autojuht jäi tervise kontrollimiseks kiirabiarstide hoole alla.

Järvamaa

16. detsembril kell 17.32 ajal põrkasid Käravete-Raka maantee 1. kilomeetril teele jooksnud metskitse tõttu kokku kaks autot. Inimesed vigastada ei saanud ning autod jäid mõlemad küll teele, kuid päästjate abi vajati siiski süttimisohu likvideerimisel ning tee puhastamisel.

Läänemaa

16. detsembril kell 18.45 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Haava tänaval on süttinud elumaja korsten. Mitu aastat puhastamata korstnas süttis tahm ja pigi. Päästjad kustutasid küll korstnas seekord põlengu, kuid keelasid inimesel edasise kütmise niikaua, kuni korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud ja enam ohtu süttimiseks ei ole.

16. detsembril kell 22.59 teavitati häirekeskust, et Haapsalus Kastani tänaval oli ühes korteris süttinud jõulupärg. Küünlast süttinud pärja suutsid elanikud kiiresti ise kustutada ning ka toad tekkinud vingust puhtaks saada. Seekord õnneks päästjate abi vaja ei läinud.

Pärnumaa

16. detsembril kella 13.52 ajal kaldus Saarde vallas Saarde külas auto kraavi. Inimene sai iseseisvalt autost välja ning päästjad vintsisid ka auto teele tagasi.

17. detsembril kella 02.14 ajal sõitis auto Tori vallas Pulli külas vastu elektriposti ning kaldus kraavi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, päästjad eemaldasid autol süttimisohu.